Wpływ najlepszych aplikacji prozdrowotnych na dzisiejsze życie

304
harmonia

Jakkolwiek dziwnie może to zabrzmieć, zdrowe życie stało się modne. Kwestie mówiące o oczywistych sprawach, jak ciepłe ubieranie się i regularne jedzenie już dawno odeszły na bok, ustępując miejsca nowoczesnym metodom usprawniania zdrowia poprzez wykonywanie sprawdzonych czynności i spożywanie odpowiednich produktów. Całe to prozdrowotne życie rozrosło się do tak dużych rozmiarów, że ktoś, kto chce się zmienić, czuje się przytłoczony nadmiarem informacji. Dziesiątki diet, treningów, sposobów życia… Jak to wszystko ogarnąć? Czasem wystarczy się po prostu dobrze zabawić. Niekiedy jednak to nie wystarcza.

Jeśli ktoś chce poprawić jakość swojego życia, powinien zajrzeć w sklep z aplikacjami na swoim urządzeniu mobilnym. Okazuje się, że można znaleźć tam remedium na każdy problem – również, jeśli chodzi o zdrowy tryb życia. Setki programów przedstawią konkretne plany rozwoju, zaproponują zmiany i będą przypominały oraz motywowały do działania.

Aplikacje mobilne promujące zdrowy tryb życia mają coraz większy wpływ na otaczający nas świat. Niemal każda osoba zainteresowana usprawnieniem jakości swojego życia korzystała z popularnych programów żywieniowych i treningowych, a tendencja jest wzrostowa i w przyszłości niemal każdy będzie regularnie korzystał z takiego oprogramowania. Oto najpopularniejsze aplikacje typu Wellness, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Headspace – mniej stresu, lepszy sen, więcej szczęścia

Program Headspace zyskał ogromne uznanie dzięki nowatorskiemu podejściu do motywowania swoich użytkowników. Twórcy zrezygnowali z tworzenia wymagających treningów, czy programów żywieniowych. Zamiast tego skupili się na rzeczach, które nie potrzebują konkretnych działań. Program podpowie, jak i kiedy medytować, żeby to przyniosło najlepsze rezultaty, uruchomi odpowiednią relaksującą muzykę i zapewni wiele innych ciekawych rozwiązań.

FP Markets

Korzystając z tej aplikacji, można osiągnąć nowy poziom odprężenia, który z pewnością przyczyni się do zwolnienia, zmniejszenia stresu i osiągnięcia o wiele lepszego snu, który wpłynie na cały kolejny dzień. Ponad 10 000 000 pobrań mówi samo za siebie — Headspace działa.

Streaks – motywacja na każdy dzień

Ludzie uwielbiają listy i wszelkiego rodzaju checkboksy, które można zaplanować, a później odfajkować i cieszyć się ze zrealizowanego celu. Streaks to program, który został wręcz stworzony dla takich ludzi i pomoże im w realizowaniu kolejnych celów.

Zasady są bardzo proste. Użytkownik aplikacji określa sobie cel, który chce osiągnąć, a program będzie mu przypominał o kolejnych zadaniach, które go do tego przybliżą. Robić można dosłownie wszystko — od ćwiczenia gry na instrumencie muzycznym, przez codzienny 15-minutowy spacer, po cowieczorne czytanie książki. Najlepsze jest jednak to, że każdy sam opracowuje swoje cele i nikt nie narzuci mu rygoru, który później go przytłoczy. Zrealizowanie takiego zadania i w końcu osiągnięcie wymarzonego celu daje niesamowitą frajdę i kopa do dalszego działania w celu poprawienia swojego życia. Aplikacja jest dostępna na App Store i kosztuje około 5 dolarów.

My Possible Self – zdrowie psychiczne jest najważniejsze

Żyjemy w czasach, kiedy każdy jest narażony na kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Szybki tryb życia, ogrom pracy, masę spraw prywatnych i niekończące się kłopoty. To standard dla praktycznie każdego człowieka w średnim wieku. Aplikacja My Possible Self ma za zadanie zminimalizować poziom stresu, rozładować niepotrzebne napięcie i pokazać, że życie może być prostsze.

Program nie wymaga od użytkownika robienia żadnych konkretnych czynności. Zamiast tego zapyta go o samopoczucie i podpowie, co można zrobić, żeby zmienić ten stan. Co więcej, wyświetli wartościowe artykuły z poradami radzenia sobie z takim stanem. Wszystkie wprowadzone stany są zapisywane i wyświetlane z wykorzystaniem czytelnych wykresów, które przedstawiają samopoczucie w konkretnym cyklu i pomagają w osiągnięciu spokojniejszego życia. Użytkownicy chwalą sobie My Possible Self za wygodę użytkowania i uroczy wygląd, który już sam w sobie wprowadza w spokojniejszy nastrój.

Meditopia – medytacja remedium na wszystko

Medytacja jest stanem zagłębienia się we własnym umyśle, który pozwala uwolnić się z nagromadzonego stresu i wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie psychiczne i fizyczne. Do medytacji przekonuje się coraz więcej osób, a aplikacja Meditopia zawiera wszelkie niezbędne narzędzia, które pomogą nauczyć i praktykować ją każdego dnia – bez względu na to, jak bardzo ktoś jest zajęty. Czasem wystarczy poświęcić jedynie 10 minut dziennie, a życie może się diametralnie zmienić.

Relaksacyjna muzyka, możliwość stawiania sobie celów i zadań, pomocne artykuły i ogromną społeczność użytkowników. To wszystko można mieć zawsze przy sobie w formie prostej aplikacji mobilnej na telefon, żeby zawsze móc rozładować niepotrzebny stres, niepokój i inne niepożądane stany, które potrafią wyniszczyć organizm człowieka. Z Meditopii skorzystało już 20 000 000 użytkowników na całym świecie, co jasno przedstawia jej możliwości.

Ogrom programów treningowych i żywieniowych

Mówiąc o zdrowym trybie życia, trudno byłoby pominąć kwestię wszystkich aplikacji treningowych i żywieniowych. Jest ich multum i każda z nich zapewnia niesamowite możliwości. Często trzeba zapłacić subskrypcję, ale w zamian za to można otrzymać kompletny plan treningowy i dietetyczny, dostosowany do danej osoby w związku z ankietą, którą się wypełnia. Oczywiście nie ma mowy o żadnym profesjonalnym planie treningowym i dietetycznym, bo takie można uzyskać, przeprowadzając gruntowne badanie organizmu, ale mimo wszystko efekt jest naprawdę zadowalający.

Użytkownik takiej aplikacji otrzymuje konkretny plan treningowy z poradami dotyczącymi ćwiczeń. Wyliczony grafik kalorii i makroskładników dla danego dnia oraz proponowane potrawy i produkty spożywcze. Otrzymuje się wszystko na tacy i to w przyjemnej, motywującej otoczce. Jeśli ktoś szuka trenera osobistego i dietetyka w jednym, który będzie zawsze pod ręką, to może skorzystać z takich aplikacji jak:

  • Fitfy;
  • Freeletics;
  • BodBot;
  • Centr i wielu innych.

Do wyboru, do koloru – każdy znajdzie coś dla ciebie. Coś, co spełni jego oczekiwania i zapewni satysfakcjonujące rezultaty.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.