Wyraźne cofnięcie Dow Jonesa. Najstarszy indeks przy 33 600.

J2T Trade

Blisko dwa tygodnie wypatrywaliśmy zmienności na Wall Street. Przyszła ona dopiero wczoraj, we wtorek 25 kwietnia. Główne indeksy w końcu wybrały konkretny kierunek i poszły w dół. Wyraźnie cofnięcie zaobserwować można było w przypadku Dow Jonesa. W wyniku wczorajszej straty najstarszy indeks zszedł w rejony pierwszego dziennego wsparcia. Niewiele zmienia się przed sesją. Najstarszy indeks znajduje się przy 33 600. Co dalej z indeksem? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Urwanie na Wall Street we wtorek

Popularne akcje tworzące najważniejsze indeksy w Nowym Jorku lądowały wczoraj na niższych poziomach. Najgorzej z głównych rynków wypadł Nasdaq 100. Notowania technologicznego indeksu spadły o 1,89%, co oznaczało 245 punktów obniżki. Relatywnie wysoką stratę zanotowało S&P 500. Duży indeks stracił 1,58%, czyli 65 punktów. Najmniejszy, procentowy spadek ujawnił Dow Jones 30, którego wycena poleciała w dół o 1,02% lub zamiennie o 345 punktów. Dow Jones pomimo wyraźnego cofnięcia utrzymuje dodatni wynik za kwiecień. Jednak coraz bliżej do zmiany znaku w tym ujęciu.

Straty wśród składowych indeksu

Firmy budujące najstarszy indeks na Wall Street opowiedziały się wczoraj w większości za generowaniem strat. Akcje spółek leciały w dół, a najgorzej spisało się Dow (NYSE:DOW). Notowania tego przedsiębiorstwa spadły o 5,22%. Po stronie wzrostów zmienność była znikoma. Najlepiej wypadło Johnson&Johnson (NYSE:J&J), którego akcje wzrosły o 0,92%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones zszedł do pierwszego wsparcia

Dow Jones 30 jako jedyny z indeksów podszedł do zejścia w pełni tak jak zakładaliśmy. Przypomnijmy wczorajsze założenia: Scenariusz = nadbicie średniej–>powrót poniżej TDP–>re-test od dołu–>zejście poniżej 33 700”. 

FP Markets

Indeks rzeczywiście nadbił zakres średniej SMA 88, a miało to miejsce po otwarciu giełd w USA. Rynek do konkretnego spadku zabrał się po godzinie 17 (czas w Polsce), a pokonując średnią i poziom TDP skierował się niżej. Dow Jones zszedł we wtorek do pierwszego dziennego wsparcia, czyli do rejonów 33 555.

Co na dziś ?

Na wykres Dow Jonesa 30 patrzymy w środę o godzinie 14 (czas w Polsce). Na półtorej godziny przed otwarciem giełd widzimy reakcję strony popytowej na poziomie TFS. Najstarszy indeks znajduje się przy poziomie 33 600.

Scenariusz = podejście do średniej–>krótka korekta–>wyjście powyżej TDP 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 26.04.2023

Powyższy scenariusz znajdzie swoją realizację tak długo, jak pierwsze dzienne wyznaczane wsparcie (TFS) jest utrzymywane.

Punkt widzenia tygodniowy: zejście zaliczone

Za nami pierwsza część ruchu z planu rozpisanego na ten tydzień. Teraz oczekiwać będziemy reakcji popytowej. Czy pojawi się ona dzisiaj?

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 26.04.2023

Konkluzja

Sezon publikacji spółek nie wzbudza euforii na akcjach w Stanach Zjednoczonych. Popularne przedsiębiorstwa podają swoje wyniki, które bywają lepsze niż się spodziewano. Wall Street stoi w rozkroku i pytanie, na którą stronę się wybierze. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.