Szkocka Policja wprowadza kamery nasobne Motorola Solutions VB400 dla funkcjonariuszy na pierwszej linii działań

Ogólnokrajowe wdrożenie poprawia transparentność, odpowiedzialność i bezpieczeństwo publiczne

Motorola Solutions (NYSE: MSI) ogłosiła dzisiaj, że Policja Szkocji wyposaży swoich funkcjonariuszy w całym kraju w 10 500 kamer nasobnych VB400. Policja uważa tę inwestycję o wartości 13,3 miliona funtów (~ 16 milionów dolarów) za znaczący krok w kierunku zwiększenia transparentności, odpowiedzialności i bezpieczeństwa publicznego.

Przed zakupem Policja Szkocji przeprowadziła ogólnokrajowe konsultacje społeczne dotyczące wdrożenia kamer nasobnych, z których wynika, że 81% z 9000 ankietowanych wskazało, że zwiększy to zaufanie publiczne do policji.

„Wprowadzenie kamer nasobnych zmieni oblicze policji w Szkocji, a ich ogólnokrajowe wdrożenie jest kluczowym priorytetem” – mówi Jane Connors, zastępca komendanta głównego Policji Szkocji. „Kamery nasobne mogą znacząco zwiększyć zaufanie społeczne oraz wspierać bezpieczeństwo funkcjonariuszy i społeczeństwa, dostarczając skutecznych i przejrzystych dowodów działań policji i obywateli”.

„Kamery nasobne poprawią również jakość dowodów przedstawianych w sądzie, przyczyniając się do szybszego wymierzania sprawiedliwości poprzez zwiększenie liczby wczesnych przyznań się do winy i skrócenie czasu spędzanego w sądzie przez ofiary, świadków i funkcjonariuszy policji” – mówi Connors.

FP Markets

VB400 niezawodnie rejestruje wysokiej jakości wideo i dźwięk, tworząc obiektywny zapis zdarzeń, co pomaga funkcjonariuszom na pierwszej linii dokumentować zdarzenia i zwiększać zaufanie społeczności, którym służą. Materiał jest automatycznie przesyłany do VideoManagera w celu bezpiecznego przechowywania, które jest monitorowane i możliwe do audytu, co chroni ciągłość dowodów, zapewniając policji, społeczeństwu i systemom sądowym integralność materiału wideo.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Policję Szkocji w ogólnokrajowym wdrożeniu kamer nasobnych VB400, innowacyjnego rozwiązania technologicznego opracowanego w Szkocji, które przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa społecznego” – mówi Mark Schmidl, wiceprezes ds. sprzedaży międzynarodowej w Motorola Solutions.

Policja Szkocji dołącza do innych jednostek policji w Wielkiej Brytanii oraz światowych organów ścigania, w tym do Francuskiej Policji Narodowej, Litewskiej Policji Narodowej oraz austriackich sił policyjnych, które wybrały kamery nasobne i rozwiązania dowodowe firmy Motorola Solutions. Szkocka Policja polega również na ogólnokrajowej sieci służb ratunkowych Airwave, radiotelefonach TETRA oraz aplikacji Pronto Digital Policing, dostarczanych przez Motorola Solutions.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions stawia na bezpieczne rozwiązania. Buduje i łączy technologie, które pomagają chronić ludzi, mienia i miejsc. Rozwiązania Motoroli Solutions umożliwiają współpracę organów bezpieczeństwa publicznego z agencjami i przedsiębiorstwami, co ma kluczowe znaczenie dla proaktywnego podejścia do bezpieczeństwa i ochrony. Więcej informacji o tym, jak firma dba o bezpieczne społeczeństwo, szkoły, szpitale i firmy znajdziesz na stronie www.motorolasolutions.com.

ŹRÓDŁOArtykuł zewnętrzny
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.