S&P 500 zyskuje 0,69%. Dziś dane z rynku nieruchomości.

106
J2T Trade

Główne indeksy z Wall Street zaświeciły się w poniedziałek, 19 września na zielono. Amerykański indeks S&P 500 zyskał 0,69%. Dziś inwestorzy oczekiwać będą na dane z rynku nieruchomości. Co pokazać może wtorkowa sesja?

Amerykańskie indeksy rosną

Wszystkie trzy główne amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły w poniedziałek. Co ciekawe towarzyszyła im podobna zmiana ceny. Indeks S&P 500 zyskał w ogólnym rozrachunku 0,69%, a dla porównania indeks Dow Jones 30 wzrósł o 0,64%.

Przewaga zyskownych komponentów

Na poniedziałkowy, wzrostowy wynik indeksu wpłynął w znacznej mierze fakt, że zyskowne komponenty uzyskały przewagę liczebną. Na czele zyskujących składowych stanęła spółka WestRock Co. Akcje tego przedsiębiorstwa skoczyły na przestrzeni sesji finalnie o 5,48%. Jednak najwyższa procentowa zmiana ceny odnotowana została po stronie stratnych komponentów. Notowania Moderny obniżyły się o 7,14%.

Wtorkowe dane z rynku nieruchomości

Część rynkowych uczestników oczekiwać będzie dziś z pewnością na najważniejsze dane z rynku nieruchomości. Na godziny pre-marketu zaplanowano publikację raportu dotyczącą liczby wydanych zezwoleń na budowę w sierpniu. Analitycy szacują spadek tej wielkości względem ubiegłego miesiąca.

FP Markets

Punkt widzenia – S&P 500 powróciło na chwilę powyżej 3 900

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Amerykański indeks spółek dużych podjął się realizacji scenariusza głównego, który opisywał wzrost. W związku z powyższym warto przypomnieć treść projekcji wzrostowej: „Kluczowe założenie dla ruchu wzrostowego na dziś opiera się na dwóch punktach. Przede wszystkim dołek z piątku nie może zostać przebity. Rynek ma szansę dziś nadbijać poziom TFS, czyli okolice 3 850 jednak muszą one zostać utrzymane. W takim przypadku każdorazowy re-test od góry tego poziomu determinować będzie powrót do wyższych zakresów. Prawdopodobnym targetem na dziś będzie 3 900„.

Rynek był bliski wczoraj przebicia piątkowego dołku, ale jedynie go nadbił. Szybkim ruchem w trakcie amerykańskiej sesji cena powróciła powyżej poziomu TFS. Re-test tego poziomu od góry dawać miał perspektywę powrotu indeksu do wyższych zakresów. Zakładany na wczoraj cel osiągnięty został po godzinie 21. Indeks S&P 500 tym samym powrócił powyżej poziomu 3 900. Jednak rynek nie utrzymał się na tym zakresie. Aktualnie cena oscyluje w okolicach 3 880.

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz rynek może kontynuować wczorajszy wzrost. Podejście zbudowane może zostać na zasadzie powrotu powyżej 3 900. Powrót powyżej tego zakresu i stabilizacja na nim stanowić będzie mogło o potencjale wzrostowym. Celem dla rynku ma szansę być 3 950.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 20.09.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak pamiętać należy o tym, że poziom 3 900 jak na razie stanowi dla rynku opór. Tak długo jak ten zakres trzyma cenę, indeks może budować ruch spadkowy. Na zasadzie budowy niższego szczytu, rynek wykonać może zejście w stronę 3 850.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 20.09.2022

Konkluzja

Amerykański indeks spółek dużych ma potencjał do kontynuacji ruchu z wczoraj. Kluczowa zdaje się na dziś obserwacja zachowania indeksu w okolicach poziomu 3 900. Główna uwaga inwestorów może spocząć właśnie na tym zakresie. Poniżej przedstawione zostały poziomy na dzień 20.09.2022

TSR : 3 995

TFR : 3 947

TDP : 3 900

TFS : 3 854

TSS : 3 807

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.