USDJPY, AUDUSD, EURUSD i GBPUSD pod lupą eksperta z Tickmill

FX vs Opcje Binarne
J2T Trade

FX vs Opcje BinarneNa starcie nowego tygodnia sentyment ryzyka jest mieszany. Po Pierwszej Fazie porozumienia handlowego USA z Chinami, jego odświeżenie zaplanowane na ostatnią sobotę nie odbyło się. Rozmowy między wicepremierem Chin Liu Che a przedstawicielem handlowym Stanów Zjednoczonych Robertem Lighthizerem zostały bezterminowo opóźnione, co wskazuje na pogorszenie relacji.

Poza Chinami, większość azjatyckich indeksów spada, z tym że chińskie akcje wspierane są zastrzykiem płynności do systemu finansowego przez Bank Ludowy Chin. W międzyczasie, w Japonii najnowszy raport PKB ukazał większy niż się spodziewano kwartalny spadek (-7.8%), z prywatną konsumpcją notującą dotkliwszy niż oczekiwano spadek.

Bardziej rozległy wzrost zakażeń COVID-19 zanotowano w zeszłym tygodniu, w tym w niektórych państwach, w których wcześniej uważano, że ilość infekcji się zmniejsza, co może budzić obawy, że wzrost aktywności osłabnie w nadchodzących miesiącach. Na ten moment rynki radziły sobie z negatywnymi informacjami dotyczącymi koronawirusa dzięki niespodziankom w postaci pozytywnych danych ekonomicznych. Zwłaszcza w USA, gdzie większość ostatnich publikacji zaskoczyła pozytywnie, pomimo ciągłych obaw, iż odbicie może osłabnąć.

Dziś mamy brak jakichkolwiek kluczowych publikacji danych w głównych gospodarkach, ale w Stanach Zjednoczonych informacje dotyczące produkcji w Nowym Jorku i wskaźnik rynku nieruchomości NAHB zapewnią aktualne oceny obecnych trendów aktywności. Po osiągnięciu historycznego dołka w kwietniu (-78.2) główny bilans produkcji w Nowym Jorku powrócił do pozytywnych poziomów w lipcu, jako że fabryki w regionie nadal się otwierały po lockdownie. Oczekuje się, iż saldo zmniejszy się z 17.2 zanotowanych w lipcu do 15 w sierpniu, co nadal oznacza silny wzrost, lecz w wolniejszym tempie, jako że ponownie otwieranie również już traci na znaczeniu. Co do wskaźnika NAHB, oczekuje się, iż sierpniowy raport ukaże dalszą skromną poprawę, jako że indeks kontynuuje drogę powrotną do szczytu sprzed kryzysu, który wynosił 76. Przewidujemy wzrost do 73 z 72.

FP Markets

Po południu, przewodniczący Amerykańskiej Rezerwy Federalnej z Atlanty Raphael Bostic przedyskutuje “inkluzywną innowację” podczas wirtualnego wydarzenia organizowanego przez Rotary Club w Atlancie. Oprócz tego, dziś rozpoczyna się czterodniowa Narodowa Konwencja Demokratów. Jednak, nie oczekuje się, by którykolwiek z istotnych mówców przyjechał do Milwaukee z Joe Bidenem, który ma wygłosić przemówienie w czwartek.

Raport CFTC z tego tygodnia ukazał siódmy z rzędu tygodniowy wzrost niedźwiedzich pozycji na dolarze amerykańskim, jako że inwestorzy po raz kolejny ustanowili historyczny szczyt w pozycjach długich na euro. Zadeklarowana pozycja krótka na USD, w kontekście wszystkich głównych walut, wzrosła do 32.2 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 3.3 miliarda w ciągu tygodnia – tydzień wcześniej wartość pozycji krótkich zwiększyła się o 4.5 miliarda. Spekulacyjne pozycje długie na euro wzrosły o 2.7 miliarda dolarów, co oznacza trochę niższe tempo – w zeszłym tygodniu zwiększyły się o 3.6 miliarda, a w jeszcze poprzednim o 5.1 miliarda, do 29.3 mld dolarów, w zasadzie podwajając swój rozmiar na przestrzeni ostatnich sześciu tygodni i odbijając od pozycji krótkiej, która miała miejsce na początku marca. Zamiast zwiększenia nakładów na pozycje długie na euro (longi na euro pozostały stabilne na poziomie 266 tysięcy, co oznacza wzrost o zaledwie 4 tysiące kontraktów), ilość pozycji krótkich została zmniejszona do najniższej wartości od października 2018 roku (do 66 tysięcy, spadek o 15 tysięcy kontraktów). Na funcie brytyjskim również możemy zobaczyć relatywnie silny spadek w pozycjach krótkich w stosunku do dolara amerykańskiego wynoszący 973 miliony USD w ciągu tygodnia do poziomu 273 milionów, co oznacza neutralną pozycję w bliskim zasięgu.

Dziś o godzinie 16:00 wygasają opcje na:

  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

EURUSD: kierunek byczy powyżej 1.17 z celem 1.20

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że poziom 1.18 nadal się utrzymuje, a opory powyżej 1.19 wydają się coraz słabsze, otwiera to drogę do ataku na 1.20. Jedynie zamknięcie poniżej 1.17 mogłoby poddać w wątpliwość bycze nastawienie na tym rynku.

EURUSD - 17.08.2020
GBPUSD: kierunek byczy powyżej 1.30 z celem 1.3250

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że poziom 1.30 jest silnie broniony, opory powyżej 1.32 wyglądają na coraz bardziej podatne na przetestowanie, co otworzy ścieżkę do 1.33. Jedynie zamknięcie poniżej 1.30 mogłoby poddać w wątpliwość bycze nastawienie na tym rynku.

GBPUSD - 17.08.2020

USDJPY: kierunek byczy powyżej 105.50 z celem 107.50

Z technicznej i handlowej perspektywy na USDJPY oczekiwany test 104.50 przyciągnął duże zlecenia, tworząc formację odwrócenia trendu w piątek. Jako, że 105.50 pełni rolę wsparcia, należy oczekiwać testu 107.50. UPDATE jako, że 106.40 wspiera trend, wydaje się, że ruch wzrostowy spróbuje podejść wyżej i przetestować opór swing zlokalizowany na 108.

USDJPY - 17.08.2020

AUDUSD: kierunek niedźwiedzi poniżej 0.7170/90 z celem 0.6950

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że test strefy powyżej 0.7220 dostarczył oczekiwanej korekty, teraz 0.7170/90 pełni funkcję oporu i należy oczekiwać testu 0.6950, poziomu linii wsparcia wynikającego z rosnącego kanału cenowego. UPDATE potencjalny podwójny szczyt może doprowadzić do testu wspomnianej linii wsparcia zlokalizowanej obecnie na 0.7000.

AUDUSD - 17.08.2020

Patrick Munnelly
Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.