Za akcje globalnego marketplace’u jachtingowego zapłacisz w kryptowalutach

easyyachting
J2T Trade

zagrożenia na rynku kryptowalutSystem finansowy wciąż ewoluuje. Przeszedł naturalną drogę od tradycyjnej bankowości do mobilnych aplikacji. Już dawno temu upowszechniły się karty kredytowe, a w ostatnich latach na popularności zyskały także metody płatności błyskawicznych, czy nawet płacenie w sklepach za pomocą smartfona.

Teraz zaś nadszedł czas kryptowalut. Nie podlega bowiem dyskusji, że stały się już one pełnoprawnym i bardzo istotnym uczestnikiem dzisiejszego rynku finansowego, a w wielu przypadkach – nawet istotną częścią naszego życia. Świetnym przykładem jest tutaj Salwador, który we wrześniu ubiegłego roku stał się pierwszym krajem, w którym Bitcoin jest uznawany za legalny środek płatniczy i sklepy są zobowiązane do przyjmowania w nim płatności.

To jednak nie wszystko. Dziś coraz więcej przedsiębiorstw na całym świecie zaczęło przyjmować płatności w kryptowalutach. Z takim działaniem mamy nawet do czynienia w przypadku Easy Yachting – spółki budującej globalny marketplace, który odpowiada na potrzeby rozwijającego się rynku jachtingu. Jej platforma łączy właścicieli jachtów i sterników z osobami, chcącymi skorzystać z tej formy spędzania czasu.

W jaki sposób Easy Yachting wiąże się ze światem kryptowalut? Przekonamy się w dalszej części tekstu. Najpierw warto omówić, za jakie luksusowe produkty i usługi możemy zapłacić kryptowalutami już dziś?

FP Markets

Kryptowaluty popularyzują się z dnia na dzień – już teraz zapłacimy cyfrowymi monetami za luksusowe rzeczy

Dom za BTC w Portugalii

Na początku maja portugalskie media poinformowały, że w tym kraju – a być może nawet w całej Unii Europejskiej – po raz pierwszy rozliczono zakup nieruchomości w Bitcoinach, bez konieczności konwersji na euro czy jakąkolwiek inną walutę fiducjarną. Transakcja dotyczyła mieszkania T3 w Bradze i kosztowała kupującego dokładnie 3 Bitcoiny. Taka ilość cyfrowych monet w momencie dokonania transakcji przyjmowała wartość powyżej 100 tysięcy dolarów.

Do tej historycznej transakcji mogło dojść, ponieważ wraz z początkiem maja portugalski Urząd Notarialny ustanowił nowe, jasne zasady dotyczące sporządzania aktów notarialnych dla sprzedaży nieruchomości dokonywanej bezpośrednio w aktywach cyfrowych. Warto dodać, że w transakcji uczestniczył pośrednik z rynku nieruchomości, kancelaria prawna, Portugalskie Stowarzyszenie Notariuszy i podmioty związane z branżą kryptowalut.

Proces tworzenia aktu notarialnego wymagał podania dodatkowych szczegółów, które nie są wymagane przy tworzeniu zwykłej umowy. Obejmowały one konto bankowe płatnika, aktywo cyfrowe (Bitcoin), adres sieciowy, zaangażowane strony oraz dowód przeprowadzenia kryptowalutowej transakcji. Co ciekawe, jeśli wartość transakcji przekraczałaby 200 tysięcy euro, należałoby porównać wartości kryptowalut między datą rejestracji aktu notarialnego a datą podpisania umowy wekslowej, a także między datami tych dwóch dokumentów.

Warto dodać, że z podobną transakcją mieliśmy już do czynienia w innej części świata. Otóż na początku tego roku latynoamerykańska firma La Haus zaczęła akceptować Bitcoina do płatności. W ten sposób w styczniu sprzedała ona apartament w Meksyku za 5,78 Bitcoina.

Płatność kryptowalutami za ubrania Gucci

Także w tym miesiącu słynna ekskluzywna marka modowa Gucci ogłosiła, że wprowadza możliwość płacenia kryptowalutami w swoich butikach. Początkowo będą mogli skorzystać z tego rozwiązania klienci 5 sklepów w Stanach Zjednoczonych: w Wooster Street w Nowym Jorku, Rodeo Drive w Los Angeles, Miami Design District, Phipps Plaza w Atlancie i The Shops w Crystals w Las Vegas.

Klienci tych butików do dyspozycji będą mieli 12 kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin, Litecoin, Shiba Inu, Dogecoin oraz pięć różnych stablecoinów: GUSD, USDC, USDP, DAI i BUSD. Płatności mają być realizowane z wykorzystaniem maili zawierających kod QR, który klient będzie musiał wykorzystać do opłacenia zamówienia.

Marka zapowiedziała również, że jeśli ta forma płatności spotka się z zainteresowaniem klientów w 5 wybranych sklepach, zostanie docelowo wprowadzona w pozostałych sklepach Gucci na tym kontynencie – czyli w 111 placówkach w Ameryce Północnej.

Prywatny samolot za BTC

W 2020 firma Aviatrade zajmująca się sprzedażą luksusowych prywatnych samolotów, wprowadziła możliwość zakupu takiej maszyny za Bitcoiny. Pierwsza taka oferta pojawiła się 13 września 2020. Na sprzedaż został wtedy wystawiony odrzutowiec Gulfstream G650ER z 2014 roku. Posiadaczami tego modelu są również podobno Jeff Bezos i Elon Musk. Odrzutowiec jest bowiem w stanie pokonać 7500 mil morskich na jednym baku, czyli mniej więcej tyle samo, ile wynosi odległość między Los Angeles a Sydney. Jego cena wyniosła równowartość 40 milionów dolarów.

