Wall Street krwawiło w środę. Indeks S&P 500 gorzej o 2,50%.

NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Główne giełdy na Wall Street zanotowały duże straty w środę. Amerykańskie indeksy z Wall Street krwawiły ze względu na doniesienia z Rezerwy Federalnej. Indeks S&P 500 wypał gorzej o 2,50%. W czwartkowej przedsprzedaży akcje dalej się osuwają. Dziś inwestorzy śledzić będą publikację danych z rynku pracy i sektora usług. Spójrzmy jak wygląda analiza indeksu S&P 500 na 3 listopada.

Mocne straty giełd w USA

W środę główne rynki w USA kontynuowały straty. Tym razem jednak główne giełdy zza oceanu krwawiły. Indeks spółek dużych, czyli popularne S&P 500 zaprezentowało się gorzej o 2,50%. Najmniej z głównych amerykańskich indeksów ponownie stracił Dow Jones 30. Notowania tego indeksu obniżyły się o 1,55%.

Spółki ciągnęły w dół

Składowe indeksu S&P 500 w środę mocno traciły. Aż cztery spółki szczególnie mocno ciągnęły indeks w dół. Każda z nich odnotowała ponad 10% stratę. Procentowo najwięcej straciła spółka Devon Energy, które akcje poleciały w dół o 12,76%. Ponadto strona stratnych składowych uzyskała kompletną dominację. Przed spadkami uchronił się ułamek spółek indeksu S&P 500. Zysk, o którym warto wspomnieć odnotowało przedsiębiorstwo Match Group.

Akcje Moderny poleciały 12% w dół w pre-markecie

Spółka Moderna tworząca indeks S&P 500 podała dziś swój kwartalny raport. Przedsiębiorstwo zaprezentowało rozczarowujące wyniki. W ujęciu rocznym przychody Moderny spadły o 32%. Natomiast zysk na akcję w tych samych warunkach był niższy aż o 67%. Akcje Moderny poleciały 12% w dół w amerykańskim pre-markecie.

FP Markets

Kolejne dane z USA

Jak wspomnieliśmy na początku, dziś inwestorzy śledzić będą dane napływające z gospodarki USA. Pierwsze skrzypce grać powinny raporty z rynku pracy oraz sektora usług. W przypadku rynku pracy, będzie to liczba tzw. wstępnych bezrobotnych. Tygodniowy raport o liczbie złożonych wniosków o zasiłek według analityków może dziś zaskoczyć. Z kolei, dane w sektorze usług polegają na odczycie wskaźnika ISM.

Punkt widzenia – spadek do 3 750

W dniu istotnych danych, tak naprawdę ciężko oczekiwać od rynku wykonania schematycznego ruchu. We środowej analizie rozpisaliśmy warianty dla S&P 500 w zależności od decyzji Fed. Bank centralny nie zaskoczył podwyżką, dlatego ocenie poddajemy scenariusz dla tego przypadku. Rynek z całej projekcji zaliczył jedynie target, który opiewał na 3 750.

Spójrzmy jednak na ogólne zachowanie indeksu S&P 500. Do czasu publikacji danych rynek cofał. Po otrzymaniu oświadczenia, na rynku doszło do chwilowej euforii. Cena podbiła do 3 900, ale tam podaż przejęła kontrolę. Rynek do końca dnia wykonał spadek do poziomu 3 750. Obecnie, w czwartkowym pre-markecie indeks oscyluje przy 3 730.

Scenariusz główny – spadkowy

Indeks może kontynuować również dziś serię spadków. Jednak przed dalszym zejście, rynek wykonać ma szansę podbicie. Takie oparłoby się o dojście w okolice 3 765 (TDP). Wówczas ponownie sprzedający przeważyliby. Następnie re-test od dołu dołków z wczoraj, dopełniłby schematu spadkowego. Prawdopodobnym celem będzie 3 680.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 03.11.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Natomiast rynek już teraz postawić może na obronę okolic 3 720. Gdyby indeks ustabilizował się wokół tego zakresu, mógłby wygenerować z niego ruch wzrostowy. Powrót powyżej 3 770 wchodziłby w grę.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 03.11.2022

Konkluzja

Inwestorzy dziś reagować będą również na wczorajsze wydarzenia. Do tego dziś dojdą raporty z rynku pracy i sektora usług. Ze względu na mocny ruch indeksu w środę, dziś poziomy uległy zmianie.

TSR : 3 957

TFR : 3 912

TDP : 3 865

TFS : 3 820

TSS : 3 770

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.