Indeks S&P 500 w górę 3,06%. Trwa zebranie grupy G7.

J2T Trade

Notowania amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500 poszybowały w górę 3,06%. Wczoraj (w niedziele) rozpoczął się szczyt grupy G7. Jak wyglądać może zatem poniedziałkowa sesja handlowa?

Przerwana seria

Cały ubiegły tydzień indeks S&P 500 zakończył z wynikiem wzrostowym 6,45%. Tak zakończonym tygodniem przerwana została seria tygodniowych strat. Warto spojrzeć jednak na ostatnią sesję zeszłego tygodnia. Tylko w piątek indeks S&P 500 30 podniósł kurs swoich notowań o 3,06%. Przełożyło się to na ruch rzędu ponad 116 punktów. Poprzednio indeks zyskał powyżej 3% w ciągu jednej sesji w maju 2020 roku.

Spółki morskie

Po raz kolejny na indeksie dominowały spółki z branży żeglugi morskiej. Spółka Royal Caribbean Cruises zyskała 15,77%. Podobny wynik osiągnął inny przewoźnik – spółka Norwegian Cruise Line. Akcje Norwegian Cruise Line wzrosły o 15,36%. Co ciekawe jedynie 20 spółek z całego indeksu straciło w piątek. Spotęgowało to ruch wzrostowy.

Szczyt G7

Przywódcy najsilniejszych sojuszniczych gospodarek świata zebrali się w Niemczech. Do najważniejszych już porozumień należy zaliczyć pakiet nowych sankcji względem Rosji. Inwestorzy będą zapewne obserwować dziś doniesienia z Europy. Informacje ze szczytu wpłynąć mogą również na dzisiejsze zachowanie rynków.

FP Markets

Punkt widzenia – kontynuacja wzrostu?

Na piątkową sesję przewidywane były dwa scenariusze. Jako główny opisywany był ruch wzrostowy. Piątkowe założenia dotyczyły: „Scenariusz wzrostowy opiera się dziś na założeniu, że nowy poziom TDP nie zostanie wybity. Zakładam zatem, że rynek w pierwszym ruchu powróci do zakresu poziomu TDP. Następnie po re-teście tego zakresu od góry, rynek zebrać może siłę popytową i wygenerować ruch z celem na 3 860-3 870”. Rynek postanowił jednak od razu ruszyć „w górę”. Wskazywane targety zostały osiągnięte w godzinach wieczornych.

Obecnie rynek oscyluje powyżej poziomu ceny 3 900. Przygotowane zostały dwa scenariusze na ostatni poniedziałek czerwca. Podwyższeniu uległy poziomy.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy może zostać dziś zrealizowany w postaci schematu równego lokalnego dołka. Zakładam, że dziś kontynuować będzie chciał ruch wzrostowy. Kluczowe dla wzrostów jest utrzymanie poziomu nowego TDP. Jednakże zakładam, że nieco wyżej utworzone zostaną wspomniane wyżej lokalne dołki (okolice poziomu 3 910). Celem w przypadku realizacji będzie poziom 3 950.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 27.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Gdyby jednak rynek chciał dziś wykonać spadek, szukać będę takiego rozwiązania. Dziś wyznaczony poziom TFR już w czerwcu stanowił dla rynku opór. Rynek może dziś próbować przebijać ten poziom, jednak to do siły podażowej należeć będzie ostatnie „słowo”. Opór może spowodować spadek indeksu do poziomu 3 900.  

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 27.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji (zmienione względem piątkowej sesji).

TSR : 3 989

TFR : 3 944

TDP : 3 897

TFS : 3 849

TSS : 3 902

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.