UnitedHealth z lepszymi wynikami! Dow Jones 30 zszedł 0,46%.

163
USA
J2T Trade

Na czwartkowym zamknięciu sesji Dow Jones 30 zszedł 0,46%. Indeks kontynuuje serię strat. Dziś opublikowany został raport spółki UnitedHealth. Spółka wchodzi w skład indeksu Dow Jones 30. Informacje napływające ze spółki okazały się pozytywne. Dziś opublikowane zostaną dane, które szczególnie ważne będą dla Rezerwy Federalnej.

Dow Jones leci

Po raz kolejny najstarszy amerykański indeks stracił. Wczorajsza sesja była już piątą z rzędu, podczas której zanotowano spadek. Negatywna zmiana ceny na amerykańskim indeksie wyniosła finalnie 0,46%. Kurs notowań obniżył się tym samym o ponad 140 punktów.

Negatywne nastawienie

Również wśród spółek panowało negatywne nastawienie. Ponownie to tracących komponentów było więcej. Największą zmiennością wykazała się natomiast spółka The Travelers. Akcje spółki spadły o 4,68%. Po drugiej stronie przewodził Boeing, który zyskał 2,22% na swojej wycenie.

UnitedHealth z raportem

Dziś opublikowany został raport jednej ze spółek z indeksu Dow Jones 30. UnitedHealth podała, że jej przychody za drugi kwartał 2022 roku wzrosły o 13% w ujęciu rocznym. Za ten okres wielkość przychodów to 80,3 mld dolarów. Osiągnięta wartość przekroczyła oczekiwania analityków. Optymizm panował również w przypadku wskaźnika zysku na akcje. Wskaźnik EPS wyniósł 5,57 dolara, okazując się znacznie lepszym niż przewidywano.

FP Markets

Zwrócona uwaga FED

Członkowie Rezerwy Federalnej przyznali w środę, że spoglądać będą na piątkowe dane makroekonomiczne. Na szczególną uwagę zasługuje informacja o wielkości sprzedaży detalicznej. Podana wielkość sprzedaży dotyczyć będzie czerwca, a opublikowana zostanie dziś o 14:30. Wzrok inwestorów natomiast zwrócony będzie w stronę raportów z Rezerwy Federalnej dotyczących produkcji przemysłowej.

Punkt widzenia – wieczorne wspinanie

We wczorajszej analizie indeksu wskazałem dwie możliwości dla indeksu. Rynek wykorzystał wariant spadkowy, realizując jego postanowienia. Treść scenariusza wzrostowego: „W scenariuszu wzrostowym upatruję jako kluczowe utrzymanie poziomu TFS. Zejście do tego poziomu oraz jego wybronienie, stanowić będzie o aktywności siły popytowej. Utrzymanie poziomu TFS, stanowić będzie o wypełnienie możliwości wzrostowej. Po re-teście tego poziomu od góry, rozglądać się będę za impulsem wzrostowym. Target w przypadku realizacji to 30 500”.

Rzeczywiście rynek zszedł do poziomu TFS, następnie go utrzymując. Główne założenia zostały spełnione, zatem wykonywany miał był ruch wzrostowy. Tak też się stało, i w godzinach wieczornych rynek osiągnął target. Obecnie indeks znajduje się nieco powyżej poziomu TFR.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dzisiejszy scenariusz wzrostowy upatruje jako kluczowe utrzymanie poziomu TFR. Zakładam jednak, że najpierw rynek nieco zejdzie. Zejście może odbyć się na zasadzie nadbicia. Dzisiejsze nadbicie może być jednak nieco głębsze, gdyż siła popytowa może zostać zebrana mniej więcej w połowie strefy między TFR a TDP.  Jeżeli rynek powróci powyżej TFR i utrzyma na nim cenę, targetem będzie wówczas poziom 31 000. 

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 15.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Dla rynku oporem dziś może być zakres średniej kroczącej SMA 88. Brak przebijania dziś średniej świadczyć będzie o obecności na niej siły podażowej. Wówczas zejście może się odbyć na zasadzie impuls-korekta-impuls, gdzie rynek wykona re-test poziomu TFR od dołu. Zasięg na dziś to 30 200. 

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 15.07.2022

Konkluzja

TSR : 30 993

TFR : 30 745

TDP : 30 492

TFS : 30 246

TSS : 29 994

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.