Świąteczny trading – czego życzą sobie traderzy na święta?

Wesołych Świąt!
J2T Trade

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Doskonale wiedzą o tym także traderze, bowiem na rynkach świąteczny nastrój jest już zdecydowanie odczuwalny. W ostatnich dniach nie mieliśmy do czynienia z ponadprzeciętną zmiennością, a ponadto zaczęły dominować pozytywne nastroje.

Pozytywne informacje dotyczące Omikrona przyczyną optymizmu na rynkach

Nawet ostatnie informacje dotyczące nowej mutacji koronawirusa – wariantu Omikron – nie wskazują na tak poważne powody do obaw, jak to miało miejsce wcześniej. Optymizmem w tym kontekście napawają konkretnie wyniki badań przeprowadzonych w RPA, które sugerują znacznie mniejsze ryzyko hospitalizacji i ciężkich zachorowań u osób zakażonych szczepem Omikron w porównaniu ze szczepem Delta.

Wydaje się zatem, iż ostatnie sesje 2021 roku na rynkach powinny być naprawdę spokojne, a traderzy w następne dwanaście miesięcy powinni wejść z optymizmem. Powinno tak się zdarzyć w szczególności na Wall Street, gdzie dane historycznie jednoznacznie ukazują, iż w ostatnim tygodniu grudnia indeksy radzą sobie naprawdę dobrze. Jest to związane z tym, że fundusze chcą się pochwalić na koniec roku posiadaniem dużej ilości topowych akcji w swoim portfolio.

Brak handlu w Wigilię?

W kontekście świątecznego tradingu warto także wspomnieć jak będzie wyglądał handel w Wigilię Bożego Narodzenia. Otóż tego dnia, amerykański rynek jest zamknięty – podobnie jak większość parkietów europejskich, w tym niemiecki i polski. Wielkiej Brytanii nastąpi natomiast wczesne zamknięcie giełdy, handel na Wyspach zostanie zakończony już o 12:30. Tego dnia trading jest zatem możliwy głównie na rynkach krajów azjatyckich.

FP Markets

Życzenia świąteczne dla traderów

Czas przejść do części tekstu pozbawionej analizy fundamentalnej i technicznej. Otóż, w tytule zadaliśmy pytanie, czego traderzy mogą sobie życzyć na Święta Bożego Narodzenia? Otóż, cała redakcja portalu Trader’s Area życzy wszystkim naszym Czytelnikom zdrowych spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że każdy trader będzie miał w tym czasie możliwość spędzenia tych wyjątkowych chwil w gronie najbliższych i naładowania akumulatorów przed kolejnym rokiem pełnym nowych, ambitnych wyzwań i wielu sukcesów.

Oby w tym wymagającym zawodzie, jakim bez wątpienia jest trading, wiodło się Wam coraz lepiej bez względu na to, czy dopiero zaczynacie, czy jesteście już weteranami, a portal Trader’s Area był dla Was cennym drogowskazem w drodze do kolejnych sukcesów. Najpierw jednak, niech Święta będą dla Was cudownym czasem, spędzonym w gronie najbliższych i – co bardzo ważne – okresem należącego się wszystkim traderom odpoczynku po kolejnym nietuzinkowym, skomplikowanym i pełnym emocji roku na rynkach.

Jesteśmy przekonani, że przyszły rok okaże się jeszcze lepszy i przyniesie Wam całą furę pipsów zysku, a zrealizowane zlecenia Take Profit bezdyskusyjnie dominowały nad ustrzelonym Stop Lossami. W głównej mierze życzymy jednak szczęścia i radości w życiu osobistym, bowiem ono jest bezcenne i nie da się go przeliczyć na żadną ilość pipsów.

Wesołych Świąt życzy redakcja Trader’s Area!

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.