Wall Street zyskuje. Indeks Dow Jones 30 w górę o 0,64%.

J2T Trade

Na amerykańskim parkiecie główne indeksy giełdowe świeciły się w czwartek na zielono. Wzrósł również Dow Jones 30. Indeks Dow Jones 30 wniósł się o 0,64%. Co czeka indeks w piątek?

Tydzień w kratkę

W kończącym się już tygodniu handlowym indeks zamykał sesję w „kratkę”. Tydzień handlowy w USA rozpoczął się we wtorek, a sesje kończyły się naprzemiennie. W czwartek indeks Dow Jones 30 zyskał 0,64%. Przełożyło się to na prawie 200 punktowy wzrost indeksu. W tym niepełnym tygodniu handlowym najstarszy spośród głównych indeksów wzrósł o 2,64%.

Przewaga spółek

Wczoraj największą zmiennością wykazała się spółka stratna. Caterpillar obniżyło wczoraj wycenę swoich akcji o 4,88%. Była to jedyna spółka, która podczas wczorajszej sesji osiągnęła zmienność wyższą niż 4%. Przeważały wczoraj jednak spółki wzrostowe. Wzrostom przewodziło Salesforce.com, które zyskało 3,34%.

Bezrobocie w USA

Departament Pracy USA podał wczoraj w raporcie liczbę skorygowanych sezonowo wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Liczba dotyczyła zeszłego tygodnia, a jej wynik wzrósł do 229 tysięcy. Departament podał, że stopa bezrobotnych wyrównana sezonowo nie uległa zmianie w czerwcu.

FP Markets

Silniejsze NATO

Podczas wczorajszej konferencji prasowej przemawiał jeden z ważniejszych przedstawicieli administracji Białego Domu. Członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych, John Kirby stwierdził, że NATO nie było „nigdy silniejsze” niż obecnie. Kirby podkreślił, że obecnie jesteśmy świadkami ogromnej jedności w Sojuszu Północnoatlantyckim. John Kirby zapewnił również, że w organizacji „nie widać żadnych frakcji ani pęknięć”.

Punkt widzenia – analiza Dow Jones

Indeks Dow Jones 30 obecnie znajduje się powyżej poziomu 30 900. Rynek podczas dzisiejszej sesji ma szansę na kontynuowanie ruchu wzrostowego, a co za tym idzie powiększenia wyniku tygodniowego wzrostu. Na dzisiejszą sesję handlową przygotowałem dwa scenariusze. Poziomy względem poprzedniej analizy uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy może dziś odbyć się na pewnych określonych zasadach. Zakładam, że pierwszym ruchem ogólnie będzie dziś powrót do poziomu nowego TDP. Kluczowym założeniem na dziś jest utrzymanie tego poziomu. Następnie na tym zakresie wygenerowany może zostać impuls wzrostowy z celem na 31 100.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 24.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy może odbyć się podobnie jak na indeksie S&P 500. Polegać to może również na zasadzie budowy niższego szczytu. Wówczas nowy poziom TFR stanowić będzie opór dla rynku. Pierwszym ruchem będzie zatem nadbicie poziomu TFR i szybki powrót poniżej niego. Następnie okolice poziomu TFR zostaną przetestowane. Targetem w tym przypadku będzie poziom 30 700 bądź w konsekwencji mocniejszego ruchu 30 600.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 24.06.2022

Konkluzja

Przychylam się w stronę realizacji scenariusza wzrostowego na dzisiejszą sesję. Jeżeli rynek chciałby kontynuować ruch wzrostowy zakładam, że może się to odbyć w taki sposób. Jednakże dojść dzisiaj może do połączenia scenariuszy, ponieważ nie wykluczają się one wzajemnie. Polegałoby to na wykonaniu najpierw przez indeks ruchu opisanego w scenariuszu spadkowym. Jednak target z tego scenariusza nie zostałby osiągnięty, a rynek zszedłby do poziomu TDP. Wówczas rynek spełniłby kluczowe założenie podane w scenariuszu wzrostowym. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 273

TFR : 31 021

TDP : 30 768

TFS : 30 519

TSS : 30 274

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.