Wall Street z silnymi zyskami. S&P 500 zwyżkuje 2,13%.

J2T Trade

Główne rynki akcyjne w Stanach Zjednoczonych mocno wzrastały w środę. Notowania indeksów z Wall Street zaświeciły się finalnie na zielono. Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły sesję z najwyższym wynikiem procentowym w sierpniu. Notowania S&P 500 zwyżkowały 2,13%. Jak wyglądać może zatem czwartkowa sesja?

S&P 500 przerywa stratną passę

Nazywany indeksem spółek dużych amerykańskie S&P 500 przerwało wczorajszą sesją stratną passę. Po czterech z rzędu sesjach zakończonych pod kreską, indeks w końcu zyskał. S&P 500 wzrosło wczoraj o 2,13%. Przełożyło się to ruch rzędu blisko 90 punktów. Warto jednak zauważyć, że notowania amerykańskiego indeksu zamknęły się powyżej poziomu 4 200. Poprzednio powyżej tego zakresu indeks znajdował się na początku maja bieżącego roku.

Spółki branży morskiej

Na wysoki wynik wzrostowy indeksu wpłynął fakt, iż zdecydowana większość komponentów zyskiwała. Po stronie stratnych składowych znalazło się jedynie nieco ponad 30 spółek. Ponadto odnotowały one niską zmianę ceny, a także były to spółki z niskim wpływem na indeks. Po stronie zyskownych prym wiodły spółki branży morskiej. Najwięcej zyskała spółka Norwegian Cruise Line, gdyż jej akcje wzrosły o 11,82%.

Dzisiejsze dane makroekonomiczne

Dziś wzrok inwestorów skierowany może być na kolejne odczyty wskaźników makroekonomicznych. Jak co czwartek podana zostanie liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ostatnim tygodniu. Równie ważnym będzie odczyt wskaźnika PPI za lipiec. Obie dane opublikowane zostaną po 14:30.

FP Markets

Punkt widzenia – cena powyżej 4 200

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Środowe założenie dotyczyło: „W dalszym ciągu indeks ma szansę generować ruch wzrostowy. Dziś kluczowe założenie dla wzrostów polegać będzie na powrocie rynku powyżej poziomu TDP oraz zakresu średniej kroczącej SMA 88. Dopiero po przełamaniu, a następnie utrzymaniu tych miejsc rynek mógłby rozglądać się za dalszym podejściem. Ze względu na szczególną wymowę dzisiejszej sesji handlowej, celem może być nawet 4 200”.

Podobnie jak indeks Nasdaq 100, również S&P 500 wygenerowało mocny ruch wzrostowy po publikacji wczorajszych danych. Założenia na wczoraj spełniły się błyskawicznie i rynek osiągnął cel w postaci 4 200. W godzinach nocnych rynek jeszcze podbijał i zamknął się powyżej 4 212. Dziś cena znajduje się ponad 4 220. Wyznaczane poziomy uległy podwyższeniu na dziś.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie dla wzrostów opiera się na przekonaniu, że rynek utrzyma okolice nowego poziomu TDP – 4 200. Po rozpoczęciu sesji indeks zejść może właśnie do tego poziomu. Poziom musi być utrzymany, jeżeli w grę wchodzić ma dalsza wspinaczka. Spełnienie założenia determinować może podejście pod 4 250.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 11.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy wykonany może zostać po budowie schematu podwójnego szczytu na poziomie TFR. Jeżeli rynek skory będzie podchodzić najpierw do TFR, może to pobudzić siłę podażową na tym zakresie. Celem dla zejścia będzie 4 170.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 11.08.2022

Konkluzja

Indeks S&P 500 w dalszym ciągu kontynuować może wzrost. Dziś inwestorzy pozostać mogą w rynkowej euforii. Obserwacja zachowania rynku już w pre-markecie okazać się może kluczowa. W tym czasie S&P 500 pokazać może pierwsze sygnały dla danego scenariusza. Poziomy na dziś 11.08.2022.

TSR : 4 293

TFR : 4 247

TDP : 4 200

TFS : 4 152

TSS : 4 105

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.