To oprogramowanie powinien posiadać każdy inwestor

VPN
J2T Trade

W obecnych czasach ciągle mamy pod ręką nowoczesnego smartfona, tablet lub komputer i nie potrafimy sobie wyobrazić nawet kilkunastu godzin bez dostępu do szybkiego Internetu. Sieć jest dziś po prostu niezbędna do pracy, rozrywki, kontaktu z bliskimi czy nawet zakupów, a także tradingu. W końcu chcemy mieć możliwość sprawdzenia w dowolnym momencie jak prezentuje się aktualna sytuacja na rynkach, a jeśli mamy otwarte zlecenia – zajrzeć jak sobie radzą lub je zmodyfikować, choćby ze względu na jakąś informację, która się pojawiła.

Największym zagrożenie dla traderów w Internecie są natomiast hakerzy. Najłatwiejszym celem dla złodziei danych są niezabezpieczone urządzenia, zwłaszcza w sieci publicznej. Bez odpowiedniej ochrony, jaką zapewnia na przykład oprogramowanie ExpressVPN, jesteśmy narażeni na kradzież naszych danych do logowania, phishing czy instalację złośliwego oprogramowania. Nie ma więc absolutnie żadnych wątpliwości, że absolutnie każdy inwestor, który loguje się do swoich kont maklerskich i platform brokerskich, powinien poważnie rozważyć w posiadanie oprogramowania VPN.

Jak chroni nas ono przed atakami hakerów? W jaki sposób działa i czym się charakteryzuje? Przekonamy się poniżej:

VPN – co to jest?

VPN, czyli z angielskiego Virtual Private Network, jest wirtualną siecią prywatną łączącą użytkownika z serwerem. Jest bezpieczna i zapewnia wysoką prywatność, ponieważ szyfruje wszystkie działania wykonywane online. Ponadto użytkowników sieci VPN identyfikuje IP dostawcy usług prywatnej sieci, a nie ich własne IP.

FP Markets

Oprogramowanie wykorzystuje zaawansowane metody szyfrowania danych użytkownika, jeszcze zanim ktokolwiek je zobaczy. Dane są następnie przesyłane do serwera VPN, a z serwera do miejsca docelowego online, czyli na przykład danej strony internetowej. Miejsce docelowe widzi zatem dane użytkownika, jako pochodzące z serwera prywatnej sieci i jego lokalizacji a nie z komputera lub urządzenia mobilnego, z którego użytkownik korzysta.

Można więc porównać VPN do tunelu, przez który kierowany jest cały nasz ruch w kierunku Internetu, dzięki czemu dla innych użytkowników sieci jesteśmy widoczni jako użytkownik o lokalizacji właściwej dla wybranego serwera VPN, a nie naszej rzeczywistej. To oznacza, że nasze działania nie są widoczne choćby dla hakerów, korporacji czy stron zbierających dane do wyświetlenia reklam. Nasza obecność w sieci jest więc bezpieczna i anonimowa.

Dlaczego inwestorzy powinni korzystać z VPN?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, jeśli jesteśmy aktywnymi traderami lub inwestorami, prawdopodobnie potrzebujemy mieć błyskawiczny dostęp do platformy, na której zawieramy zlecenia w każdym momencie, nie tylko w domu. W końcu w grę wchodzą tutaj nasze pieniądze, warto zatem ciągle trzymać rękę na pulsie. Z tego powodu prawdopodobnie aplikacje naszego domu maklerskiego oraz platformę brokerską posiadamy w smartfonie.

VPN a logowanie do otwartych sieci Wi-Fi

Najgorszym zagrożeniem są dla nas wtedy otwarte sieci Wi-Fi, z których wielu Polaków chętnie korzysta, zwłaszcza poza Unią Europejską. A prawda jest taka, że w publicznych sieciach Wi-Fi nawet średnio uzdolniony haker może przejąć hasła i loginy. Wystarczy, że zalogujemy się do danej aplikacji lub na wybraną stronę internetową i haker przejmie nasze dane logowania.

Oprogramowanie VPN skutecznie chroni nas przed takim niebezpieczeństwem. Dzięki instalacji VPN, nikt nie widzi naszych działań w sieci, niezależnie czy mowa tutaj o naszym domowym Wi-Fi, czy Internecie mobilnym czy nawet takie otwartej sieci. Wszystko jest zaszyfrowane w taki sposób, jak wyjaśniono powyżej.

VPN a handel kryptowalutami VPN a prywatność

Kolejną istotną kwestią jest inwestowanie oraz spekulacja na rynku kryptowalut. Niestety wciąż największą wadą handlu cyfrowymi monetami są trudności z uzyskaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, gdy dokonujemy transakcji. Podczas zakupu kryptowalut, dana sieć blockchain oferuje własne szyfrowanie, co oznacza że transakcja przeprowadzana jest w sposób w pełni bezpieczny. Gdy już jednak dane coiny lub tokeny zostaną nabyte, to od użytkownika zależy czy będą one bezpieczne.

Dzięki instalacji VPN, żaden dostawca sieci, ani ktokolwiek innych, nie wiedział, że kupowaliśmy kryptowaluty. Jest to kluczowy aspekt, ponieważ haker, przechwytując dane odnośnie działań w Internecie, może uzyskać dostęp także do informacji o posiadanych przez nas kryptowalutach.

Zdecydowanie warto zainwestować w oprogramowanie VPN

W obecnych czasach, aby przeciwdziałać tak daleko idącej infiltracji oraz być odpowiednio zabezpieczonym na ataki hakerów, na które przecież my – traderzy inwestorzy jesteśmy szczególnie narażeni, absolutnie warto korzystać z szyfrowanego tunelowania naszego połączenia, czyli serwera VPN. Dzięki temu logowanie się do platform brokerskich i rachunków maklerskich oraz zawieranie transakcji będzie w 100% zabezpieczone przed atakami hakerów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.