Wall Street czeka na dane. S&P 500 rośnie w pre-markecie

J2T Trade

Ostatnia sesja handlowa października stanęła pod znakiem spadków na Wall Street. Wczoraj, w poniedziałek 31 października główne indeksy z USA traciły. Najmniej stracił najstarszy indeks, czyli Dow Jones 30. Dziś rynki z Wall Street czekają na dane z rynku pracy. We wtorek, 1 listopada S&P 500 rośnie w pre-markecie. Przejdźmy do analizy indeksu S&P 500.

Indeksy niżej w poniedziałek

Kolejnego dnia, 1 listopada patrzymy na zachowanie indeksów z Wall Street. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 wykazał w poniedziałek na zamknięciu stratę rzędu 0,75%. Dla porównania notowania indeksu Dow Jones 30 obniżyły się w tym samym czasie o 0,39%.

Więcej spółek traci na koniec miesiąca

Podczas poniedziałkowej sesji spółki tworzące indeks S&P 500 opowiedziały się w większości za spadkami. Na czele stratnych składowych S&P 500 stanęło Global Payments. Spółka straciła na kursie swoich akcji 8,82%. Jednak nie była to najwyższa, procentowa zmiana ceny odnotowana na koniec  miesiąca. Notowania spółki Wynn Resorts wzrosły o 9,61%.

Dane z rynku pracy w USA

Na dziś, 1 listopada zaplanowany został raport z rynku pracy. Mowa o tzw. JOLT’ach, których celem jest pokazanie liczby wolnych miejsc pracy. Dane pokażą jak kształtuje się sytuacja otwartych, lecz nieobsadzonych stanowisk.

FP Markets

Punkt widzenia – poniedziałkowe założenia respektowane

We wczorajszej analizie indeksu S&P 500 jako główny zakładaliśmy scenariusz wzrostowy. O takim ruchu pisaliśmy: „Rynek postawić może w najbliższym czasie na przetestowanie obszaru 3 865. Utrzymanie tych okolic stanowi kluczowe założenie na dziś. Warto będzie przyglądać się temu, jak kształtować się będzie na tym zakresie wolumen. Potencjalnym celem na dziś staje się 3 930”.

Rzeczywiście indeks S&P 500 zszedł w okolice poziomu 3 865. Rynek zrespektował kluczowe założenie z poniedziałku, utrzymując ten zakres. Wowczas rozpoczął się wzrost, który rynek kontynuuje dziś. Indeks S&P 500 w pre-markecie rośnie i obecnie oscyluje przy 3 915.

Scenariusz główny – spadkowy

Dziś rynek postawić może również na spadek. Taki mógłby się odbyć na następującej zasadzie. W pierwszym ruchu indeks nadbić mógłby piątkowy (28.10) szczyt. Następnie powrót w okolice 3 910 i re-test tego zakresu od dołu otworzyłby drogę dalszemu zejściu. W grę wchodzić będzie 3 850.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 01.11.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Jednak należy się liczyć z innym rozwiązaniem. Gdyby indeks S&P 500 pokazał stabilizację wokół poziomu 3 910, mógłby wykonać z tego obszaru ruch wzrostowy. Potencjalnym celem w takim układzie byłby 3 970.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 01.11.2022

Konkluzja

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 postawić może dziś na cofnięcie. Dobrze byłoby zobaczyć jednak najpierw jakieś podbicie. Poziomy na dziś podane zostały poniżej.

TSR : 3 957

TFR : 3 912

TDP : 3 865

TFS : 3 820

TSS : 3 770

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.