S&P 500 z drobnym wzrostem. Indeks dalej bez pokonania 4150.

Flaga USA
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wypadły lepiej podczas poniedziałkowych zmagań. Popularne rynki były zielone na zamknięciu, a najlepiej zakończył sektor technologiczny. Niemniej na Wall Street nadal nie było widać pewności, a największe zainteresowanie skierowało się na problem z zadłużeniem. Wczoraj inwestorzy obserwowali najnowsze oświadczenia dwóch stron w negocjacjach nad limitem zadłużenia. Reakcja obserwatorów rynków, choć pozytywna, nie była stanowcza. Amerykańskie S&P 500 zakończyło dzień z drobnym wzrostem. Indeks jednak zawiódł, gdyż dalej pozostaje bez pokonania poziomu 4 150. Jak zachowa się duży indeks drugiego dnia? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 z drobnym wzrostem

Amerykański indeks spółek dużych pokazał wczoraj zysk. Sesja dla S&P 500 zakończyła się jedynie drobnym wzrostem. Rozliczenie giełdowego dnia pokazało, iż notowania S&P 500 skoczyło o 0,30%. Dla tego indeksu była to podwyżka rzędu 12 punktów. Dzięki temu ruchowi S&P 500 zdołało wymazać ogólną stratę z zeszłego tygodnia.

Prowzrostowe nastawienie spółek

Przedsiębiorstwa budujące indeks S&P 500 były zgodne na początku co do kierunku. Jednak, choć większość spółek wykazało prowzrostowe nastawienie, to nie zdołały one pociągnąć indeksu zdecydowanie w górę. Wśród zyskownych najlepiej wypadło Western Digital (NASDAQ:WDC). Akcje tej firmy wzrosły o 11,26%. Na czele grupy spadkowej stanęło natomiast ONEOK (NYSE:OKE), którego notowania obniżyły się o 9,06%.

Punkt widzenia dzienny: indeks dalej bez pokonania 4 150

Amerykański indeks spółek dużych ponownie nie pokazał konkretnego ruchu. Wczorajsze otwarcie giełd przyniosło negatywne nastroje, a indeks wyszedł ze średniej SMA 88 dołem. Notowania w tym ruchu cofnęły do 4 110 i dopiero tam zadziałał popyt. W kilka godzin inwestorom udało się sprowadzić notowania indeksu do średniej. Wówczas o godzinie 18 (czas w Polsce) rynek zaczynał jakoby od zera. Do końca sesji indeks krążył wokół średniej, niezdolny dobić nawet do TFR.

FP Markets

Co na dziś ?

Na indeks spółek dużych patrzymy o godzinie 11. Na kilka godzin przed rozpoczęciem handlu w USA kurs S&P 500 znajduje się na zakresie średniej SMA 88. Rynek cały czas stoi przed szansą pokonania rejonów 4 150.

Scenariusz = wygenerowanie ruchu ze średniej–>pokonanie TFR–>ruch do 4 170 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 16.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: rynek tańczy na wsparciu

Sytuacja na rynku nie zmieniła się w poniedziałek. Indeks w dalszym ciagu stoi przed szansą na ruch wzrostowy. Rynek tańczy obecnie na wsparciu i nie pokazuje konkretnego nastawienia.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 16.05.2023

Konkluzja

Wczoraj inwestorzy bacznie obserwowali sytuację w Kongresie oraz wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej. Dziś skupią się dokładnie na tym samym. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.