Straty na Wall Street. Indeks S&P 500 traci 1,29%.

120
Notowania giełdowe
J2T Trade

Główne akcje na Wall Street zanotowały straty po piątkowej sesji. Amerykański indeks S&P 500 stracił 1,29%. Dawno nie widziano takiej straty na indeksach z Wall Street. Jak wyglądać może pierwsza sesja ostatniego pełnego tygodnia handlowego sierpnia?

Najwyższa strata od czerwca

Piątek indeks S&P 500 zakończył ze spadkiem. Była to druga stratna sesja w minionym tygodniu handlowym. Kurs notowań indeksu spółek dużych obniżył się finalnie o 1,29%. Warto zwrócić uwagę, że była to najwyższa procentowa strata S&P 500 od sesji handlowej z 28 czerwca. W całym ubiegłym tygodniu indeks stracił 1,21%. Oznacza to, że przerwana została seria tygodniowych zysków.

Najwyższa zmienność po stronie wzrostowej

Ze spółek, które tworzą amerykański indeks S&P 500, najwyższą zmienność w piątek zanotowało Occidental. Akcje tego przedsiębiorstwa wylądowały wyżej o 9,88%. Occidental tym samym przewodziło stronie wzrostowej, po której stanęło jedynie kilkadziesiąt komponentów. Na końcowy ujemny wynik indeksu wpłynął fakt, iż przede wszystkim najważniejsze spółki stosunkowo sporo traciły. Spadkom przewodziła spółka Etsy, a jej wycena spadła o 6,50%.

Dość mocny spadek obrotów

Przyglądając się danym z indeksu S&P 500 w ostatnim czasie, w oczy rzuca się spadek obrotów tygodniowych. Od ostatniego tygodnia lipca wielkość obrotów na indeksie systematycznie się obniżała. Ponadto w minionym tygodniu (15.08-19.08) obroty okazały się najniższe od początku lipca.

FP Markets

Punkt widzenia – negacja piątkowego założenia

Rynek zanegował kluczowe założenie dla wzrostów, które podane zostało podczas piątkowej analizy. Taka sytuacja świadczyć miała na korzyść realizacji scenariusza pobocznego. Piątkowe założenie dla spadków dotyczyło: „Negacja kluczowego założenia dla wzrostów, świadczyć może o chęci kontynuacji zejścia. Gdy dojdzie do re-testu od dołu poziomu TFS, cena sięgnąć może poziomu 4 200”.

Rzeczywiście poziom TFS został przetestowany od dołu i cena kierowała się do niższych rejonów. Jednak rynek dotarł w piątek najniżej w okolice 4 217 i dopiero dziś rano osiągnięty został target. Obecnie cena znajduje się poniżej 4 200 i uaktualnić trzeba wyznaczane poziomy.

Scenariusz główny – spadkowy

Ruch spadkowy może dziś wyglądać w następujący sposób. Już w pre-markecie rynek ma szansę podbijać. Dojście do poziomu nowego TDP, czyli okolic 4 200 wiązać się może z pobudzeniem siły podażowej. Jest to pełen psychologiczny poziom, wokół którego dziś skupić się może cała uwaga rynkowych uczestników. Przewaga obozu byków ma potencjał sprowadzić dziś cenę w okolice 4 160. Warto rozglądać się będzie za schematem zejścia w postaci: równego bądź niższego lokalnego szczytu.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 22.08.2022

Scenariusz poboczny –  wzrostowy

Możliwość wzrostowa również zależy od zachowania rynku na poziomie TDP. Pierwszy ruch jest taki sam jak w przypadku scenariusza spadkowego. Jeżeli przełamane zostanie nowe TDP i rynek utrzyma się powyżej tego zakresu, celem na dziś będzie powrót do 4 240.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 22.08.2022

Konkluzja

Indeksy z Wall Street mogą dziś zachować spadkowy akcent. Strata może się dziś okazać jednak niewielka, gdyż na rynku panować zapewne będzie niezdecydowanie. Poziomy na dziś uległy zmianie. Poniżej zostały rozpisane na dzień 22.08.2022.

TSR : 4 301

TFR : 4 256

TDP : 4 208

TFS : 4 162

TSS : 4 116

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.