Wall Street rozpoczyna tydzień. Czy S&P 500 dziś wzrośnie?

J2T Trade

Inwestorzy z Wall Street rozpoczynają nowy niepełny tydzień. Czy amerykański indeks giełdowy S&P 500 ma szansę kontynuować ruch wzrostowy z piątku? Analiza indeksu S&P 500 na wtorkową sesję.

Punkt widzenia – szansa wzrostowa

Co prawda wczoraj sesji tradycyjnej nie było. W analizie podałem jednak scenariusze dla handlu w przypadku kontraktów CFD. Wczorajsze założenie dotyczyło: „Utrzymanie zakresu średniej kroczącej SMA 88, a co za tym idzie również poziomu TDP będzie oznaczać możliwość wygenerowania ruchu wzrostowego. Poziom TDP w ciągu całego dnia może być nadbijany, jednak zakładam, że rynek finalnie znajdzie się nieco powyżej niego”. Utrzymany został poziom TDP i dziś podczas sesji azjatyckiej wygenerowany został silny ruch wzrostowy, który dotarł do poziomu TFR.

Poziom TFR jest w przypadku analiz poziomem, służącym jako opór. Rynek rzeczywiście potraktował ten poziom jako opór i przecenił się. Obecnie rynek oscyluje powyżej ceny 3 830. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze.

Scenariusz główny – wzrostowy

W tym wariancie przypuszczam, że rynek najpierw podejmie się zbadania zakresu średniej kroczącej SMA 88. Tak się składa, że średnia oscyluje w obecnej chwili w bliskich okolicach TDP.  Kluczowe na dziś jest, aby utrzymany został poziom TDP, a wraz z nim również zakres średniej. Z poziomu TDP wygenerowany może zostać impuls wzrostowy. Targetem w przypadku realizacji będzie poziom TFR. Dobrze byłoby, aby po osiągnięciu targetu rynek utrzymał ten poziom.

FP Markets
Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 05.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Negacja założeń ze scenariusza wzrostowego świadczyć będzie o chęci głębszego zejścia. Nieutrzymanie zatem poziomu TDP oraz zakresu średniej determinować będzie ruch spadkowy. Wówczas po re-teście od dołu tej strefy rynek może powrócić do ceny 3 770.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 05.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 900

TFR : 3 855

TDP : 3 807

TFS : 3 761

TSS : 3 714

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.