Useme skorzysta z crowdinvestingu, by pozyskać kapitał na dalszy rozwój

328
Useme grafika
J2T Trade

Crowdway

Informacja prasowa

Useme S.A., lider rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej, w pierwszym półroczu 2021 roku odnotował wzrost przychodów o 86%. Spółka chce jeszcze przyspieszyć rozwój oraz ekspansję międzynarodową. W tym celu zamierza w Q4 2021 wyemitować akcje w ramach crowdfundingu udziałowego.

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła zmiany na rynku pracy, dzięki czemu upowszechniła się praca zdalna. Fundamentalnie zyskał także freelancing, zarówno globalny, jak i lokalny. Tylko w Polsce w 2020 roku rynek ten wart był 12,16 mld złotych, przy dynamice wzrostu 28% rdr. Wolnych strzelców jest już w naszym kraju blisko 300 tysięcy. Rosną także ich zarobki. Powyżej 10 000 zł netto zarabia o 65% więcej freelancerów niż w roku 2020, wynika z ostatniego badania „Freelancing w Polsce”.

Beneficjentem rynkowych zmian są zarówno sami freelancerzy, jak i współpracujące z nimi firmy. Na rewolucji korzysta także Useme S.A., fintech który od blisko 8 lat oferuje najpopularniejszą w Europie Centralnej platformę Useme.com do łatwego rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami. Zarejestrowało się na niej już ponad 100 tysięcy użytkowników z ponad 50-ciu krajów.

Useme w pigułce

FP Markets

W 2020 roku spółka Useme S.A. wypracowała ponad 32 miliony złotych przychodu. W pierwszym półroczu 2021 r. osiągnęła 25 mln złotych przychodu, przy dynamice +86% w porównaniu do analogicznego okresu 2020. Zysk za H1 2021 wyniósł ponad 154 tys. złotych. Rozliczono 23 066 umów, co oznacza wzrost na poziomie 40%. Prognozy spółki wskazują, że rok 2021 może zakończyć się z niemal 60-proc. wzrostem liczby zrealizowanych umów względem roku 2020.

Przemek Głośny

Jesteśmy częścią fundamentalnych zmian, które na nowo kształtują rynek pracy na całym świecie. Useme powstało w 2013 roku, gdy praca zdalna i freelancing dopiero raczkowały. Dziś są one powszechne i rzecz jasna ich dalszy, dynamiczny rozwój będzie stymulował wzrost naszej firmy – powiedział Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme S.A.

Działamy na dużym i szybko rosnącym, globalnym rynku. Nasza pozycja lidera w regionie, zgrany, dobrze funkcjonujący zespół, zaawansowana technologicznie i w pełni zautomatyzowana platforma IT oraz rosnące grono klientów dają nam szczególną przewagę, dzięki czemu możemy jeszcze w większym stopniu wyskalować nasz model biznesowy na nowych rynkachdodał Głośny.

Useme S.A. podjęła decyzję o emisji nowych akcji w ramach crowdfundingu udziałowego, która ma się rozpocząć na początku czwartego kwartału 2021 r. Emisja będzie promowana przez Crowdway, wiodącą platformę crowdinvestingu w Polsce. To pierwszy krok na drodze do giełdowego debiutu, który spółka rozważa do końca 2023 r.

Useme wyniki finansowe

 

O Useme.com

Useme to największa w Europie Centralnej platforma pracy zdalnej oraz narzędzie do jej rozliczania (FINTech). Portal jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się w Europie e-usługą dla specjalistów z branży IT, mediów oraz grafiki i designu. Dotychczas zarejestrowało się na niej ponad 100 tys. użytkowników, w tym ponad 75 tys. freelancerów i 25 tys. firm – zleceniodawców.

O Crowdway.pl

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 70 mln zł, w tym już ponad 18 mln zł w 2021 r. (kampanie zakończone). Od stycznia 2021 r. 5 kampanii osiągnęło 100 proc. celu. Crowdway.pl jest laureatem konkursu Złote Spinacze 2020 w kategorii „PR finansowy i relacje inwestorskie” za emisje dla spółek Janusza Palikota. Operatorem platformy jest Crowdway sp. z o.o., która jest częścią Vortune Equity Group S.A. Vortune Equity Group udostępnia szeroki zakres form pozyskiwania kapitału w ramach crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe. Więcej na: www.crowdway.pl

Kontakt dla mediów:
CROWDWAY:
Email: lp.ya1701720919wdwor1701720919c@aid1701720919em1701720919
Jacek Dąbrowski, +48 507 359 389

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.