Złoto w realizacji, rynek przy celu! | Maks Bączkowski

Trading Room
J2T Trade

„Trading Room Week” to nowa seria prowadzona przez założycieli Trading Roomu NVT. Publikowana jest co tydzień na kanale Comparic Rynki. W trakcie nagrania Maksymilian Bączkowski analizuje zawarte transakcje na rynkach finansowych w trakcie minionego tygodnia oraz udziela porad dotyczących handlu. Oto czego dowiedzieliśmy się tym razem:

Podsumowanie minionego tygodnia na rynkach – Maksymilian Bączkowski

Nie da się zaprzeczyć, że w tym tygodniu na rynku naprawdę dużo się działo. Przede wszystkim rynek złota kontynuuje swoją zależność wzrostową. Ta sama sekwencja wzrostowa, trwająca od poprzedniego tygodnia, cały czas jest rozgrywana. Jej targetem jest poziom 1780 USD. Jednak kurs znalazł się już powyżej pierwszego zakresu docelowego – ceny 1760 USD. Obecnie trwa więc akumulacja, która powinna doprowadzić do ataku na ten drugi poziom. Maksymilian Bączkowski oczekuje aktualnie drobnej korekty, ponownego zejścia do 1760 USD, to właśnie z tego zakresu powinien zostać wygenerowany impuls wzrostowy, a docelowy target powinien zostać osiągnięty już w najbliższym tygodniu.

Jak z kolei wygląda sytuacja na rynku Bitcoina?

Cały czas znajduje się on w ruchu wzrostowym. Maksymilian Bączkowski liczył, że zostanie osiągnięty poziom 62 030 USD. Udało się go przetestować w środę, z kolei maksimum wyniosło ponad 64 800 $. Aktualnie natomiast Bitcoin jest w fazie korekty, która może się jeszcze pogłębić. Kluczowe w tym zagadnieniu będzie utrzymanie poziomu 61 000 USD, który oznacza aktualną sekwencję.

W warszawskim Trading Roomie w tym tygodniu zostało omówionych także kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z nich była “Czarna Dziura” (nazywana także z angielskiego Black Hole) w systemie tradingowym. Czym ona jest? To miejsce w naszym systemie, w którym nie mamy do końca sprecyzowanych elementów. Każdy moment, w którym pojawia nam się zawahanie czy mamy zawrzeć transakcję oznacza, iż nasz system posiada Czarną Dziurę. W konsekwencji, obecność Black Hole może doprowadzić do osiągania przez nas wyników, które nie są miarodajne, choć cała reszta naszego zaawansowanego systemu tradingowego się sprawdza. Nasza strategia musi więc posiadać jakiś sprecyzowany czynnik, który potwierdzi nam, że dokładnie w tym miejscu, przy tym zachodzącym warunku mamy zawrzeć transakcję, ponieważ jest ona w 100% zgodna z naszym systemem.

FP Markets

Kolejnym przykładem Czarnej Dziury w systemie może być zlecenie Stop Loss. Musi on być ustawiony według pierwotnych założeń danego setupu. Stop Loss jest nie tylko ochroną kapitału, lecz także określeniem czy nasze założenie względem rynku w danym, konkretnym układzie jest prawidłowe. Jeśli tak, to kurs danego waloru nie sięgnie naszego Stop Lossa, nie zostanie on strzelony. Jeżeli nie, to mamy dowód, że zakładany przez nas setup był błędny, co oczywiście zdarza się absolutnie każdemu traderowi i należy to akceptować.

W jaki sposób należy wdrażać powyższe zagadnienia do naszego systemu tradingowego?

Tylko i wyłącznie pojedynczo, gdy zauważymy dany problem, to musimy nad nim dłuższą chwilę popracować. Wtedy, z czasem zostanie on zażegnany.

Nagranie “Trading Room Week #6” dostępne jest pod tym adresem:

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.