Dow Jones przecenia się 0,81%. Wsparcie NATO.

271
Spadki na giełdzie w USA
J2T Trade

Indeksy giełdowe w USA zamykają się niżej w środę. Dow Jones 30 spadł 0,81%. Wczoraj Joe Biden mówił o wzmocnieniu bezpieczeństwa we wschodniej części NATO. Co może się wydarzyć podczas czwartkowej sesji?

Dow Jones 30 traci 

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych przeceniły się finalnie w środę. Indeks Dow Jones 30 obniżył wczoraj swoje notowania o 0,81%. Oznacza to spadek w wysokości 270 punktów. Była to pierwsza sesja spadkowa w tym tygodniu dla głównych amerykańskich indeksów.

Różnice w zmienności

Podczas wczorajszej sesji dominowała spółka Intel. Odznaczyła się ona największą zmiennością. Kurs akcji Intela spadł o 5,28%. Zdecydowana większość spółek traciła wczoraj. Jedynie 4 spółki z całego indeksu zyskały, jednak najwyższa zmiana wyniosła jedynie 1,19%. 

Wzmocnienie od NATO

Wczoraj w konferencji telefonicznej brali udział Joe Biden i Andrzej Duda. Głowy obu państw omówiły m.in. obecną sytuację na Ukrainie. Prezydenci rozmawiali również jakiego wsparcia jeszcze należy udzielić. Na oficjalnej stronie rządowej Białego Domu poinformowano, że obaj przywódcy swoje zaangażowanie dotyczące zacieśniania współpracy obu państw. Joe Biden dodał również, że USA czuwa nad bezpieczeństwem Polski oraz wschodnich państw NATO.

FP Markets

Ponadto szykowana jest kolejna wizyta Bidena do Europy. Niebawem prezydent Stanów Zjednoczonych ma odwiedzić Niemcy i Hiszpanie. Będzie to wizyta z racji szczytu G7.

Liczba Jobless’ów

Dziś w godzinach pre-marketu zostanie opublikowany raport dotyczący liczby tzw. Joblessów. Analitycy zakładają, że liczba złożonych wniosków za ubiegły tydzień wzrośnie względem poprzedniego okresu.

Punkt widzenia – analiza Dow Jones 30

Podczas wczorajszej analizy indeksu Dow Jones 30 rozpisałem dwa scenariusze. Indeks podjął się częściowej realizacji scenariusza wzrostowego. W myśl niego: ,,Dow Jones 30 może dziś kontynuować ruch wzrostowy. Mogłoby się to odbyć w następujący sposób. Gdyby indeks w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu wykazywał chęć podażową, kluczowym będzie obserwacja poziomu TDP. Ten poziom nie może dzisiaj zostać wybity”. Rynek zgodnie z przewidywaniami  na początku zszedł do poziomu TDP. Kluczowe założenie nie zostało utrzymane, zatem dalsza część scenariusza nie podlegała realizacji.

Obecnie rynek oscyluje na poziomie TDP. Na dzisiejszą zostały przewidziane dwa scenariusze. Poziomy nie ulegają zmianie.

Scenariusz główny – spadkowy

W tym scenariuszu zakładam, że rynek przetestuje najpierw od dołu zakres średniej kroczącej SMA 88. Na tym zakresie ,,ster” przejmie siła podażowa, która zepchnąć może rynek poniżej strefy wsparcia. Target zakładany na dziś – 32 500.

Wykres H1 DJ spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 09.06.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Rynek w pierwszym ruchu może jednak wykonać korektę do strefy wsparcia. Z tego zakresu może zostać zebrana siła popytowa. Wygenerowany przez nią ruch może sięgać poziomu 32 900.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 09.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały przedstawione założenia na dzisiejszą sesję. Kluczowe jest, aby obserwować zachowanie rynku już we wcześniejszych godzinach. Przypuszczam, że dziś zrealizuje się scenariusz spadkowy. Poniżej podaje poziomy na dziś.

TSR : 33 389

TFR : 33 140

TDP : 32 887

TFS : 32 642

TSS : 32 389

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.