TradoCenter – opinie i recenzje brokera CFD

519
TradoCenter

TradoCenterJak doskonale pamiętamy, po wielkim kryzysie finansowym, który nawiedził świat pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, trading w pewnym stopniu utracił swój pierwotny blask. Na szczęście, w późniejszych latach sytuacja uległa zmianie. Jest to doskonale widoczne w ostatnim czasie.

Zarówno na amerykańskim, jak i polskim parkiecie giełdowym od kilkunastu miesięcy panuje imponująca hossa. Co więcej, regularnie słyszymy o naprawdę głośnych rajdach cenowych popularnych aktywów. W ciągu ostatniego roku takowe miały miejsce w przypadku złota, akcji spółki Tesla, czy Bitcoina. Wydaje się więc, że funkcjonujemy obecnie w bardzo korzystnym środowisku do rozpoczęcia swojej przygody z tradingiem.

Problem pojawia się, gdy przechodzimy do wyboru konkretnego brokera. Konkurencja, zwłaszcza na rynku podmiotów oferujących kontrakty CFD, które cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem początkujących traderów, jest wprost zatrważająca. Na co więc należy zwrócić uwagę? Początkujący spekulanci zazwyczaj lubią sugerować się recenzjami i opiniami doświadczonych inwestorów. Nic dziwnego, ponieważ renoma i zaufanie do brokera ze strony specjalistów są absolutnie bezcenne w tej branży.

Jakie więc komentarze inwestorów na temat brokera TradoCenter możemy znaleźć w sieci? Sprawdziliśmy, a nasze wnioski zostaną zaprezentowane w dalszej części tekstu. Zacznijmy jednak od przedstawienia, jak kształtuje się aspekt bezpieczeństwa klientów w przypadku TradoCenter.

FP Markets

TradoCenter a bezpieczeństwo klienta, czyli przepisy i regulacje prawne

Na samym początku należy jasno zaznaczyć, że broker TradoCenter nie jest sam w sobie niezależnym podmiotem. Okazuje się, że działa on jako jako oficjalna marka spółki FF Simple and Smart Trades Investment Services Limited, która spełnia normy dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych II (MiFID II) Unii Europejskiej. W konsekwencji, mamy pewność, że broker współtworzy zharmonizowane, przejrzyste środowisko finansowe i chroni uczestników rynku.

Ponadto, należy zdawać sobie sprawę, iż spółka działająca pod marką TradoCenter jest podmiotem autoryzowanym i regulowanym jako cypryjska spółka inwestycyjna (CIF), zarejestrowana w ramach Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). To jednak nie wszystko. Otóż broker TradoCenter podlega kontrolom ze strony urzędów w krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także RPA, Szwajcarii i Ukrainy. Wynika z tego, iż FF Simple and Smart Trades Investment Services Limited podlega w Polsce kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). W takim wypadku możemy sądzić, że broker ten nie budzi najmniejszych wątpliwości pod względem regulacji prawnych.

TradoCenter a inni brokerzy CFD – kluczowe aspekty platformy handlowej

Platforma handlowa brokera TradoCenter nosi nazwę PROfit. Zacznijmy od tego, iż traderzy którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie rynków finansowych, z pewnością docenią szeroką ofertę darmowych szkoleń i materiałów edukacyjnych, które zostały stworzone właśnie z myślą o początkujących. Warto także wiedzieć, że zanim poczują się oni na tyle pewnie, by handlować na platformie PROfit za pomocą własnego kapitału, mają do dyspozycji darmowe konto demo, które umożliwia testowanie autorskiej strategii z wykorzystaniem wirtualnych środków.

To jednak nie wszystko. Otóż, aby jeszcze bardziej wyróżnić się na tle konkurencji, broker TradoCenter zdecydował się na pewne unikalne rozwiązanie. Mowa tutaj o dziesięciu pierwszych w pełni chronionych transakcjach. Na czym polega to udogodnienie? Jeśli podczas dziesięciu pierwszych transakcji klient TradoCenter poniesie stratę, pieniądze wrócą na jego konto. Natomiast w sytuacji, gdy osiąga zysk – zachowuje go. Taka inwestycyjna poduszka bezpieczeństwa podczas stawiania pierwszych kroków na nowej platformie jest absolutnie bezcenna.

Wersja przeglądarkowa i mobilna

Platforma PROfit jest dostępna w wersji przeglądarkowej i mobilnej (Mobile PROfit). W pierwszym wariancie nie mamy więc potrzeby pobierania i aktualizowania oprogramowania na naszym komputerze – po prostu logujemy się na stronie brokera. Jeśli natomiast preferujemy handel na urządzeniu przenośnym, możemy sprawdzać wiadomości, kursy, a nawet otwierać pozycje z poziomu telefonu lub tableta za pomocą platformy mobilnej Mobile PROfit, dostępnej do pobrania na urządzenia z systemami Android i iOS.

