Wall Street mieszanie w czwartek. S&P 500 w dół o 0,61%.

J2T Trade

Główne rynki na Wall Street zamknęły się mieszanie w czwartek. Raporty o danych ekonomicznych (PKB) i wyniki kwartalne spółek pociągnęły indeksy w różnych kierunkach. Indeks Dow Jones 30 finalnie wzrósł. Inny główny indeks-S&P 500 poleciał natomiast w dół. Co przyniesie inwestorom piątkowa (28.10) sesja handlowa?

Indeksy z mieszanymi wynikami

Amerykańskie indeksy giełdowe wykazały mieszane wyniki na zamknięciu czwartkowej sesji. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 pogłębił straty z poprzedniej, środowej sesji. Notowania S&P 500 poleciały w dół o 0,61%. Dow Jones 30 natomiast przedłużył zyski z poprzednich dni, a jego notowania wzrosły o 0,61%.

Cztery spółki ze znaczącą zmianą ceny

Cztery spółki tworzące indeks S&P 500 wykazały wczoraj znaczną zmianę ceny. Trzy z nich opowiedziała się po stronie spadków. Tempa spadkom nadała strata spółki Meta Platforms, której akcje spadły o 24,56%. Natomiast po przeciwnej stronie najlepiej wypadło przedsiębiorstwo ServiceNow, którego notowania wzrosły o 13,44%.

PKB w USA rośnie

Produkt krajowy brutto (PKB) USA wzrósł o 2,6% w trzecim kwartale 2022 roku. Co prawda wczorajszy raport był szacunkowym, jednak daje obraz obecnej sytuacji.

FP Markets

Dane postanowił skomentować prezydent USA Joe Biden. Główny mieszkaniec Białego Domu stwierdził, że gospodarka kraju się odbudowuje. Biden zauważył: „dzisiejsze dane pokazują, że w trzecim kwartale dochody Amerykanów wzrosły, a wzrost cen w gospodarce spadł”. Prezydent podkreślił również, że głównym wyzwaniem jego administracji pozostaje zmniejszenie inflacji w kraju.

Również najnowsze dane o inflacji skomentowała sekretarz skarbu USA, Janet Yellen. Zdaniem urzędnik pokazują one „mnóstwo oznak siły w gospodarce USA„. Słowa Yellen zdają się być optymistyczne, gdyż zauważyła ponadto, że nie widzi się oznak recesji. Gdyby jednak do niej doszło, rząd USA „ma przestrzeń fiskalną, aby zareagować”.

Twitter przejęty przez Elona Muska !

Elon Musk wysłał dziś swój pierwszy tweet po tym, jak zakończyło się przejęcie Twittera. Musk napisał: „ptak jest wolny” odnosząc się do logo przejętej spółki. Elon Musk już zdążył zwolnić szefostwo spółki.

Punkt widzenia – poziom 3 790 punktem odniesienia

Indeks spółek dużych S&P 500 wczorajszy spadek zdecydował się oprzeć o dwa zakresy. Najpierw impuls pojawił się po re-teście od dołu poziomu TFR (3 840), a kolejny po re-teście średniej kroczącej SMA 88. Dziś zejście ma szansę być kontynuowane. Tym razem jednak głównym punktem odniesienia zdaje się być poziom 3 790.

Scenariusz główny – spadkowy

Rynek wygenerować może przed sesją podejście właśnie z poziomu 3 790. Wówczas na zasadzie wygaszenia popytu, cena dobiłaby do zakresu średniej. Szybkim powrotem i chwilowym zawahaniem, rozpocząłby się spadek ze strefy pomiędzy poziomem 3 790, a średnią. Potencjalnym celem stałby się wówczas 3 750.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 28.10.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Jednak warto również rozważyć sytuację, w której siła popytowa będzie bronić zakresu 3 790. W takim wypadku dojść może do nadbicia tej strefy, lecz kluczowe jest jej utrzymanie. Każdorazowy re-test od góry poziomu 3 790 nadałby tempa wzrostom. W grę wchodzić będzie powrót do 3 750.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 28.10.2022

Konkluzja

Dziś amerykańskie indeksy z Wall Street postawić mogą na spadek. Kwartalne wynik najważniejszych spółek, znacząco wpływają na indeks. Warto dziś obserwować zachowanie indeksów. Poziomy zaznaczone na wykresach rozpisane zostały poniżej.

TSR : 3 885

TFR : 3 8940

TDP : 3 790

TFS : 3 742

TSS : 3 695

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.