Znane raporty amerykańskich banków. S&P 500 traci 2,37%.

J2T Trade

Amerykańskie indeksy giełdowe traciły w zeszłym tygodniu. Tylko w piątek indeks S&P 500 stracił 2,37%. Warto przypomnieć , że w USA trwa sezon publikacji raportów finansowych za III kwartał 2022 roku. Amerykańskie spółki publikują swoje wyniki. W piątek, 14 października wzrok akcjonariuszy spoczywał głównie na raportach banków. Sprawozdania banków takich jak JPMorgan, Morgan Stanley czy Citigroup są już znane. Dziś, 17 października do tego grona dołączył Bank of America.

Gorszy tydzień dla S&P 500

Główne amerykańskie indeksy nie miały łatwo w minionym już tygodniu handlowym. Indeks giełdowy S&P 500 odnotował aż cztery stratne sesję w tygodniu 10.10-14.10. Wymowę spadków podkreśliła piątkowa sesja. Tego dnia indeks spółek dużych (S&P 500) stracił 2,37%. W ogólnym, tygodniowym rozrachunku indeks obniżył kurs swoich notowań o 1,55%. Był to kolejny gorszy tydzień dla S&P 500 w tym roku.

Spadek kursu akcji spółek

Zaglądając wewnątrz indeksu S&P 500, zauważyć można, że tam również nie działo się najlepiej. Zdecydowana większość spółek notowała spadek kursu akcji. Najgorzej wypadło First Republic Bank, którego akcje poleciały w dół o 16,43%. Po przeciwnej stronie notowana była znacznie niższa zmiana ceny. Na czele zyskownych składowych S&P 500 stanęło U.S. Bancorp. Wycena tego przedsiębiorstwa uległa korzystnej zmianie o 3,36%.

Akcjonariusze analizują raporty spółek

Na początku tego artykułu wspominaliśmy o piątkowych publikacjach raportów finansowych amerykańskich spółek. Jednak nie tylko z sektora bankowego dochodziły sprawozdania kwartalne. Warto spojrzeć również na raporty spółek UnitedHealth Group oraz Wells Fargo. Co ciekawe, większość raportów wykazała lepsze wyniki, niż zakładali analitycy. Spójrzmy na to jednak nieco szerzej.

FP Markets

Raporty banków: Citigroup, Morgan Stanley i JPMorgan pojawiły się podczas piątkowej sesji. Dziś, w poniedziałek 17 października raport dołożył inny duży bank – Bank of America. Przyglądając się tym raportom, warto zauważyć, że w przypadku każdego z banków wskaźnik zysku na akcję wypadł gorzej w ujęciu rocznym. Wymienione banki przeważnie wykazały wzrost przychodów względem trzeciego kwartału poprzedniego roku. Jedynie Morgan Stanley wykazał niższą wielkość przychodów.

Akcjonariusze zaglądali również do raportów spółek Wells Fargo oraz UnitedHealth Group. Przychody pierwszego z wymienionych (Wells Fargo) skoczyły o 4% w ciągu roku i wyniosły 19,51 miliarda dolarów. Natomiast spółka UnitedHealth Group odnotowała skok przychodów aż o 12% rok do roku.

Punkt widzenia – S&P 500 zeszło poniżej poziomu 3 500

Amerykański indeks S&P 500 w czwartek, 13 października po opublikowaniu odczytu inflacji, zszedł poniżej 3 500. Rynek tego dnia również wyciągnął cały spadek, a następnego dnia notowania znalazły się znów powyżej 3 700. Dziś na początku nowego tygodnia patrząc, cena przed amerykańską sesją oscyluje przy 3 630. Jakie perspektywy stoją na dziś przed indeksem S&P 500.

Scenariusz główny – wzrostowy

Amerykański indeks ma sposobność do tego, aby dziś wykonać ruch wzrostowy. Do obserwacji służyć będzie zachowanie ceny w okolicach poziomu TDP, czyli 3 620. Aktualnie również na tym zakresie przypada średnia krocząca SMA 88. Siła popytowa ma szansę zostać zebrana właśnie w tych okolicach. Celem na dziś zdaje się 3 670.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 17.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Natomiast jeżeli rynek cofnie poniżej poziomu TDP i utrzymywać będzie taką zależność, przypuszczać będzie warto następujące. Każdorazowy re-test od dołu poziomu TDP determinowałby zejście do 3 570.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 17.10.2022

Konkluzja

Amerykańskie indeksy giełdowe rozpoczynają dziś nowy, kolejny tydzień handlowy października. Rynki mają sposobność do tego, aby wykonać podejście. Poniżej rozpisane zostały poziomy na kolejną październikową sesję (17.10.2022).

TSR : 3 715

TFR : 3 668

TDP : 3 620

TFS : 3 574

TSS : 3 527

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.