WTI w całości realizuje scenariusz spadkowy | Max Bączkowski i E-mini Trader

Trading Room
J2T Trade

„Trading Room Week” to nowa seria prowadzona przez założycieli Trading Roomu NVT. Publikowana jest co tydzień na kanale Comparic Rynki. W trakcie nagrania Maksymilian Bączkowski i popularny E-mini Trader analizują zawarte transakcje na rynkach finansowych w trakcie minionego tygodnia oraz udzielają porad dotyczących handlu. Oto czego dowiedzieliśmy się tym razem:

Podsumowanie minionego tygodnia na rynkach – Max Bączkowski i E-mini Trader

W poniedziałek E-mini Trader przedstawił pierwszy raport wydawany przez Warszawski Trading Room na bieżący tydzień. Z perspektywy S&P 500 uwaga zwrócona była na strefę 3907-3910. W praktyce, rzeczywiście pojawił się zwiększony ruch na tej strefie i pierwszy target – 3941 został dość szybko zrealizowany. Dalej nastąpiło zejście poniżej tej strefy i target 3877 także udało się sprawnie zrealizować. Strefa została więc świetnie wyznaczona i w dalszym ciągu warto ją obserwować.

W przypadku rynku ropy naftowej, celem było utrzymywanie się w strefie poniżej 62,40-62,50 USD. Spełniła ona swoją rolę, widzieliśmy niemoc strony popytowej w wyciąganiu rynku powyżej ceny 62 dolarów. Można więc było nastawić się na spadki, cele w raporcie wyznaczone były na poziomach 60,00; 58,70 i 58,10 USD. Wszystkie trzy zostały w całości zrealizowane.

Czy zablokowanie Kanału Sueskiego będzie miało w krótkim terminie wpływ na cenę ropy?

Prawdopodobnie tak, ponieważ statki są zmuszone zużywać więcej tego surowca, co powinno zwiększyć popyt i w konsekwencji cenę. Aczkolwiek w dłuższym terminie kluczowym punktem odniesienia jest nadal okolica 62,40 USD.

FP Markets

W przypadku złota, w raporcie została wyznaczona strefa w okolicy 1744 USD. Jak najbardziej w tym tygodniu była ona respektowana, cena jest nadal utrzymywana w konsolidacji poniżej niej.

Jaki jest kluczowy aspekt tradingu?

Odpowiednie otwieranie pozycji. Nawet jeśli dany dzień skończymy na minusie, ponieważ nasze wejścia zostaną zamknięte na poziomach Stop Loss, to takie sytuacje się zdarzają. Nie każda pozycja stratna jest więc złym wejściem. Kluczem jest trzymanie się własnej strategii.

Gdy handlujemy w ujęciu długoterminowym i Take Profit w naszej pozycji znajduje się wyraźnie wyżej, także należy ustawić Stop Loss. W tym przypadku będzie to Emergency Stop Loss, która ma na celu uciąć naszą stratną pozycję przy jakimś krachu na rynku, sytuacji nie do przewidzenia.

Ostatecznie należy analizować nasz dzień z perspektywy ryzyka. Jednostką ryzyka jest odległość ustawionego Stop Lossa od poziomu wejścia w pozycje. Następnie analizujemy jaką część tego ryzyka udało nam się zarobić lub stracić po zamknięciu danej pozycji. Wtedy na koniec dnia obiektywnie widzimy czy nasze pozycje były zasadne, a założenia były realizowane.

Nagranie “Trading Room Week #3” dostępne jest pod tym adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=NMbYiGICn3o

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.