Strategia Breakout dla Opcji Binarnych

3565
Strategia Opcje Binarne
J2T Trade

Handel na wybicia polega na zlokalizowaniu miejsca, w którym dochodzi do chwilowej równowagi cenowej. Jak wiadomo rynek opiera się na trendach i to właśnie na ich kreowaniu trader może uzyskać szansę na generowanie dodatniej stopy zwrotu.

Oczywiście istnieją różne strategie pozwalające na generowanie zysku w trendzie bocznym, jednakże wymagają one od spekulanta dodatkowych niemalże „mistycznych” umiejętności. Natomiast każdy trend trwa przez określony czas, gdyż w tradingu tak jak w życiu, nic nie jest dane raz na zawsze.

Często dochodzi do sytuacji, gdzie trader wykazał się doskonałym wyczuciem kierunku trendu, jednakże przychodzi moment, w którym cena zaczyna zawracać, by ostatecznie zrealizować zlecenie obronne Stop loss.

Dlatego też niektórzy traderzy korzystają z opcji binarnych, by zwiększyć swoje szanse na sukces, gdyż nie wymaga to od nich przewidywania długotrwałych trendów, jednocześnie gwarantując poziom maksymalnej straty oraz ewentualnego zysku.

FP Markets

Narzędzia wykorzystywane w strategii Binary Options Breakout

Handlując na rynku walutowym, jak również rynku kontraktów CFD, możemy korzystać zarówno z formacji kontynuacji trendu, jak również z formacji odwrócenia trendu. W poniższej strategii wykorzystujemy tzw. „wybicia”, które pozwolą na ustalenie, czy większe jest prawdopodobieństwo wzrostu czy spadku ceny wybranego waloru.

W związku z powyższym należy wykorzystać formację inside bar. Formacja ta polega na utworzeniu się świecy wewnątrz świecy ją poprzedzającej. Jak wiadomo obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, dlatego najlepiej rzucić okiem na poniższą grafikę.

Inside bar

Powyżej została zaprezentowana formacja inside bar, złożona z dwóch świec. Oczywiście w praktyce formacja ta może się składać z kilku świec, natomiast istotnym elementem jest fakt, ze wszystkie świece znajdują się w obrębie pierwszej świecy formacji, czyli tzw. „świecy-matki”. Strategia jest wykorzystywana na wykresie piętnastominutowym (M15).

Inside bar


Day TraderDay Trader radzi:

Opcje binarne to instrument, który najlepiej omijać szerokim łukiem. Zdecydowanie ciekawsze z perspektywy spekulacji są kontrakty CFD, które umożliwiają zajęcie pozycji w oczekiwaniu zarówno na wzrost, jak i spadek kursu danego aktywa np. waluty, indeksu giełdowego czy towaru. Otwórz bezpłatne demo i przekonaj się sam.


Binary Options Breakout – wejście w pozycję

Jak sama nazwa strategii wskazuje (breakout), strategia wymaga wybicia z obszaru formacji inside bar, czyli powyżej zakresu pierwszej świecy, wewnątrz której znajdują się kolejne świece. By jednak doszło do prawidłowo wygenerowanego sygnału, musi dojść do zamknięcia świecy M15 powyżej/poniżej skrajnych wartości „świecy-matki”. W innym wypadku mamy do czynienia z fałszywym wybiciem.

Fałszywe wybicie
Fałszywe wybicie
Prawidłowe wybicie
Prawidłowe wybicie

Opcje binarne są instrumentami, które posiadają z góry znany profil wypłaty. W przypadku tej strategii, inwestor powinien zająć pozycję na opcji wygasającej na interwale mniejszym niż ten, na którym pojawił się dany setup.

Trader lokalizuje setup na wykresie M15, dlatego też po prawidłowym wybiciu z formacji inside bar, spekulant zawiera transakcję na opcji wygasającej w ciągu najbliższych pięciu minut. Jeśli doszło do wybicia powyżej świecy-matki, należy nabyć opcję call, zaś w przypadku zamknięcia świecy poniżej zakresu głównej świeczki, należy nabyć opcję put.

Wyjście z pozycji

Wyjście z pozycji następuje równo pięć minut po nabyciu opcji, czyli w momencie jej wygaśnięcia. Dzięki wykorzystaniu opcji binarnych, trader nie jest zobligowany do ciągłego monitorowania danej transakcji.

Zarządzanie kapitałem w strategii Breakout dla Opcji Binarnych

Opcje binarne posiadają niewspółmierny zysk do ryzyka. Oznacza to bowiem, że spekulant ryzykuje więcej niż potencjalnie ma do zyskania. Z reguły współczynnik wypłaty wynosi ok. 80% ponoszonego ryzyka. Oznacza to bowiem, że sukces rynkowy zapewnia traderowi zysk wynikający ze skuteczności przekraczającej 60%, czyli 6 na 10 transakcji musi być skutecznych. Dlatego też u brokera opcji binarnych należy wdrażać strategie, które posiadają powtarzalne efekty.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Day Trader
Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.