S&P 500 zyskuje 0,13%. Szczególne raporty finansowe.

182
J2T Trade

Nowy tydzień amerykańskie S&P 500 rozpoczyna od niewielkiego wzrostu. S&P 500 zyskało wczoraj 0,13%. Dziś opublikowane zostaną raporty ważnych spółek dla indeksu S&P 500. Jak wyglądać może zatem wtorkowa sesja?

Drobny zysk

Amerykański indeks spółek dużych zakończył sesję z drobnym zyskiem. Notowania S&P 500 wzrosły w poniedziałek o 0,13%. Była to już trzecia sesja w lipcu zakończona tak niską korzystną zmianą ceny. Również na tym indeksie zaobserwowano w poniedziałek spadek wielkości obrotu.

Mocny spadek spółki

Szczególnie zwrócić uwagę należy na wynik jednej spółki – Newmont. To jej notowania świeciły się najmocniej na czerwono. Kurs akcji spółki spadł o 13,23%. Przewodziła ona komponentom spadkowym, których było nieco mniej. Wzrosty zdominowała natomiast spółka SVB, która odrobiła część strat z piątku. Wycena spółki wzrosła w poniedziałek o 8,25%.

Gorsze odczyty

We wczorajszej analizie zwróciłem uwagę na raporty dwóch komponentów S&P 500. Zarówno spółka Newmont, jak i Whirlpool osiągnęły gorszy wynik przychodów względem zeszłego roku. Warto zaznaczyć, że w przypadku spółki Newmont wskaźnik EPS okazał się blisko dwukrotnie gorszy w skali roku.

FP Markets

Czujność akcjonariuszy

Na dziś zaplanowane zostały ważne raporty. Swoje sprawozdanie finansowe opublikują spółki tj.: Visa, General Electric oraz Enphase. Główną uwagę akcjonariuszy przykuje raport przedsiębiorstwa Visa. Zostanie on opublikowany po dzisiejszej sesji.

Punkt widzenia – wokół średniej

Rynek poruszał się wczoraj w zakresie około 40 punktów. Wykonywane były ruchy w obie strony, a żadna z projekcji nie znalazła zastosowania. Kluczowe założenie zostało zanegowane, gdyż poziom TFR nie został utrzymany. Sygnały spadkowe pojawiały się głównie w godzinach wieczornych, a polegały na re-teście TFR od dołu. Obecnie cena znajduje się poniżej zakresu średniej kroczącej SMA 88.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie na dziś opieram na przekonaniu, że indeks przebije poziom TFR i ponownie znajdzie się powyżej niego. Tym razem jednak siła kupujących przeważy i rynek wygeneruje ruch wzrostowy. Celem dla sesji będzie 4 000.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 26.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Przebicie poziomu TFR może również wiązać się z budowaniem schematu spadkowego. Wówczas jeżeli po przebiciu pojawi się szybkie zejście poniżej TFR, szukać będę re-testu tego poziomu od dołu. Utworzony niższy, potwierdzony szczyt da początek zejściu. Targetem będzie 3 920.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 26.07.2022

Konkluzja

W dalszym ciągu rynek ma szansę na podejście pod wyższe zakresy. Indeks S&P 500 nie radzi sobie ostatnio z utrzymaniem pełnego poziomu 4 000. Dziś może się to zmienić. Należy jednak pamiętać o tym, że dzisiejsza sesja przypominać może wczorajszą pod względem zmienności. Spowodowane jest to oczekiwaniem inwestorów na jutrzejszą decyzję FED.

TSR : 4 012

TFR : 3 967

TDP : 3 919

TFS : 3 873

TSS : 3 872

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.