S&P500 mozolnie kompletuje setup spadkowy

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykresy M1, M15 i H1 od 30 września 2019 do 10 października 2019 roku. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W dniu dzisiejszym indeks spółek amerykańskich S&P 500 realizuje scenariusz długoterminowy, o którym pisałem przedwczoraj. Na fali pozytywnych informacji dotyczących rozmów amerykańsko-chińskich, cena wraca do linii trendu spadkowego. Po przetestowaniu strefy buforowej, co najprawdopodobniej nastąpi jutro, zgodnie ze scenariuszem spodziewam się powrotu do spadków.

Również sytuacja techniczna zdaje się potwierdzać taki rozwój wydarzeń. Bardzo niemrawa akcja cenowa w dniu dzisiejszym, z jedynym dynamicznym wybiciem po tweedzie Donalda Trumpa, każe patrzeć pesymistycznie na dalszy potencjał byków.

Jest to widoczne także po teście strefy buforowej znajdującej się pomiędzy liniami trendu wytyczanymi po wierzchołkach cieni i świec godzinowych. W dniu dzisiejszym cena ledwo musnęła tą strefę by od razu zaliczyć spadki. Oznacza to brak jakiejkolwiek wiary ulicy we wzrosty.

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykresy M1, M15 i H1 od 30 września 2019 do 10 października 2019 roku. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Z jednej strony to pesymistyczna informacja, z drugiej świetna okazja do szukania wejścia w shorty z jasno określonymi poziomami ryzyka. Tych, przy dużej awersji do ryzyka, szukałbym jednakże dopiero po przebadaniu wspomnianej strefy buforowej i nieudanej próbie wybicia się ponad nią.

FP Markets

Na ten moment jest stanowczo za wcześnie, by w chodzić w pozycje krótkie, nawet w ujęciu kilku godzinnym.

Mniejsze ramy czasowe, przy dosyć niemrawym rynku, powinny zapewnić nam sporo wejść w trend skonsolidowany i czerpanie zysków z gry w przysłowiowego ping-ponga, czyli od dolnej do górnej granicy konsolidacji. W przypadku takiego nastawienia warto szukać wejść po pinbarach cieniami wystających poza granice strefy lub po objęciach hossy/bessy, gdy fałszywe przebicie nie będzie absorbowane, ale zakończy się ze względu na brak ochotników do kontynuacji danego swinga.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).