Zasady gry w blackjacka

Grę blackjack można zaliczyć do najbardziej lubianych gier karcianych. Zabawa charakteryzuje się prostymi i zrozumiałymi zasadami i ogromnymi szansami na zgarnięcie wielkiej wygranej. Wcześniej poprzednik black jack online był dostępny wyłącznie w stacjonarnych zakładach hazardowych. Dziś każde kasyno wirtualne oferuje swoim użytkownikom tę zachwycającą grę.

Do dyspozycji mamy dwie drogi na grę:

 • w kasynie live – rozgrywka odbywa się z udziałem fachowego dealera na żywo;
 • przeciwko systemowi komputerowemu – przeciwnikiem uczestnika rozgrywki jest mechanizm.

Oba sposoby na grę są dość atrakcyjne. Rozgrywka w trybie live z pewnością zagwarantuje uczestnikom niezapomniane wrażenia i ekscytujące emocje. Do tego, black jack gra live jest prowadzona przez krupiera, z którym można komunikować via czat.

Gra black jack – rodzaje

Dziś istnieje ogromna ilość odmian tej gry. Kasyna wirtualne każdego dnia udostępniają swoim klientom nowe gry karciane, w tym też różne rodzaje blackjacka. Olbrzymim zainteresowaniem fanów hazardu cieszą się takie odmiany jak: Strip Blackjack, Switch Blackjack, Spanish Blackjack oraz Double Jack.

FP Markets

Co ważne, w Strip Blackjacka gra się czterema taliami kart. Jednak ten typ nie może zaoferować graczom opcję rozdwojenia zakładu. Ponadto w trakcie rozgrywki dealer ma prawo do przerwania dobieranie kart przez uczestników w dowolnej chwili, jeśli uzbiera siedemnaście punktów.

Są też inne typy blackjacka:

 • progresywny – daje graczom możliwość uzyskania progresywnego jackpotu za trafienie określonych kombinacji kart;
 • europejski – rozrywka prowadzi się na zasadzie ENHC;
 • amerykański – krupier otrzymuje dwie karty: odkrytą oraz zakrytą.

Najbardziej lubiane odmiany tej gry opierają się na regułach tradycyjnego rodzaju tej gry, jednak mają kilka dodatkowych opcji. W dalszej części artykułu sprawdzimy również black jack zasady i reguły liczenia kart.

Jak grać w blackjack online – istotne zasady

Przed aktywacją rozgrywki karcianej zaleca się dokładnie przestudiować istotne zasady gry. Dla pasjonatów zabawy, którzy jeszcze nie grali w blackjacka, prezentujemy ważne zasady tej gry i wyjaśnimy, jak odbywa się rozgrywka w kasynach wirtualnych.

Oto podstawowe zasady gry, o których musi wiedzieć każdy gracz:

 1. Talia kart składa się z 52 karty.
 2. Zadaniem uczestnika jest zebranie 21 punktów (wyniku najbliższego do 21).
 3. Każdy uczestnik blackjacka musi znać zasady punktacji kart.
 4. W trakcie rozgrywki gracz gra przeciwko dealerowi i przeciwko kasynu.

Rozgrywka zaczyna się od dokonania stawki. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje po dwie karty. Karty graczy są odkryte. Natomiast dealer ma tylko jedną kartę, która zawsze jest otwarta. Uczestnicy mogą zrobić jeden z takich ruchów: podwoić zakład, dobrać karty, ubezpieczyć zakład, czekać lub rozdwoić stawkę.

Black jack liczenie kart – zasady punktacji

Punktacja kart w grze w blackjacka nie jest skomplikowana. Liczenie kart black jack jest następujące:

 1. Karty od dziesiątki do dwójki mają znaczenie wartości tych kart.
 2. As jest równy 11 lub 1.
 3. Walet, Król oraz Dama są liczone jako dziesięć.

Wygrywa ten uczestnik, który uzbiera 21 punktów lub najbardziej zbliżone liczby. Strategia gry polega na dogłębnej analizie dwóch kart gracza i jednej karty krupiera. Podejście to gwarantuje graczom zmniejszenie przewagi krupiera i możliwość zagarnięcia prawdziwej wygranej.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.