FTSE 100 traci jedyne 0,04%. Czas na raport kolejnej spółki.

183
Buy - Sell - Stop
J2T Trade

Indeks FTSE 100 ponownie odznacza niewielką finalną zmianę ceny. W czwartek notowania FTSE 100 wykazały stratę rzędu jedynie 0,04%. Wyniki Samsunga okazały się gorsze od przewidywań analityków. Dziś raport finansowy poda kolejna ważna spółka – AstraZeneca.

Niewielkie zmiany

Brytyjski indeks giełdowy FTSE 100 kończy czwartkową sesję na niewielkim minusie. Kurs notowań zmniejszył się łącznie w ciągu dnia o 0,04%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już siódma z rzędu sesja, której wynik nie przebija 1% poziomu zmienności.

Wyróżnienie spółki

Pod względem zmienności resztę składowych indeksu FTSE 100 zdominowała spółka Smith&Nephew. Akcje tego przedsiębiorstwa spadły o 11,37%. Spółka przewodziła tym samym stronie spadkowej, po której znalazło się mniej komponentów. Na spadkowy wynik FTSE 100 wpłynął również fakt, iż spółki z najwyższym wpływem na indeks traciły. Mocno traciły właśnie Barclays oraz BT Group. Odpowiednio traciły one 4,64% oraz 8,09%. Po stronie wzrostowej trzy spółki wyróżniły się szczególnie przebijając 6% poziom zmienności. Wzrostom przewodziło Fresnillo, a wycena przedsiębiorstwa wzrosła o 6,47%.

Uwaga akcjonariuszy

Dzisiaj uwaga akcjonariuszy zwrócona jest w kierunku raportu spółki AstraZeneca. Przed pierwszym dzwonkiem w Europie podane zostanie sprawozdanie finansowe tego przedsiębiorstwa. Analitycy szacują, że zarówno wartość przychodów, jak i wskaźnika EPS wzrośnie w skali roku.

FP Markets

Punkt widzenia – zejście potwierdzone

Wczoraj brytyjski indeks giełdowy podjął się realizacji scenariusza pobocznego. W związku z powyższym, tamten scenariusz zakładał: „Zejście natomiast utożsamiać będę z potwierdzeniem poziomu TFR, jako opór. W tym tygodniu rynek pokazał, że na tym poziomie czujna jest siła podażowa. W możliwości spadkowej zakładam pierwszy ruch, jako zejście do zakresu średniej kroczącej SMA 55. Następnie rynek odrobi część tego spadku, jednak ponownie o sobie da znać siła podażowa. Dobrze by było, żeby ta dała o sobie znać właśnie na poziomie TFR. Celem dla zejścia będzie 7 300”.

Rzeczywiście rynek potwierdził zakres TFR, jako opór po rozpoczęciu sesji europejskiej. Spoglądając na niższe interwały czasowe zauważyć można dokładne przetestowanie tego poziomu od dołu. Zejście odbyło się szybko i cena przebiła zakres średniej kroczącej SMA 55. Wykonana została drobna korekta – rynek wyszedł szybkim ruchem nieco powyżej zakresu średniej. Kolejny impuls spadkowy spowodował zejście w okolice targetu. Do pełnego poziomu 7 300 zabrakło jedynie kilku punktów. Przed końcem sesji indeks rozpoczął odrabianie, ponownie wracając powyżej zakresu średniej.

Scenariusz główny – wzrostowy

Z uwagi na to, że wczoraj swoją istotność potwierdził poziom TFR, również dziś warto będzie na niego spoglądać. Ruch wzrostowy zależeć może dziś od zachowania kupujących w strefie wyznaczonej przez średnią kroczącą, a poziom TFR. Przewaga siły popytowej dać może początek wzrostom. Kluczowe zatem jest, aby wspominana strefa została utrzymana. Target obejmować będzie utworzenie nowego szczytu w tym tygodniu w zakresie 7 430-7 450.

Wykres FTSE H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks FTSE 100 29.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Negacja kluczowego założenia z wariantu wzrostowego świadczyć będzie o chęci zejścia. To będzie mogło wyglądać na zasadzie budowy niższego szczytu, który zbudowany zostanie w okolicach poziomu TFR. Ponownie bliskie rejony tego poziomu wykażą, że jest to miejsce dominacji siły podażowej. Celem dla zejścia będzie mógł być poziom 7 330.

Wykres FTSE H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks FTSE 100 29.07.2022

Konkluzja

Nazywany barometrem gospodarki Wielkiej Brytanii, indeks FTSE 100 nie wykazał się w tym tygodniu większą zmianą ceny. Rozpoczyna się ostatnia sesja tego miesiąca. Czy indeks FTSE 100 będzie chciał wyciągnąć dziś wynik? Warto pamiętać również o raporcie spółki AstraZeneca, o którym nieco więcej wyżej. Poniżej poziomy na dzień 29.07.2022.

TSR : 7 464

TFR : 7 374

TDP: 7 282

TFS : 7 192

TSS : 7 099

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.