Wall Street kontynuuje spadki. S&P 500 również traci. 

272
J2T Trade

Środową sesję indeks S&P 500 zamknął z wynikiem spadkowym wynoszącym 0,75%. Indeks S&P 500 traci kolejny raz w tym tygodniu. Straciły jednak wszystkie główne indeksy z Wall Street. Czy dziś indeksy giełdowe zyskają? 

Nowy miesiąc 

Rozpoczął się nowy miesiąc, a główne amerykańskie indeksy już tracą. Pierwszą czerwcową sesję indeks S&P 500 zakończył ze stratą rzędu 0,75%. Dla indeksu oznacza to obniżkę notowań jedynie o 31 punktów. Warto zwrócić uwagę, że również S&P 500 rozpoczął miesiąc z mniejszym obrotem. 

Wczoraj największą zmiennością odznaczyła się spółka Salesforce. Zyskała ona 9,88%, jednak ten wzrost przyćmiony został przez mnogość stratnych spółek. 

Niezgodność w NATO 

W dalszym ciągu Turcja nie zaakceptowała wniosku dotyczącego dołączenia Finlandii i Szwecji do NATO. Ponadto Turcja ogłosiła niedawno zamiary dotyczące przeprowadzenia operacji wojskowej w Syrii. Wczoraj Sekretarz Stanu USA, Antony Blinken zareagował na zamierzenia Turcji ostrzegając, że „podważy stabilność w regionie”. NATO sprzeciwia się przeprowadzenia nowej operacji wojskowej, a Turcja przyjęciu Finlandii i Szwecji. Państwa członkowskie będą zmuszone niedługo dojść do jakiegoś porozumienia, jednak sytuacja póki co pozostaje napięta. 

FP Markets

Napięcie narasta

Od wizyty Bidena w Japonii minęły już dwa tygodnie. Od tamtego czasu po ogłoszeniu nowego projektu USA, konflikt między Chinami, a USA narasta. Władze Pekinu wyraziły w środę swoją stanowczą dezaprobatę wobec współpracy USA z krajami Indo-Pacyfiku. Głównie Pekin wskazuje na bliską relację USA z Tajwanem. Rzecznik Ministerstwa Handlu Chin stwierdził wczoraj, że Waszyngton musi przestrzegać tzw. zasady jednych Chin. Zasada dotyczy uczestnictwa Tajwanu w zagranicznej wymianie handlowej. Jak donoszą media władze Chin oznajmiły, że pogorszenie relacji na linii Chiny-Ameryka zagraża pokojowi oraz stabilności świata. 

Punkt widzenia – S&P 500 na wsparciu 

Podczas wczorajszej analizy indeksu S&P 500 podałem dwa scenariusze. Indeks podjął się realizacji scenariusza spadkowego. Wczoraj zakładałem: „Jeżeli natomiast rynek chciałby wykonać ruch spadkowy, dobrze byłoby, aby wykonał jakiś schemat. Widziałbym to na zasadzie szybkiego podbicia do poziomu ceny 4 160, skąd rynek zebrałby siłę podażową i wykonał ruch spadkowy. Poziom 4 160 stanowi kluczowe założenie, ponieważ nie może zostać wybity od góry. W przypadku realizacji celem dla rynku może być zakres ceny 4 090-4 080”. Tak też się stało, ponieważ rynek podbił do wyznaczanego poziomu, po czym przecenił się do zakładanego targetu. 

Rynek oscyluje dziś powyżej poziomu TFS. Poziomy na dzisiejszą sesję nie uległy zmianie. Przedstawione poniżej zostały dwa scenariusze. 

Scenariusz główny – wzrostowy 

Dziś kluczowym będzie brak wyłamania od dołu poziomu TFS. Rynek może nadbijać ten zakres, ale koniecznym jest jego utrzymanie. Po tym, jak zostanie on utrzymany może dojść do, wygenerowania impulsu wzrostowego sięgającego ceny 4 120-4 130. 

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 02.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy 

Rynek może dziś chcieć kontynuować spadek. Pierwszym ruchem może być dojście do poziomu ceny TDP. Spadek mógłby się to odbyć na zasadzie przetestowania, jako oporu zakresu TDP. Ponadto w tych okolicach przebiega średnia krocząca SMA 88, która potęgować może przecenę na indeksie. Targetem w przypadku wypełnienia założeń będzie poziom 4 060-4 040. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 02.06.2022

Konkluzja 

Dziś rynek może odreagować. Przypuszczam dziś realizację scenariusza wzrostowego i przyglądać się będę podczas sesji, czy rynek będzie wykonywał opisany ruch. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję. 

TSR : 4 231

TFR : 4 185

TDP : 4 138 

TFS : 4 092

TSS : 4 045 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.