Twitter składa pozew. S&P 500 wzrosło jedyne 0,16%.  

190
Profesjonalny trader
J2T Trade

Spółka Twitter złożyła pozew na indyjski rząd. Wczorajszą sesję handlową indeks S&P 500 zakończył zyskując jedynie 0,06%. Jak wyglądać może zatem środowa sesja?

Pozytywne zakończenie

Wtorkową sesję zaliczyć można do jednej z tych ciekawszych. Amerykański indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Finalnie indeks spółek dużych podniósł kurs swoich notowań o 0,16%. Przełożyło się to na ruch rzędu zaledwie 6 punktów. Wraz z indeksem technologicznym świeciły się na zielono.

Etsy ponownie

Podobnie jak w zeszły piątek, również wczoraj to spółka Etsy odznaczyła się największą zmiennością. Akcje spółki wzrosły o 10,56%. Była to jedyna spośród wszystkich spółek, która osiągnęła 10% poziom zmienności. Rzeczywiście większość spółek zyskiwała we wtorek. Po stronie spadkowej dominowało natomiast Halliburton. Kurs notowań przedsiębiorstwa osunął się o 8,08%.

Twitter oskarża

Spółka Twitter złożyła pozew na indyjski rząd. Sprawa dotyczy rzekomej „nadmiernej inwigilacji”. Cała sytuacja trwa już nieco ponad rok. Spór rozpoczął się, gdy to indyjski rząd zażądał od spółki zdjęcia i usunięcia kont i postów, które krytykowały rząd. Twitter nie odniósł się jednak do tych nakazów. Indie usunęły status Twittera w połowie zeszłego roku. Ciekawe, czy Elon Musk odniesie się w najbliższym czasie do tej sytuacji.

FP Markets

Punkt widzenia – podobna sytuacja

Amerykański indeks S&P 500 podjął się po części realizacji obu scenariuszy wskazywanych we wczorajszej analizie. Rynek zanegował kluczowe założenie wskazywane w scenariuszu głównym. Założenie dotyczyło: „Kluczowe na dziś jest, aby utrzymany został poziom TDP, a wraz z nim również zakres średniej”. Ta strefa nie została utrzymana i rynek realizował scenariusz poboczny, czyli spadkowy. Dla tego scenariusza target został osiągnięty, a zejście miało miejsce do  okolic 3 740.

Wybroniony został jednak poziom wsparcia TSS i na tym poziomie pokazała się siła popytowa. Wykonany impuls wzrostowy spowodował powrót indeksu do poziomu TDP. Ponownie rozważany mógł być scenariusz główny. Co prawda target w przypadku wzrostów nie został osiągniętym jednak, zabrakło kilku punktów. Obecnie rynek oscyluje nieco ponad TDP.

Scenariusz główny – wzrostowy

Wariant wzrostowy prezentować się będzie bliźniaczo do wczorajszego. Kluczowe dla wzrostów również dziś będzie utrzymanie poziomu TDP. Może on być nadbijany, jednakże nie może zostać wybity. Jeżeli założenie się spełni, targetem będzie 3 880. Dobrze byłoby, żeby po osiągnięciu targetu ten zakres został utrzymany.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 06.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ponownie negacja założeń ze scenariusza wzrostowego świadczyć będzie o chęci głębszego zejścia. Nieutrzymanie zatem poziomu TDP będzie ruch spadkowy. Wówczas po re-teście od dołu tej strefy rynek może powrócić do ceny 3 770.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 06.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Przychylam się w stronę realizację scenariusza wzrostowego. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 3 900

TFR : 3 855

TDP : 3 807

TFS : 3 761

TSS : 3 714

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.