Urteste S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect 27 października

221
NEWTECH COMM
J2T Trade

NewTech CommUrteste

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect biotechnologicznej spółki Urteste S.A. Spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnej technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych z próbek moczu zadebiutuje na NewConnect 27 października.

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji Serii C po cenie 100 zł za akcję. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.

– Cieszymy się, że w najbliższych dniach dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Kolejnym naszym celem będzie przejście na główny rynek GPWmówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel i prezes zarządu Urteste.

FP Markets

NEWTECH COMMObecnie w pipeline Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. Najbardziej zaawansowanymi projektami Spółki są Easy-Test (rak prostaty) oraz Panuri (rak trzustki). Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne, w których uczestniczy łącznie kilkuset ochotników.

– Choroby onkologiczne są ogromnym problemem zdrowotnym w dzisiejszym świecie – drugą najczęstszą przyczyną śmierci w naszej populacji. Co ważne, na świecie rośnie nacisk na inwestycje we wczesną diagnostykę, ponieważ stanowi ona jeden z najważniejszych elementów w procesie poprawy rokowania i wskaźników przeżywalności w chorobach nowotworowych. Powszechnie wiadomo, że wczesna terapia daje dużo lepsze efekty nie tylko kliniczne, ale i ekonomiczne – jest wielokrotnie tańsza niż leczenie zaawansowanych stadiów choroby. Rozwijana przez nas technologia idealnie wpisuje się w ten pożądany trendmówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel i prezes zarządu Urteste.

W ostatnich latach na rynku diagnostyki in vitro notuje się kilkadziesiąt transakcji przejęć rocznie. W 2021 r. Illumina sfinalizowała przejęcie firmy Grail za 8 mld USD, a w 2020 r. Exact Sciences przejął Thrive za 2,15 mld USD. Obie spółki rozwijają technologie do wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych.

O Urteste
Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Motto działalności Urteste brzmi: Wczesna diagnostyka nowotworów ratuje życie – Early cancer detection saves lives. Przełomowa technologia firmy polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Urteste rozwija testy diagnostyczne dla kilkunastu najczęściej występujących nowotworów. Zespół spółki tworzą menedżerowie z dużym doświadczeniem w kierowaniu firmami z branży medycznej oraz naukowcy specjalizujący się w obszarze enzymów proteolitycznych i chemii peptydów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.