Spektakularny sukces Gas Station Simulator potroił wycenę Drago Entertainment. Rozmowa z Maciejem Nowakiem

Drago
J2T Trade

Produkcja Gas Station Simulator okazała się gigantycznym sukcesem, który sprawił, że Drago Entertainment stało się prawdziwą perłą notowań. W trakcie zaledwie kilku sesji wycena spółki wzrosła ponad 2-krotnie, a w szczycie wtorkowych notowań wycena szybowała wręcz 3-krotnie. Gra zwróciła wydane na nią nakłady w zaledwie 1,5 godziny, a spółka już zapowiada porty na konsole, czy też dodatki do tytułu.

  • Tytuł Gas Station Simulator zwrócił się w 1,5 godziny sprzedaży.
  • Gra otrzymuje bardzo dobre recenzje (83% pozytywnych opinii).
  • Dzięki temu wycena spółki wzrosła ponad 2-krotnie.

Gigantyczny sukces Gas Station Simulator

– Myślę, że cały plan marketingowy, który został ułożony, obejmuje rozwój tego produktu i rozwój tego tytułu, a także kolejnych tytułów, które są planowane, m.in. niedawno Drago ogłosiło Road Diner Simulator, który nie posiadając nawet preprodukcji i trailera, dzięki m.in. gas station wishlista urosła do prawie 20 tys. oczekujących graczy, więc też my widzimy jak ten sukces gas station simulator performuje na inne nasze produkcje z grupy. – wyjaśnia Maciej Nowak, Członek Rady Nadzorczej Drago Entertainment S.A. i Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Gra Gas Station Simulator zadebiutowała na platformie Steam 15 września 2021 roku. Jak informowała spółka w swoich komunikatach, nakłady poniesione na produkcję (450 tys. zł) zostały w pełni zwrócone w ciągu pierwszych 1,5 godziny od pierwszej sprzedaży na Steamie. Co więcej, peak graczy wyniósł ponad 12 tys. osób, a w dniu premiery gra zajmowała pierwsze miejsca w kategoriach: Globalna Lista Bestsellerów, Wschodzące Nowości, Bestsellery, jak również otrzymała baner na głównej stronie Steam w kategorii Wyróżnione i Polecane.

FP Markets

Jak wskazuje gość programu Comparic24, za tak dużym sukcesem gry odpowiada wiele aspektów. Po pierwsze gra została po prostu dobrze zrobiona, co potwierdzają opinie wystawiane przez graczy, tak więc najważniejszych recenzentów. Gra posiada aż 83% pozytywnych komentarzy, co oznacza wzrost o 2 pkt procentowe względem poprzednich dni, kiedy to wynik ten wynosił 81%.

Kluczową kwestią w sukcesie produkcji odegrał również plan marketingowy. Przed premierą spółka wypuściła wersję demo, następnie prolog, jak również zaangażowano bardzo znanych Youtuberów o pokaźnych zasięgach. Warto również zaznaczyć, że produkcja cały czas utrzymuje wysoki poziom sprzedaży, utrzymując się na wysokim miejscu w Global Top Sellers.

Wystrzał giełdowej wyceny

– Kapitalizacja firmy wzrosła z bodajże 40 mln zł do wczoraj w szczycie 130 mln zł, więc to naprawdę robi wrażenie. To jest gigantyczny wzrost na gigantycznych też obrotach, bo ustalmy, że 3 dni z rzędu to były największe obroty na NewConnect, a druga najbardziej płynna spółka miała te obroty o 90% mniejsze, więc to pokazuje jaki to jest sukces. – podkreśla Maciej Nowak, Członek Rady Nadzorczej Drago Entertainment S.A. i Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Jeszcze w środę 15 września akcje Drago Entertainment wyceniały były na zamknięciu aż na 42,95 zł. W trakcie kolejnych sesji wycena spółki rosła skokowo, osiągają w poniedziałek na zamknięciu 83,32 zł a we wtorek aż 107,40 zł. Mowa więc tutaj o ponad 2-krotnym wzroście wyceny w trakcie zaledwie kilku dni, co jest wynikiem niezwykle imponującym, choć w szczycie akcje drożały nawet do 121,80 zł. W trakcie tych dni spółka notowała wzrosty wynoszące ponad 30% na sesję.

– Pamiętamy debiut tej spółki był średni. Ja też pamiętam ten debiut i byłem bardzo zaskoczony, że był on tak słaby. Ale jak widać slaby debiut nie oznacza, że spółka nie może odnieść sukcesu. To też jest nauka dla wielu inwestorów, którzy trafili na giełdę i rynek kapitałowy relatywnie niedawno. Nawet słabe początki nie muszą oznaczać, że to będzie słaba firma i będzie słabo performowała jeśli chodzi o wyniki i rentowność. – dodaje także.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.