Specyfikacja składanego Xiaomi J18s

Xiaomi

Obecnie smartfony chińskiej firmy Xiaomi cieszą się niebywałą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Telefony tego chińskiego giganta swoją pierwszą premierę na polskim rynku miały w roku 2016. I choć od tamtej premiery minęło zaledwie pięć lat, to Xiaomi już może się pochwalić mocną pozycją na naszym rynku. Otóż tacy giganci branży smartfonowej, jak Apple, Samsung czy Huawei zyskali bardzo potężnego konkurenta, który ma zamiar powalczyć o czołową pozycję na najważniejszych rynkach światowych.

Wielu Polaków coraz częściej decyduje się na zakup sprzętu Xiaomi. W pierwszym kwartale 2021 to właśnie ta chińska firma została w Polsce liderem pod względem liczby sprzedanych smartfonów. Jeżeli chodzi o Europę, to Xiaomi zajęło drugie miejsce. Na pierwszym miejscu tym razem uplasował się Samsung.

Smartfony firmy Xiaomi to najlepsze rozwiązanie dla miłośników gier. Dlaczego? Po pierwsze, większość modeli Xiaomi może się pochwalić wyświetlaczem z wysoką częstotliwością odświeżania. Po drugie, posiada wysokiej jakości dźwięk, szybką pamięć RAM oraz wydajne podzespoły.

Zalety i wady smartfonów Xiaomi

Zanim przyjrzymy się specyfikacji Xiaomi J18s, warto poznać plusy i minusy smartfonów tej chińskiej firmy. Xiaomi ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którzy przekonują, że wszystkie jego urządzenia to chińska tandeta, która nie zasługuje na uwagę. Otóż przedstawiamy mocne i słabe strony telefonów firmy Xiaomi.

FP Markets

Zalety telefonów Xiaomi:

  • przystępna cena;
  • wysoka jakość wykonania;
  • nakładka na Androida MIUI;

Wady smartfonów chińskiej firmy Xiaomi:

  • problemy z optymalizacją mobilnego systemu operacyjnego;
  • aktualizacje, które zakłócają płynność telefonu;
  • duża ilość reklam w różnych miejscach interfejsu telefonu.

Jak wynika z powyższego, smartfony Xiaomi to doskonała opcja zarówno dla osób, które posiadają skromny budżet, jak i dla tych, którzy chcą kupić telefon z górnej półki. Chińska firma, podobnie jak i inni producenci smartfonów, ma na swoim koncie zarówno błędy oraz wpadki, jak i sukcesy.

Specyfikacja składanego Xiaomi J18s

Internet zalała fala wiadomości na temat najnowszych przecieków, które ujawniają specyfikację składanego telefonu firmy Xiaomi. Obecnie firma Samsung jest wiodącym producentem składanych modeli smartfonów (na premierę czeka Galaxy Z Flip3), choć dziś coraz więcej producentów, w tym też Xiaomi, próbuje zaistnieć na tym rynku, wprowadzając do swojego portfolio tego typu modele.

W marcu bieżącego roku Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy składany telefon komórkowy – MI MIX Fold, które rozkupiono w ciągu minuty od rozpoczęcia sprzedaży.

Teraz kolej na nowy składak od chińskiego producenta – Xiaomi J18s, który będzie prawdopodobnie ulepszoną wersją poprzedniego smartfonu składanego. Jak wynika z najnowszych przecieków, nowy smartfon będzie wyposażony w dwa ekrany – zewnętrzny o częstotliwości odświeżania 90 Hz i wewnętrzny wyświetlacz o częstotliwości 60 Hz. Ze względu na małą częstotliwość odświeżania, zużycie baterii w tym modelu jest bardzo wysokie, bo jak wiadomo, to właśnie akumulator zasila wyświetlacze.

Xiaomi J18s jest wyposażony w potrójny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 108 MP, w płynną soczewkę z trzykrotnym zoomem optycznym. Z przodu znajdziemy kamerę ultra szerokokątną do robienia selfie, która będzie ukryta pod panelem ekranu.

W roku 2020 Xiaomi zaprezentowało kamerę trzeciej generacji zintegrowaną z ekranem, którą prawdopodobnie wykorzysta w nowym składaku. Niestety nic na razie nie wiadomo na temat tego, kiedy nowy składak Xiaomi J18s trafi do sprzedaży. Być może niebawem doczekamy się oficjalnych informacji od producenta.

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.