Znane komentarze decydentów FED. Nasdaq 100 w górę 0,62%.

169
Fed
J2T Trade

Wieczorem FED opublikował protokół z posiedzenia. Ujawniono w nim komentarze decydentów, które miały miejsce podczas czerwcowego zgromadzenia. Środową sesję indeks Nasdaq 100 zakończył wykonując podejściem rzędu 0,62%.

Wzrostowe sesje

Kolejną sesję indeks zyskuje. Jest to już trzecia z rzędu sesja wzrostowa. Żadna z tych sesji wzrostowych finalnie nie kończyła się znacznym poziomem zmienność. Podczas wczorajszego dnia amerykański indeks Nasdaq 100 wzrósł o 0,62%. Kurs notowań podskoczył tym samym o ponad 70 punktów w ogólnym rozrachunku.

Rządziła tracąca

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Pinduoduo. Spośród wszystkich spółek indeksu Nasdaq 100 to ona odznaczyła się ona największą zmiennością. Akcje Pinduoduo straciły na wartości 7,40%. Spółka przewodziła stratnym komponentom, których było zdecydowanie mniej. Po stronie zyskownych spółek odznaczyło się Lucid Group. Spółka zyskała 5,75% na swojej wycenie.

Komentarze z FED

Wczoraj opublikowano protokół z posiedzenia banku centralnego w czerwcu. W raporcie zauważono, że Rezerwa Federalna będzie mogła zwrócić się ku „bardziej restrykcyjnej polityce, jeśli podwyższona presja inflacyjna będzie się utrzymywać”.

FP Markets

Podano również komentarze decydentów, którzy trwali wówczas w przekonaniu, że „powrót inflacji do poziomu 2%” stanowić będzie istotne miejsce do osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia. Większość członków zarządu oceniło, że dalsze zacieśnianie warunków finansowych może doprowadzić do zdecydowanie większych negatywnych skutków dla gospodarki.

Punkt widzenia – blisko targetu

W środę indeks Nasdaq 100 podjął się częściowej realizacji scenariusza głównego. Myśl jego brzmiała: „Kluczowe założenie dla wariantu wzrostowego będzie nieco inne niż zazwyczaj. Polegać ono będzie na pierwszym ruchu. Jeżeli rynek najpierw wykona ruch wzrostowy i przebije poziom TDP, to zakładam następujące. Poziom TDP będzie utrzymywany i na jego zakresie rynek zbierze kolejną siłę popytową. Targetem będzie wówczas cena 12 000”.

Rynek rzeczywiście podczas sesji podchodził do poziomu TDP, jednak dopiero w godzinach wieczornych go przebił. Rynek dotarł najwyżej do poziomu 11 950 i niewiele brakowało do pełnego poziomu. Uważam jednak, że projekcie można uznać za wypełnioną, ponieważ indeks wykonał ponad 200 punktów, sięgnąwszy do wczorajszego maksimum. Obecnie rynek oscyluje powyżej poziomu TDP.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś zakładam, że kluczowym jest utrzymanie poziomu TDP. Podczas sesji, rynek może chcieć powrócić w jego zakres, aby dokonać re-testu. Z zakresu TDP wygenerowany może zostać ruch wzrostowy, który przebije 12 090.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 07.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Nieutrzymanie poziomu TDP będzie mogło stanowić o poniższym. Dłuższe oscylowanie rynku poniżej TDP będzie mogło przyczyniać się do wykonania spadku. W myśl zasady impuls-korekta-impuls rynek zejść do ceny 11 650.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 07.07.2022

Konkluzja

Niewypełniony w pełni target, może być dziś szybko pokonany. Kluczowe założenia zostały powyżej podane. Kontynuacja ruchu wzrostowego może mieć miejsce na powyższej zasadzie. Poniżej przedstawiam poziomy na dziś.

TTR : 12 533

TSR : 12 307

TFR : 12 084

TDP : 11 852

TFS : 11 625

TSS : 11 401

TTS : 11 185

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.