W które kryptowaluty warto inwestować w 2022 roku?

316
kryptowaluty
J2T Trade

Niepewna sytuacja gospodarcza i obniżenie zaufania do walut fiducjarnych sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych metod pomnażania kapitału. Jedną z nich jest zakup kryptoaktywów. Dziś podpowiadamy, w które kryptowaluty warto inwestować w 2022 roku!

kryptowalutyPerspektywa dużych zysków przy inwestycjach krótkoterminowych oraz dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to jedne z powodów, dla których inwestycja w kryptowaluty jest wybierana zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych graczy giełdowych. Giełda kryptowalut umożliwia łatwe i bezpieczne inwestowanie w bitcoina, ethereum, litecoin, ripple, dogecoin oraz inne kryptowaluty i kryptoaktywa dostępne na rynku.

Oczywiście należy mieć na uwadze zaufanie i bezpieczeństwo oraz decydować się raczej na inwestycje w bitcoina czy ethereum, niż zakup nowych, niszowych walut cyfrowych. Dobrym przykładem może być kryptowaluta Luna. Przez dłuższy czas odnotowywała ona spore wzrosty, jednak w maju 2022 r. straciła praktycznie 100% wartości, co zaowocowało całkowitą utratą kapitału ulokowanego przez inwestorów.

Czy wciąż warto inwestować w bitcoina?

Wielu początkujących inwestorów często zadaje pytanie, czy wciąż warto inwestować w bitcoina. Okazuje się, że inwestycja w kryptowaluty BTC nadal jest opłacalna! Jakie aspekty przemawiają za inwestowaniem w bitcoina?

FP Markets

bitcoin

  • Możliwość osiągnięcia dużych zysków i wysokie bezpieczeństwo transakcji.
  • Wysoka stabilność i dostępność szeregu profesjonalnych analiz predykcji kursu BTC.
  • Przewidywania analityków, mówiące o wzrostach wyceny w dłuższej perspektywie.

Każda profesjonalna giełda kryptowalut umożliwia zakup bitcoina za tradycyjne waluty FIAT. Nawet jeśli inwestujemy w inne aktywa – złoto, akcje giełdowe czy dzieła sztuki – BTC jest doskonałym sposobem na dywersyfikację portfela.

Potencjalny zysk z inwestycji w inne popularne kryptowaluty – ethereum, litecoin, ripple, dogecoin…

Warto wiedzieć, iż potencjalny zysk z inwestycji w inne popularne kryptowaluty – ethereum, litecoin, ripple, dogecoin – również może pomóc w pomnażaniu kapitału. Przykładowo w czerwcu 2022 r. kurs ETH wyniósł około 7600 zł. Gwałtowne zmiany cen powodują, że inwestycja w niektóre kryptowaluty jest ryzykowna, jednakże może przynieść spektakularne zyski w bardzo krótkim okresie inwestycji.

Wśród mniej znanych, a jednocześnie wartych uwagi kryptoaktywów jest waluta litecoin. Dodajmy, iż technicznie LTC to kryptowaluta analogiczna do BTC. Inwestycja nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych. Kurs datowany na czerwiec 2022 r. wynosi około 270 zł. Zakup Litecoina umożliwia każda profesjonalna giełda kryptowalut. Zaletą inwestycji w LTC jest niska cena zakupu, szybkie potwierdzanie bloków i duża płynność.

Kryptowalutą mniej znaną niż BTC czy ETH, lecz równie atrakcyjną inwestycyjnie, jest ripple. Waluta wyróżnia się ekspresowymi transakcjami. Potwierdzenia 1500 bloków odbywają się co kilka sekund. Dodatkowo aktualny kurs XRP wynosi około jednego dolara amerykańskiego. Warto mieć również na uwadze inne kryptowaluty, takie jak shiba lnu czy USD coin, jednak zakup zawsze należy poprzedzić oceną ryzyka inwestycyjnego.

Inwestowanie w niszowe kryptowaluty – czy w dzisiejszych czasach jest to bezpieczne?

Często pojawia się pytanie o inwestowanie w niszowe kryptowaluty – czy w dzisiejszych czasach jest to bezpieczne? Przede wszystkim musimy pamiętać, że inwestycja w dowolnego rodzaju waluty czy dobra materialne niesie ze sobą pewne ryzyku. Zwykle jest ono ściśle związane z możliwościami uzyskania szybkiego zwrotu z inwestycji. Im wyższe ryzyko, tym większa szansa na pomnożenie kapitału, a jednocześnie duże ryzyko jego utraty.

kryptowalutyPlanując inwestowanie w niszowe kryptowaluty, konieczna jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Należy pamiętać, że zdarzały się już przypadki całkowitego upadku danej kryptowaluty (np. Luna). Inwestycja w mniej znane kryptoaktywa powinna być wspierana poprzez zakup bardziej zaufanych kryptowalut takich jak bitcoin czy ethereum. Dzięki temu zbudujemy portfel inwestycyjny odporny na wahania pojedynczych walut cyfrowych.

Inwestowanie w kryptowaluty – dlaczego ważna jest dywersyfikacja?

Jak wspomnieliśmy wyżej, inwestowanie w kryptowaluty, szczególnie niszowe kryptoaktywa, wymaga odpowiedniego podejścia. Dlaczego ważna jest dywersyfikacja? Zróżnicowanie portfela inwestycji pozwala na obniżenia stopnia ryzyka związanego z wahaniami kursów aktywów na giełdach kryptowalutowych. Dzięki inwestowaniu zarówno w ryzykowne, jak i stabilne kryptowaluty lepiej zabezpieczymy się przed utratą kapitału.

Dobrym pomysłem może być również szersze spojrzenie na dywersyfikację portfolio inwestycyjnego. Nasz artykuł jest poświęcony kryptowalutom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbudować swój portfel o akcje spółek giełdowych, jednostki udziału w funduszach inwestycyjnych, złoto czy obligacje. Takie podejście wymaga stopniowego nabywania większej wiedzy o inwestycjach, jednak zwiększy nasze bezpieczeństwo finansowe.

Która giełda kryptowalut jest bezpieczna i stabilna?

Wiesz już, że warto inwestować w kryptowaluty w 2022 roku. Podejście mądrego inwestora mówi, że inwestycja na giełdzie kryptowalut powinna uwzględniać aspekt dywersyfikacji portfela. Inwestujemy zarówno w bitcoina czy ethereum, jak i niszowe kryptoaktywa (np. ripple czy litecoin). W ten sposób lepiej zabezpieczamy zainwestowany kapitał przed jego utratą, a jednocześnie mamy szansę na duże zyski, dzięki inwestycji w niszowe kryptowaluty.

Decydując się na inwestowanie w waluty cyfrowe, warto poszukać bezpiecznej i stabilnej, odpowiedniej dla początkujących platformy kryptowalutowej. Wspomniane oczekiwania doskonale spełnia profesjonalna giełda kryptowalut Kanga Exchange. Polska giełda kryptowalut Kanga Exchange oferuje dostęp do szeregu popularnych oraz niszowych kryptoaktywów. Zapewnia jednocześnie specjalistyczne wsparcie konsultantów dostępnych w rozmaitych kanałach.

Jeżeli planujesz inwestowanie w krypto i szukasz bezpiecznej, a zarazem stabilnej platformy do zakupu kryptoaktywów, to giełda kryptowalut Kanga Exchange spełni Twoje oczekiwania. Załóż konto i już dziś zacznij inwestować w kryptowaluty!

Ten tekst ma charakter informacyjno- edukacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.