Technologie najbliższej przyszłości na Tech Meetup Motorola Solutions

Tech Meetup

O kamerach rozpoznających obiekty, źródła dźwięków, czy mierzących temperaturę, o rozwoju sztucznej inteligencji, a także o doświadczeniach związanych z korzystaniem z nowych technologii dyskutować będą 20 czerwca o godz. 18:00 w Browarze Lubicz uczestnicy Tech Meetup Motorola Solutions.

Tematem przewodnim wydarzenia organizowanego 20 czerwca są technologie przyszłości oraz nowe trendy w tworzeniu oprogramowania na urządzenia IoT takie jak kamery czy sensory. Organizatorzy przedstawią doświadczenia użytkownika korzystającego z nowych technologii oraz korzyści, jakie niesie za sobą implementacja zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązań. W ciągu 5-10 lat nastąpi bardzo szybki rozwój technologii, a sztuczna inteligencja pomoże nam w pracy lub wykona ją za nas. Urządzenia będą więcej “słyszały”, “widziały” czy wyczuwały temperaturę. Szerokie spektrum sensorów stanie się również tak tanie, że będzie możliwe umieszczenie ich w wielu urządzeniach, z których korzystamy na co dzień nie podnosząc znacząco ich ceny – podkreśla Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

Analiza dźwięku i natychmiastowa pomoc

Konieczność szybkiego dostarczania informacji i sprawnego reagowania na zmiany powoduje, że coraz istotniejszą rolę odgrywa analiza dźwięku. Pomaga ona w natychmiastowej komunikacji z zespołem i skutecznym rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. Te kwestie podczas Tech Meetup poruszy podczas swojej prelekcji „Analiza dźwięku z wykrywaniem kierunku” dr HaoHai Sun, Audio and Acoustic Architect w Motorola Solutions​, absolwent Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii. Mikrofon jest już na tyle inteligentny, że “wie”, skąd dochodzi głos, a dzięki skorelowaniu go z obrazem, kamera “rozumie”, co sygnalizuje dany dźwięk i skąd pochodzi. System video będzie w stanie rozpoznać sytuację i sprowadzić odpowiednią pomoc – wyjaśnia Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

Nowy język programowania

Wprowadzanie efektywnych zmian w celu podniesienia sprawności wiąże się także z modyfikacją sposobu kodowania. Taką transformacją jest przechodzenie z języka programowania C++ na GO, który został zaproponowany przez firmę Google. O zmianach w pracy dewelopera związanych z wprowadzeniem nowego języka w swojej prelekcji „Zagłębienie się w Go z perspektywy programisty C++” opowie Piotr Nowicki, Senior Software Engineer w Motorola Solutions, członek zespołu, który tworzy oprogramowanie kamer.

FP Markets

Współpraca człowieka ze sztuczną inteligencją

Rewolucją w pozyskiwaniu informacji stało się w ostatnim czasie udostępnienie narzędzia jakim jest czat GPT. Korespondencja z chatbotem, który wykorzystuje techniki sztucznej inteligencji to zaledwie jedno ze spektrum możliwości tej technologii. Podczas Tech Meetup odbędzie się panel dyskusyjny „Przyszłość rozwoju oprogramowania układowego z perspektywy ChatGPT”. Debata stanie się przyczynkiem do rozmowy o tym, czy obecny stan technologii AI może być doradcą w rzeczywistych problemach programistów systemów wbudowanych. Zastanowimy się z trojgiem naszych specjalistów w panelu dyskusyjnym, czy ChatGPT jest godny zaufania w kwestii rekomendacji właściwych rozwiązań przy tworzeniu oprogramowania. Poruszymy kwestię bezpieczeństwa danych udostępnianych wyższym technologiom – podkreśla Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

Tech Meetup Motorola Solutions „Rozwój nowoczesnego firmware” odbędzie się 20 czerwca o godz. 18:00 w Browarze Lubicz przy ul. Lubicz 17J w Krakowie.

O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions to lider w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego. Firma oferuje szeroki zakres produktów i rozwiązań, w tym radiotelefony, szerokopasmowe rozwiązania push-to-talk, kamery noszone na ciele, oprogramowanie centrum dowodzenia, systemy monitoringu wideo i oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji. Produkty i rozwiązania te są projektowane w celu umożliwienia klientom lepszej komunikacji i koordynacji ich działań, poprawy sytuacyjnej świadomości i zarządzania sytuacją kryzysową.

Systemy Motoroli tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa efektywniejsze. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.motorolasolutions.com.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.