Wirtualna kasa fiskalna online – najważniejsze informacje dla przedsiębiorców

Wirtualna kasa fiskalna online
J2T Trade

W XXI wieku przedsiębiorcy stale szukają efektywnych rozwiązań, aby usprawnić swoją działalność; łakomym kąskiem są w szczególności rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach. Z pewnością ludzi biznesu zadowoli informacja, że polskie przepisy dopuszczają stosowanie rozwiązania, jakim są wirtualne kasy fiskalne (kasy fiskalne on-line).

Kasa online — jak działa wirtualna kasa fiskalna?

Wraz z dynamicznym rozwojem nowoczesnych technologii cyfrowych coraz to kolejne elementy prowadzenia biznesu są zastępowane przez cyfrowe odpowiedniki. Nie inaczej wygląda to, jeśli chodzi o kasy fiskalne. Te urządzenia również przeszły ewolucję, dzięki czemu w 2023 roku można zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest obszerna oferta kas wirtualnych.

Kasa fiskalna online to oprogramowanie, które pozwala rejestrować sprzedaż firmową za pośrednictwem aplikacji na urządzenia elektroniczne, w tym na przykład:

  • smartfony,
  • tablety,
  • laptopy.

Ponieważ taka aplikacja jest sparowana z drukarką, możliwy jest dzięki temu sprawny wydruk paragonów.

FP Markets

Kasa fiskalna online a polskie regulacje prawne

Jak już wspomnieliśmy, stosowanie kas fiskalnych jest dozwolone przez polskie przepisy. Ministerstwo Finansów już w czerwcu 2020 roku udostępniło podatnikom nową funkcjonalności w postaci wirtualnych kas — wirtualne kasy podlegają kontroli tego resortu. Dzięki temu można ograniczyć koszty z tytułu zakupu klasycznych kas; optymalizacja wydatków zostanie z pewnością doceniona przez początkujących przedsiębiorców oraz wszystkich tych, którzy prowadzoną działalność na niewielką skalę. Wirtualne kasy fiskalne mogą w dłuższej perspektywie okazać się tańszym rozwiązaniem.

Kwestie związane ze stosowaniem kas wirtualnych określa:

  • rozporządzenie Ministra Finansów z 26 maja 2020 r. w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania,
  • rozporządzenie Ministra Finansów z 29 maja 2020 r. w sprawie grup podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.