Zikom chce pozyskać 2 mln zł w ramach equity crowdfundingu

Zikom

Dbanie o ekologię nie jest kojarzone z firmami komputerowymi. Zikom specjalizuje się w dystrybucji komputerów oraz sprzętu komputerowego. Obecnie prowadzi equity crowdfunding, na którym planuje zebrać niespełna 2 mln złotych. Środki mają zostać przeznaczone na rozwój sprzedaży.

Firma komputerowa w służbie ekologii

Zikom swoją działalność rozpoczęła na początku pierwszej dekady XXI wieku. Rozpoczęli od jednego magazynu. Obecnie posiada aż siedem sklepów (w tym trzy franczyzowe). W 2017 roku spółka osiągnęła przychody wysokości 2.8 mln, a w 2018 roku już 3.5 ml PLN. W rozmowie z Comparic24.tv, prezes zarządu Bartosz Zięba opowiada o tym, czym spółka wyróżnia się na tle konkurencji. Przybliża jednocześnie, w jaki sposób Zikom przyczynia się do zmniejszenia elektrośmieci na naszej planecie, co czyni ją innowacyjną w skali naszego kraju.

Profilem działalności spółki jest regeneracja, jak również dystrybucja wysokiej klasy sprzętu komputerowego. W ofercie firma ma sprzęt największych światowych producentów, jak m.in.: Dell, HP, Kyocera, Lenovo, czy Fujitsu. Dzięki współpracy z liderem w produkcji oprogramowania – Microsoft – może zaoferować licencję Windows dla zregenerowanych komputerów. Dotyczy to zarówno wersji komercyjnej, jak i edukacyjnej. Hybrydowy model sprzedaży (sklepy stacjonarne oraz internet) pozwala na dotarcie do szerokiego grona klientów.

FP Markets

Zikom oferuje do 18 października 7.40% udziału w spółce

Poprzez equity crowdfunding na platformie Beesfund, Zikom planuje zebrać 1 999 875 zł, emitując niespełna 80 tysięcy akcji. Cena jednej akcji wynosi 25 zł, a zakończenie planowane jest na 18.10.2019 roku. Celem tej zbiórki jest przeznaczenie środków kapitałowych na rozwój sieci sprzedaży poprzez zwiększenie ich kanałów oraz powiększenie zapasów o nowe telefony komórkowe, komputery PC oraz laptopy.

Jesteśmy czołową polską firmą profesjonalnie regenerującą sprzęt IT. Rocznie przetwarzamy kilkanaście tysięcy komputerów dając im drugie życie. Przez 16 lat naszej działalności do perfekcji dopracowaliśmy proces regeneracji sprzętu i dzięki pracy naszych specjalistów jesteśmy w nawet czterokrotnie przedłużyć cykl życia komputerów. Wpływa to na znaczne zmniejszenie ilości powstających elektroodpadów” – tłumaczy Zięba.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.