Spotkanie autorskie z dr Rafałem Janikiem połączone ze zwiedzaniem budynku GPW w Warszawie

GPW
J2T Trade

Wolny rynek czy interwencjonizm rządowy? O roli państwa w gospodarce i o jego wpływie na giełdę

GPW19 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00 na sali notowań GPW w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr Rafałem Janikiem, autorem dwóch tomów “Książki o inwestowaniu”. Rozmowa w sercu polskiego rynku kapitałowego będzie okazją do dyskusji na temat szorstkiej przyjaźni inwestorów i spółek Skarbu Państwa, a także poznania autora oraz jego publikacji. Współuczestnikiem będzie Daniel Jaworowicz, założyciel księgarni i wydawnictwa giełdowego maklerska.pl oraz redaktor wielu publikacji z tematyki inwestycyjnej.

Przed wydarzeniem odbędzie się 30-minutowe oprowadzanie po gmachu budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, które zostanie zrealizowane przez Fundację GPW.

dr Rafał Janik

Rafał Janikdr Rafał Janik – autor książek, artykułów oraz twórca narzędzi dydaktycznych poświęconych rynkom finansowym i ekonomii. W 2019 roku z wyróżnieniem obronił doktorat na Uniwersytecie Gdańskim (praca dotycząca hipotezy rynku efektywnego i rekomendacji giełdowych). Na giełdzie obecny od 2006 roku. Prowadzi także firmę zajmującą się analityką danych i doradztwem biznesowym. Jest członkiem rady nadzorczej jednego z notowanych na NewConnect deweloperów gier komputerowych.

FP Markets

Daniel Jaworowicz

Daniel Jaworowicz – założyciel księgarni i wydawnictwa giełdowego maklerska.pl, które prowadzi od 2006 roku. W tym czasie zredagował i wydał kilkanaście publikacji w zakresie inwestycji, z czego pięć zdobyło tytuł publikacji roku na gali InvestCuffs w Krakowie.

Program spotkania

17:20 – 17:55 Zwiedzanie budynku giełdy dla wcześniej zapisanych osób
17:55 – 18:00 Otwarcie spotkania
18:00 – 19:00 Wolny rynek czy interwencjonizm rządowy? Rozmowa z dr Rafałem Janikiem
19:00 – 20:00 Podpisywanie książek przez autora i kuluarowe rozmowy

Gdzie i kiedy?

Data: 19 styczeń 2023 r.
Godzina: 17:20 – oprowadzanie. 18:00 – start wydarzenia
Miejsce: Sala notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (Śródmieście), ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa

Oprowadzanie po GPW w Warszawie

GPWPoznacie historię tego miejsca i zobaczcie jak w środku wygląda serce polskiego rynku kapitałowego. Podczas oprowadzania przedstawione zostaną fakty i zdarzenia z historii oraz życia giełdy. Obejrzycie figurę byka, Salę Notowań oraz charakterystyczny dzwon. Po gmachu oprowadzać będzie pracownik Fundacji GPW. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

Rejestracja na wydarzenie

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale niezbędne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego: bit.ly/3PtD76i

Link do wydarzenia na Faceboku: bit.ly/3PJIezF

“Książka o inwestowaniu” – dostosowana do realiów polskiego rynku giełdowego

Książka o inwestowaniu tom 1„Książka o inwestowaniu” to kompleksowy poradnik dotyczący inwestowania na rynku akcji. Autor w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak funkcjonują rynki giełdowe, jak budować i zarządzać swoim portfelem, a także jak kontrolować jego ryzyko. W książce dużo miejsca poświęcono również analizie wybranych strategii inwestycyjnych – m.in. arbitrażu, strategiom opartym na analizie technicznej czy inwestowaniu na podstawie rekomendacji giełdowych. Lektura dostarcza także wiedzy na temat optymalizacji kosztów transakcyjnych oraz sposobów na obniżenie podatków od osiągniętych zysków.

Darmowy fragment publikacji traktujący o tym, jakich zysków oczekiwać z giełdowych inwestycji dostępny jest tutaj.

“Książka o inwestowaniu tom 2”

Książka o inwestowaniuNiniejsza publikacja to drugi tom dobrze przyjętej „Książki o inwestowaniu”, w której Janik kontynuuje podróż po inspirującym świecie finansów. Język pozycji jest prosty i przystępny, a treść bazuje na autorskich badaniach oraz eksperymentach, które w przeważającej większości dotyczą rodzimego rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli szuka się pozycji, która pozwoli zgłębić wiedzę na temat rynków akcji oraz rozwinąć odpowiedzialne i zdroworozsądkowe podejście do giełdy – „Książka o inwestowaniu” jest lekturą obowiązkową.

Darmowy fragment publikacji, który opowiada o roli państwa w gospodarce i o jego wpływie na giełdę dostępny jest tutaj.

maklerska

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.