Narzędzia handlowe dostępne na platformie PROfit

Platforma PROfit wyposażona jest w liczne zaawansowane narzędzia, które z całą pewnością doceni każdy doświadczony trader. Najpierw wspomnijmy o tych podstawowych, takich jak: kalendarz ekonomiczny, wykresy zmian cen w czasie rzeczywistym, czy wyświetlane na żywo tabele z kursami.

Na szczególną uwagę zasługuje z kolei potężne, innowacyjne narzędzie o nazwie Autochartist. Stanowi ono naprawdę nieocenioną pomoc dla tradera, niezależnie od jego doświadczenia. Na czym ono polega? Jego podstawowe funkcje to:

  • Zautomatyzowana analiza techniczna. W ten sposób Autochartist prognozuje wzory wykresów czy poziomy wsparć i oporów.
  • Zaawansowane filtry prawdopodobieństwa. Wskazują one, które wydarzenia rynkowe mają największe znaczenie, możliwe jest także ich porównywanie z poprzednimi wynikami.
  • Analiza zmienności panującej na rynku. Dzięki temu Autochartist pomaga ustalić, które okresy na rynku są najbardziej niestabilne i jakie poziomy wyjścia z pozycji wydają się najbardziej optymalne.

Co więcej, narzędzie Autochartist może być w dowolny sposób spersonalizowane, dzięki czemu bez problemów będzie ono działać w oparciu o przyjętą przez nas strategię handlową. Z całą pewnością będzie on więc stanowić ogromną pomoc w tradingu dla doświadczonych inwestorów.

W konsekwencji, już widzimy, że traderzy mają do dyspozycji szeroki zakres zaawansowanych funkcji, które mogą dopasować do własnego sposobu handlu. To jednak nie wszystko, ponieważ platforma działa przy tym w sposób wyjątkowo intuicyjny. Dzięki temu bez problemów powinna ona spełniać oczekiwania zarówno początkujących, jak i profesjonalnych inwestorów z wieloletnim doświadczeniem.

Szeroka gama kontraktów CFD na instrumenty finansowe

TradoCenter posiada w swojej ofercie naprawdę imponujący zestaw instrumentów finansowych oferowanych za pomocą kontraktów CFD. Niezależnie od doświadczenia w handlu, możemy zawierać transakcje na kontraktach na różnicę kursową na takie aktywa, jak:

  • Pary walutowe
  • Akcje (w tym topowych spółek z USA: Tesla, Facebook, Twitter czy Amazon)
  • Indeksy giełdowe
  • Towary
  • Kryptowaluty

Co więcej, TradoCenter charakteryzuje się niskimi spreadami, nawet w czasie intensywnej zmienności. W efekcie możemy handlować za pośrednictwem kontraktów CFD na ponad 200 instrumentów finansowych.

TradoCenter – opinie i recenzje

W Internecie możemy natknąć się na wiele jednoznacznie pozytywnych opinii i recenzji dotyczących TradoCenter. Doświadczeni inwestorzy w zdecydowanej większości chwalą brokera za spełniającą oczekiwania ofertę, świetnie funkcjonującą platformę oraz ogromnie usprawniające handel narzędzia.

Z kolei nieliczne negatywne opinie i recenzje na temat TradoCenter są najprawdopodobniej efektem nieuczciwych działań konkurencji oraz niedoświadczonych traderów, którzy podjęli nieodpowiedzialne, bardzo ryzykowne decyzje inwestycyjne i ponieśli straty.

TradoCenter – obsługa klienta oraz realizacja wpłat i wypłat

Wielojęzyczny dział wsparcia TradoCenter obsługuje klientów i dba o działanie platformy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na stronie brokera bez problemu znajdziemy wszystkie niezbędne numery telefonów oraz adresy e-mail, a także formularz służący do niezwłocznego kontaktu.

Co więcej, ze względu na dbanie o swoich klientów, broker TradoCenter oferuje szybki i klarowny system wpłat oraz wypłat z konta inwestycyjnego. Do wyboru mamy tradycyjny przelew, karty płatnicze i kredytowe, a także metody szybkiej płatności. W zależności od wybranego sposobu, pieniądze pojawią się na naszym koncie natychmiast lub w przeciągu kilku godzin (w dni robocze). Co istotne, nasze wypłacone środki zawsze wracają tą samą drogą, co wcześniejsza wpłata.

Czy TradoCenter to odpowiedni wybór brokera CFD? – nasze wnioski

Jeśli zależy Ci, aby broker cieszył się dobrymi opiniami i recenzjami inwestorów, spełniał wszelkie normy prawne zarówno na terenie naszego kraju jak i całej Unii Europejskiej, posiadał innowacyjną platformę handlową i oferował naprawdę szeroki wachlarz instrumentów finansowych w formie kontraktów CFD – TradoCenter powinien wzbudzić Twoje zainteresowanie.

Trading na platformie tego brokera możesz rozpocząć już od 200 euro. Wystarczy odwiedzić stronę internetową TradoCenter i założyć konto. W razie wszelkich dodatkowych pytań, warto zwrócić się do Działu Wsparcia TradoCenter – działa on w sposób bardzo profesjonalny i szybko potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.