S&P 500 wzrasta 1,50%. Umowa wykupienia Twittera zagrożona.

127
Twitter
J2T Trade

Wczorajszą sesję handlową amerykański indeks S&P 500 zakończył, wzrastając 1,50%. Indeks przedłużył wzrostową passę. Media w USA poinformowały o zagrożeniach dotyczących umowy wykupu Twittera przez miliardera Elona Muska.

Zmienność S&P 500

W czwartek amerykański indeks spółek dużych zakończył sesję ze wzrostem. Wynik indeksu S&P 500 z wczoraj to wzrost rzędu 1,50%. W przypadku tego indeksu oznaczało to korzystną zmianę kursu notowań o blisko 60 punktów. Jak dotąd była to najwyższa odnotowana zmienność tego indeksu w lipcu.

Wzrostowe nastoje

Najsilniejszą spośród spółek okazała się być wczoraj Moderna. Akcje spółki wzrosły o 8,05%. Moderna była jedyną spółką, której udało się przekroczyć poziom 8% zmienności. Przewaga ilościowa była również widoczna. Zdecydowana większość komponentów indeksu świeciła się na zielono. Po stronie spadków rządziło Xcel Energy, które straciło 2,01% na swojej wycenie.

Problemy z wykupem

Amerykańska prasa doniosła wczoraj o zagrożeniu w umowie między spółką Twitter, a Muskiem. Na łamach The Washington Post* podano, że Musk nie wierzy w dane spółki dotyczące kont spamowych. Całe zamieszanie rozpoczęło się wczoraj, gdy Twitter podał informacje, że usuwa na swojej platformie ponad 1 mln kont spamowych dziennie. Całą sprawę badał specjalny zespół Elona Muska, który zaznaczył, że te informacje nie są weryfikowalne. Według źródeł The Washington Post, zawieszono rozmowy przejęcia spółki.

FP Markets

Punkt widzenia – poziom 3 900 pokonany!

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Czwartkowe założenie dotyczyło: „Dla wzrostów kluczowe określam jako utrzymanie zakresu średniej kroczącej SMA 88. Zakładam jednak, że rynek wystartuje do góry już z poziomu TFR. Taki ruch przedstawiony został na poniższym wykresie. Nie wykluczam jednak chęci powrotu do wspomnianego zakresu średniej. Target określam na cenę 3 900”.  Zgodnie z powyższym zareagował rynek. Rzeczywiście to już z poziomu TFR rynek wystartował do góry. Target osiągnięty został w godzinach wieczornych.

Dziś zmianie ulegają wyznaczane poziomy. Zostały one nieco podniesione. Obecnie rynek oscyluje powyżej nowego poziomu TFR. Dziś wykonana może zostać niewielka korekta na indeksie.

Scenariusz główny – spadkowy

W ciągu dzisiejszej sesji na rynku może zostać wykonana korekta. Zasady jej wystąpienia są następujące. Kluczowe założenie polegać będzie na utrzymywaniu się ceny rynkowej poniżej poziomu TFR. Odbijanie się od dołu od tego poziomu determinować może budowę schodkowego ruchu spadkowego. Zakładam, że korekta potrwa do zakresu średniej kroczącej. Rynek po osiągnięciu zakresu średniej, nie będzie go przebijać. Sesja może zakończyć się nieco powyżej obecnego zakresu SMA 88.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 08.07.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Utrzymanie jednak poziomu TFR powodować będzie mogło kontynuowanie ruchu wzrostowego. Poziom TFR może być nadbijany, ale nie może zostać wybity. Po utrzymaniu poziomu TFR rynek wytworzy impuls wzrostowy. Target w przypadku wypełnienia założeń to 3 940.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 08.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś oczekiwać będę od rynku wykonania drobnej korekty, celem potwierdzenia nieco szerszego układu wzrostowego. Poniżej podaję poziomy na dziś, które uległy zmianie.

TSR : 3 926

TFR : 3 881

TDP : 3 833

TFS : 3 786

TSS : 3 739

*Źródło : The Washington Post

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.