Dlaczego firma zaczęła przyjmować płatności w BTC? Prezes Aviatrade, Philip Rushton, powiedział, że użycie walut FIAT do zakupu prywatnego samolotu, w wielu krajach może stanowić problem ze względu na regulacje. Kryptowaluty mają umożliwić ominięcie kłopotu z przepisami dotyczącymi przekazów transgranicznych.

Za wynajem jachtu zapłacimy w kryptowalutach dzięki Easy Yachting

Jak już zostało wspomniane we wstępie, Easy Yachting realizuje platformę IT w postaci marketplace dla turysty/użytkownika, sternika i właściciela jachtu. Ma to być produkt, który da dostęp do wynajmu jachtu żaglowego lub motorówki na całym świecie. Oczywiście wraz ze sternikiem i w dowolnej konfiguracji jeśli chodzi o ilość dni oraz dodatkowych udogodnień.

Spółka dąży do opracowania unikatowej, autorskiej platformy, która pozwoli na realizację potrzeb zakupowych i biznesowych w jednym miejscu. Ma ona pozwolić zatem klientom w łatwy sposób zorganizować cały rejs, zaplanować atrakcje na wodzie i na lądzie. Sternicy oraz właściciele jachtów będą mogli natomiast realizować swoją pasję i jednocześnie zarabiać na niej, bez dodatkowych pośredników.

Odwrócony proces planowania podróży, pozwalający na wybór od sternika, po jednostkę (łódź, jacht), kończąc na planie wyprawy, może być tylko jedną z opcji. To klient decyduje, w jaki sposób wykorzysta platformę Easy Yachting. W przeciwieństwie do konkurencji, która opiera swój model biznesowy wyłącznie na czarterze, społeczność skupiona wokół platformy Easy Yachting będzie mogła, wraz rozwojem platformy realizować wiele różnych interakcji.

Spółka planuje wprowadzić, między innymi rezerwację miejsc w gotowych wyprawach żeglarskich lub motorowodnych, zakup profilowanych imprez na jednostkach pływających, a także zakup lub rezerwację miejsc, zdarzeń i atrakcji podczas wyprawy żaglowej lub motorowodnej, przed rozpoczęciem wyprawy. Ponadto, system oceny i rankingu każdego z użytkowników platformy, oraz oparcie funkcjonalności na technologii z łatwym interfejsem spowodują, że platforma Easy Yachting będzie tworzyć odpowiedzialną społeczność, która będzie rozwijać się organicznie, w poszanowaniu innych i przyrody.

To jednak nie wszystko. Easy Yachting dostrzega bowiem potencjał w kryptowalutowej rewolucji. Spółka pracuje obecnie także nad wprowadzeniem na swojej platformie możliwości dokonywania płatności za wynajem jachtu w kryptowalutach. Już niebawem więc za tę usługę będzie można zapłacić nie tylko w tradycyjnej walucie FIAT, lecz również w Bitcoinach, Ethereum czy Litecoinach.

Ty też możesz zainwestować w Easy Yachting

Obecnie, do końca maja, na platformie Newcrowd trwa equity crowdfundingowa emisja akcji spółki Easy Yachting S.A.. Jej celem jest zebranie środków potrzebnych na dokończenie prac deweloperskich IT aplikacji webowej, start usługi i wdrożenie kampanii sprzedażowych, promocyjnych oraz programów lojalnościowych. W ramach tej kampanii spółka oferuje 57 203 akcje po cenie 23.60 PLN. Oznacza to, iż łącznie zamierza ona zebrać 1,35 miliona złotych.

easyyachting

Co bardzo ważne, Easy Yachting dostrzega potencjał nie tylko wśród tradycyjnych inwestorów rynku kapitałowego, ale również wśród tych zaangażowanych w kryptowalutową rewolucję. W tym celu spółka wprowadziła innowacyjne na rynku crowdfundingowym rozwiązanie związane z cyfrowymi monetami. Mianowicie Easy Yachting umożliwia zakup akcji poprzez płatność w kryptowalutach. Inwestor może wybrać, czy za zakupione akcje zapłaci za pomocą płatności w PLN czy też przeznaczy na ten cel swoje Bitcoiny lub inne waluty kryptograficzne. To pierwsza taka możliwość podczas emisji crowdfundingowych.

Kryptowalutowa rewolucja trwa w najlepsze

Podsumowując, chyba nikt nie ma wątpliwości, że obecnie nadszedł czas kryptowalut jako konkurencji dla tradycyjnych pieniędzy fiducjarnych. Dziś cyfrowe monety są coraz szerzej wykorzystywane jako środek płatniczy. W niektórych miejscach na świecie, możemy kupić za nie apartament, designerskie ubrania czy nawet luksusowy odrzutowiec.

Co więcej, już dziś możemy zainwestować w Easy Yachting za pomocą kryptowalut, a już niebawem będziemy mogli użyć cyfrowych monet do wynajęcia jachtu, organizacji rejsu z atrakcjami na wodzie i lądzie i wybrania się na wakacje życia, korzystając z platformy tej spółki. Dzięki temu rozwiązaniu już wkrótce każdy uzyska dostęp do odpowiedniego narzędzia, które pozwoli na dostęp do wspaniałej formy spędzania czasu, jakim jest jachting żaglowy i motorowodny.

Warto dodać, że za sterami Easy Yachting stoją Tomasz Suproń, Karol Kowalewski i Artur Minko, którzy są założycielami spółki i współpomysłodawcami projektu. Co istotne, nie dość że mogą pochwalić się oni sporymi umiejętnościami z zakresu IT, digital marketingu i finansów, to mamy tutaj do czynienia z pasjonatami żeglarstwa i sportów motorowodnych, którzy posiadają bogate doświadczenia w żegludze śródlądowej i morskiej.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.