Wall Street słabo po danych. Dow Jones 30 spadł 0,71%.

192
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Wszystkie główne indeksy w USA świeciły się na czerwono. Indeksy z Wall Street straciły we wtorek po publikacji danych. Notowania Dow Jones 30 spadły o 0,71%. Jaki ruch wykona Dow Jones 30 w środę?

Czerwone indeksy

Rynki akcyjne w Stanach Zjednoczonych znalazły się pod kreską w środę. Główne indeksy z Wall Street świeciły się na czerwono. Najmniej pod względem procentowym stracił Dow Jones 30. Indeks obniżył kurs o 0,71%. Podobnie, jak w przypadku S&P 500, najstarszy indeks Dow Jones wymazał zyski z poniedziałku.

Więcej traciło

Do wyniku spadkowego indeksu przyczynił się w znacznej mierze fakt, iż więcej komponentów traciło we wtorek. Dodatkowo wśród tracących znajdowały przedsiębiorstwa największego wpływu na indeks. Spadkom przewodziła spółka Walmart, a jej akcje spadły o 7,60%. Po stronie wzrostów dominowało 3M. Wycena przedsiębiorstwa wzrosła o 4,94%.

Negatywne dane

Wczoraj w trakcie sesji opublikowane zostały dane szczególnie analizowane przez Rezerwę Federalną. Sprzedaż nowych nieruchomości w czerwcu zanotowała spadek o 8,1%. Biuro statystyczne z USA podało, że wielkość sprzedaży wyniosła 590 tysięcy.

FP Markets

Również gorszy odczyt wykazał wskaźnik zaufania konsumentów realizowany przez Conference Board. Wskaźnik optymizmu konsumentów spadł w lipcu do poziomu 95,7. Jest to już trzeci miesiąc z rzędu spadku tego wskaźnika.

Punkt widzenia – pierwszy ruch

Najstarszy amerykański indeks giełdowy wykonał wczoraj jedynie część ruchu z projekcji wzrostowej. Treść scenariusza brzmiała: „Dziś zakładam, że rynek podejmie się sprawdzenia apetytu kupujących na zakresie poziomu TDP. W grę wchodzi nadbijanie tego poziomu kluczowe jest, aby TDP zostało finalnie utrzymane. Targetem w przypadku realizacji będzie poziom 32 100”.

Rzeczywiście rynek podjął się sprawdzenia siły kupujących na poziomie TDP. Poziom był nadbijany, jednak tak jak zakładałem, miało się tak właśnie dziać. Rynek pierwszy ruch wzrostowy wykonał w nocy, a dziś przed sesją był kontynuowany. Cena dotarła jednak do w okolice 31 980, a zatem target nie został zrealizowany.

Scenariusz główny – wzrostowy

Wykonanie wzrostu uzależniam dziś od nastawienia inwestorów po rozpoczęciu sesji. Pierwszym ruchem może być przebicie TFR. Jeżeli rynek po przebiciu utrzyma ten poziom, generowane mogą być kolejne impulsy wzrostowe. Targetem na dziś jest 32 300.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 27.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wariant spadkowy przybierze formę podobnej do wczorajsze. Ruch spadkowy określać będę dziś za pomocą schematu budowy niższego szczytu. Wspominane w możliwości wzrostowej przebicie pobudzi jedynie siłę podażową, która zdominuje dziś rynek. Szybkim ruchem cena powróci w okolice średniej kroczącej. Dopełnienie schematu upatrywać będę w re-teście od dołu poziomu TFR. Celem dla zejścia będzie 31 600. 

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 27.07.2022

Konkluzja

Inwestorzy dowiedzą się dzisiaj o dalszych działania Rezerwy Federalnej. Znana przede wszystkim będzie dziś decyzja dotycząca stóp procentowych. Spodziewam się zatem dziś większej zmienności na głównych amerykańskich indeksach giełdowych. Poniżej prezentuje poziomy na dziś.

TSR : 32 243

TFR : 31 990

TDP : 31 738

TFS : 31 489

TSS : 31 243

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.