Strategia Long Term Stock Trader

J2T Trade

Systemy long term zwane też position trading są systemami stworzonymi z myślą o osobach, których celem inwestycyjnym jest załapanie się na jak największy ruch cenowy, by móc w pełni korzystać z trendu. Osoby, które korzystają z tego typu strategii cechuje skłonność do rzadkiego otwierania zleceń, by móc jak najmniej czasu poświęcać na bieżącą analizę rynku.

Omówiony poniżej system wykorzystuje analizę trendu długoterminowego, łącznie z oscylatorami na niższych interwałach, w celu zidentyfikowania odpowiedniego momentum, które wcześnie określone daje największą szanse na osiągnięcie sukcesu na rynku.

Narzędzia wykorzystywane w strategii Long Term Stock Trader

Strategia Long Term Stock Trader wykorzystuje zarówno analizę trendu adoptującą średnią 13-sto okresową na wykresie tygodniowym, jak również dane fundamentalne, w celu określenia potencjału danej spółki.

Część z traderów może odczuwać zaniepokojenie na myśl o przeglądaniu setek stron poświęconych analizie spółki, łącznie z samym raportem na temat zysków firmy. Jednakże, to co w zupełności wystarczy za filtrowanie spółki to EPS (Earning Per Share), czyli wskaźnik który określa zysk na jedną akcję, liczony za ostatni kwartał. Można znaleźć w Internecie różnego rodzaju skanery oraz filtry, które umożliwią nam określenie potencjału wynikającego z osiąganych przez spółkę zysków.

FP Markets

Long Term Stock Trader – wejście w pozycję

W momencie, w którym świeca zamknęła się powyżej średniej, natomiast średnia jest skierowana ku górze, jest to sygnał do zajęcia pozycji długiej. W momencie, w którym świeca zamknęła się poniżej średniej, zaś kąt nachylenia średniej EMA jest kierowany ku dołowi, wówczas jest to sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Gdy powyższy scenariusz zostanie zrealizowany, wówczas trader na początku następnego tygodnia zajmuję pozycję długą, w przypadku sygnału kupna, z jednoczesnym SL poniżej ceny minimum z poprzedniego tygodnia. W przypadku zlecenia sprzedaży, decyduje się na postawienie SL powyżej maksimum z poprzedniego tygodnia. W momencie, w którym zostaje wygenerowany sygnał, trader jest zobligowany na sprawdzenie, czy dana spółka generuje zyski. By móc to stwierdzić, niezbędny jest wynik EPS na plusie. W przypadku sygnału do zajęcia pozycji krótkiej, wynik ujemny będzie stanowił potwierdzenie do zajęcia pozycji.

WalMart

Wykres tygodniowy Wal-Mart Stores (WMT)


InwestorInwestor radzi:

Strategię Long Term Stock Trader najlepiej sprawdzisz na koncie demonstracyjnym. Dzięki demo nie musisz ryzykować własnych środków, aby przekonać się, czy dana strategia tradingowa działa. Bezpłatne demo znajdziesz tutaj.


Wyjście z pozycji przy handlu długoterminowym

Stop Loss należy umieścić poniżej minimum tygodniowego, bądź zamknąć w przypadku wygenerowania sygnału do zajęcia pozycji przeciwstawnej. Strategia ta przewiduje kupowanie spółek z potencjałem do wzrostu, zaś sprzedaż spółek, którym tego potencjału ewidentnie brakuje, dlatego też system ten nie posiada sztywnego TP, zaś profit będzie księgowany w momencie, gdy pojawi się sygnał przeciwstawny do wcześniej zajętej pozycji. Warunkiem osiągnięcia dochodu jest zajęcie pozycji kupna po cenie niższej niż cena sprzedaży.

Zarządzanie kapitałem

W przypadku pozycji długoterminowej, trader identyfikujący określony trend może pozwolić sobie na większe ryzyko niż w przypadku transakcji krótko- i średnioterminowych, jednakże nigdy nie powinien ryzykować więcej niż 3% posiadanego kapitału inwestycyjnego. To pozwoli mu uniknąć sytuacji, w której w wyniku serii strat zabraknie kapitału na realizację strategii, która posiada dodatnią wartość oczekiwaną.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Inwestor
Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.