W jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku?

kryptowaluty, inwestowanie
J2T Trade

kryptowaluty, inwestowanieTytułowe pytanie zadają sobie zarówno zaawansowani gracze giełdowi, jak i osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie cyfrowych pieniędzy. Minęły już bowiem czasy, kiedy Bitcoin był wśród nich jedyną możliwością. Obecnie mamy do wyboru wiele kryptowalut – część z nich oznacza po prostu cyfrową walutę, inne platformy (umożliwiające chociażby stworzenie tokenów NFT) czy sieci płatności.

Aby dowiedzieć się, w jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku, przede wszystkim zapoznaj się z ich rodzajami, podstawowymi definicjami oraz czynnikami, na które warto zwrócić uwagę przed finalizacją inwestycji.

Kryptowaluty – ranking popularności

Chociaż rynek cyfrowych aktywów bardzo się rozwinął, największej popularności wciąż nie można odmówić Bitcoinowi. Co ciekawe, zastosowana w jego przypadku technologia od dawna odstaje od innych, nowszych projektów. Jako pierwsza kryptowaluta BTC cieszy się jednak wciąż największym zaufaniem użytkowników, a zwłaszcza początkujących inwestorów. Dlatego obserwacja wahań jego kursu pozwoli nam zorientować się w całym rynku kryptowalut. Bitcoinowi po piętach depcze jednak Ethereum – platforma, która umożliwia tworzenie usług finansowych i aplikacji o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Analitycy oceniają ją jako wyjątkowo obiecujący i przyszłościowy projekt.

W dalszej klasyfikacji należy wyróżnić także Litecoina, czyli produkt uboczny względem Bitcoina, powstały w 2011 roku. Tę rozproszoną kryptowalutę różni od poprzednika sposób, w jaki przetwarza transakcje. Gracze cenią również aktywa takie jak Ripple, Cardano, Monero czy stworzoną przez najbardziej znaną giełdę kryptowalutę – Binance Coin.

FP Markets

Sama popularność aktywów nie jest jednak wystarczającą odpowiedzią na pytanie o to, w jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku.

W jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku i co należy wziąć pod uwagę?

Znamy już kilka najważniejszych kryptowalut. Tak jak wspomnieliśmy, obserwacja kursu Bitcoina może powiedzieć nam wiele o każdej z nich, a także o kryptowalutowych giełdach. Oznacza to, że chcąc rozpocząć inwestowanie, warto nauczyć się poprawnie odczytywać i szacować wartość BTC. Jego wahania rzutują bowiem na pozostałe aktywa.

Aby dowiedzieć się, w jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku, korzystaj ze wszystkich dostępnych narzędzi. Na początek odwiedź serwis Cryps.pl. Jest to ogromna baza wiedzy nie tylko o samych kryptowalutach, ale także o dotyczących ich giełdach i informacjach ze świata. Twórcy portalu przygotowali dla ciebie również ranking giełd oraz narzędzie, które będzie wyjątkowo pomocne dla początkujących – słownik definicji ze świata kryptowalut. Im więcej pojęć i zasad poznasz, tym trafniejsze będą twoje analizy rynku, co przełoży się na rozsądne inwestycje.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.