SP500 – w oczekiwaniu na pierwszy wystrzał [ciąg dalszy]

SP500 MetaTrader
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres H30 od 1 sierpnia 2019 do 22 sierpnia 2019. Wskaźnik: pointzero-trading.com. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W dniu dzisiejszym na indeksie średnich spółek amerykańskich – S&P 500 obserwujemy dynamiczną sesje europejską. Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami, rynek z dołków wczorajszej sesji przebił się w górną strefę, natomiast nie spenetrował Point Of Control (POC) i górnej granicy strefy wartości (VAH) profilu z 1-ego sierpnia. Istnieje jednak szansa, że stanie się to w dniu dzisiejszym. Wczorajszy dzień zakończył się dosyć wysoko, na górnym skraju podwójnej dystrybucji.

SP500 Sierra
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 1 sierpnia 2019 do 22 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Dzisiejszy profil rynkowy pokazuje nam rozwinięcie tej sytuacji i ma wyraźną tendencję do ruchów ku górze. Oznacza to, że w dalszym biegu sesji giełdowej, w tym zwłaszcza w godzinach amerykański sesji giełdy tradycyjnej (Pit session) będziemy obserwowali handel w cenach wyższych niż w chwili obecnej. Mamy, zatem sporą szansę na to, żeby przebić się ponad istotny technicznie poziom 2950 punktów. Nie ma jednak sensu zakładać, że pozostaniemy na high’ach. Osobiście oczekiwałby raczej przebadania popytu znajdującego się powyżej tej strefy i zamknięcia sesji w okolicach 2940-2950 punktów.

SP500 MetaTrader
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres H30 od 1 sierpnia 2019 do 22 sierpnia 2019. Wskaźnik: pointzero-trading.com. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Kolejnym nieco mniej prawdopodobnym scenariuszem jest nieznaczne rozwinięcie się dzisiejszej value area i pozostanie w zakresach cenowych wyznaczonych przez sesję europejską. Jest to jednak scenariusz mało realny, z uwagi na bardzo wąski initial balance sesji GLOBEX. O wszystkim zadecyduje jednak dopiero amerykańskie otwarcie chyba, że napłyną na rynek nieoczekiwane dane lub informacje. Co prawda będziemy mieli prognozy dotyczące przewidywanego bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, natomiast nie powinny one mieć aż tak dużego przełożenia na kursy spółek giełdowych, a co za tym idzie wycenę indeksu S&P 500.

Ostatnim najmniej prawdopodobnym scenariuszem jest dzień spadkowy. Tutaj ponownie, podobnie do dnia wczorajszego widzimy silne zabudowanie dolnego zakresu cenowego dzisiejszej sesji i bardzo silną strefę wzrostów na poziomie 2924 2927 punktów, czyli w miejscach gdzie znajdują się dzisiejsze VAL i point of control (POC).

FP Markets

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).