Za późno czy za wcześnie na rynkową przecenę? | Maks Bączkowski

Trading Room

„Trading Room Week” to nowa seria prowadzona przez założyciela Trading Roomu NVT. Publikowana jest co tydzień na kanale Comparic Rynki. W trakcie nagrania Maksymilian Bączkowski analizuje zawarte transakcje na rynkach finansowych w trakcie minionego tygodnia oraz udziela porad dotyczących handlu. Oto czego dowiedzieliśmy się tym razem:

Podsumowanie minionego tygodnia na rynkach – Maksymilian Bączkowski

Zeszły tydzień był wyjątkowo ciekawy. Zmienność na rynku w końcu się pojawiła, co oczywiście wygenerowało wiele okazji do wejścia w pozycje. Wydaje się więc, że fraza “Sell in May and go away “ się w tym roku nie sprawdza. Według Maksymiliana Bączkowskiego, jeśli chodzi o amerykańskie indeksy główne, to po chwilowej korekcie, rynek powrócił do tendencji wzrostowej. W przypadku indeksu S&P 500, znalezienie się powyżej poziomu 4100 jest ewidentnym sygnałem do wzrostów, a targetem takiego ruchu powinien być poziom 4220.

Jednak, jeśli chodzi o amerykański rynek, to mamy kilka punktów, które zaogniają rynek. Pierwszym z nich są wypowiedzi prezydenta Joe Bidena o podatkach, drugim polityka pieniężna stosowana przez Amerykańską Rezerwę Federalną, a trzecim rentowność obligacji skarbowych. To wszystko powinno zapewnić stosunkowo wysoką zmienność w okresie wakacyjnym.

Indeks NASDAQ 100 zanotował w tym tygodniu znacznie głębszy spadek niż S&P 500. Obecna sytuacja wygląda więc trochę inaczej – rynek wciąż nie zdołał powrócić powyżej dołków z aktualnej sekwencji. Aby indeks znów znalazł się w tendencji wzrostowej, kurs musi najpierw znaleźć się powyżej 13 380 punktów. Wtedy droga do 13 715 zostanie otwarta, a po pokonaniu tego poziomu możliwy jest nawet target 14 000-14 100. Tak więc poziom 13 380 powinien być kluczowy i wykazać czy tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, czy może jednak czas na fazę konsolidacji.

FP Markets

Z kolei niemiecki indeks DAX 30 ostatnio reaguje dość newralgicznie. Miało miejsce nadbicie poprzedniego dołka o kilka punktów, a następnie bardzo szybkie i silne wyjście powyżej tego impulsu. Tak więc wróciliśmy do tendencji wzrostowej, a targetem obecnego podejścia jest poziom 15 420. Dla tego ruchu ważne jest jednak utrzymanie sekwencji 15 200, ponieważ kolejne zejście poniżej niego będzie sugerować fazę konsolidacji. Aktualnie w tym indeksie dominują trzy spółki – SAP, Allianz i Siemens.

Nagranie “Trading Room Week #10” dostępne jest pod tym adresem:

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.