Zmienne oczekiwania konsumentów. Dow Jones 30 schodzi 0,52%.

inflacja
J2T Trade

Notowania amerykańskiego Dow Jones’a zeszły w poniedziałek o 0,52%. Wczoraj pojawił się raport z jednego banku należącego do FED. Oczekiwania inflacyjne, względem horyzontów czasowych, okazały się zmienne.

Wall Street w dół

Poniedziałkowa sesja dla głównych amerykańskich indeksów okazała się spadkowa. Najstarszy amerykański indeks Dow Jones 30 zszedł 0,52%. W przypadku Dow Jonesa taka zmiana oznaczała spadek notowań rzędu 160 punktów. Warto również dodać, że w lipcu była to już trzecia spadkowa sesja.

Nike traci

Wczoraj na indeksie największą zmienność wykazała spółka Nike. Akcje przedsiębiorstwa spadły o 2,61%. Nastawienie komponentów było spadkowe, a na zielono świeciło się jedynie 9 spółek. Po zyskownej stronie przewodziła Merck&Co. Wycena firmy wzrosła o 1,64%.

Oczekiwania konsumentów

Centrum Danych Mikroekonomicznych Banku FED w Nowym Jorku podało w poniedziałek oczekiwania inflacyjne w odpowiednich horyzontach czasowych. Okazało się, że konsumenci w krótkim okresie spodziewają się wzrostu inflacji. Jednakże w podejściu średnioterminowym i długoterminowym oczekiwania te spadły. Szczególną uwagę w raporcie zwrócono na medianę jednorocznych oczekiwań inflacyjnych, których wzrost wyznaczył nowy rekord.

FP Markets

Punkt widzenia – średnia krocząca

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego, jednakże nie wypełnił targetu. Mowa o słowach: Kluczowe założenie dotyczy zatem utrzymania poziomu średniej kroczącej SMA 88. Utworzony z zakresu średniej ruch może być budowany w myśl zasady impuls-korekta-impuls. Wówczas re-test poziomu TFR od góry stanowić będzie miejsce potencjalnej budowy większego ruchu wzrostowego. Targetem ponownie będzie 31 500„. 

Zakres średnie kroczącej został utrzymany, a kilka razy został nawet przetestowany od góry. Z ceny SMA 88 utworzony został ruch wzrostowy. Zgodnie z wczorajszym planem odbył się również re-test poziomu TFR, który dał początek większemu impulsowi. Target jak wspomniałem nie został jednak osiągnięty, gdyż rynek dotarł najwyżej w okolice 31 400. Na tej wysokości uaktywniła się siła podażowa, która zepchnęła indeks do 31 000. Obecnie Dow Jones 30 oscyluje nieco powyżej poziomu TDP.

Scenariusz główny – spadkowy 

Dziś rynek kontynuować może poniedziałkowe zejście. Schemat budowany może być w myśl zasady impuls-korekta-impuls. Zejście zatem poniżej TDP, determinować może ruch spadkowy. Jednak dobrze byłoby zobaczyć re-test od dołu właśnie poziomu TDP. Targetem w przypadku realizacji będzie 30 750. 

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 12.07.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Zejście poniżej poziomu TDP, pobudzić może jednak siłę popytową. Jeżeli po zejściu, rynek szybko powróci powyżej TDP, każdorazowy re-test od góry stanowić będzie okazję wzrostową. Kluczowe jest zatem, żeby poziom TDP został utrzymany. Dla tego wariantu celem będzie poziom 31 200.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 12.07.2022

Konkluzja

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.