S&P 500 wzrosło w czwartek. Notowania stabilnie ponad 4 050.

J2T Trade

Główne rynki akcji w USA zamknęły wczorajszą sesję na pozytywnym terytorium. Amerykańskie S&P 500 wzrosło w czwartek, 30 marca. Inwestorzy ponownie ujawnili optymizm, który wynikał m.in. z wyciszenia chaosu w świecie bankowym. Rynki szykują się już do rozegrania ostatniej sesji tego miesiąca. Notowania S&P 500 przed godzinami handlu oscylują stabilnie ponad 4 050. Co przyniesie piątkowa sesja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 wzrosło w czwartek

Dobre nastroje udzieliły się uczestnikom rynku również podczas wczorajszej sesji. Najważniejsze indeksy w Stanach Zjednoczonych kontynuowały zyski ze środy. S&P 500 wzrosło w czwartek ogólnie o 0,57%. Warto zauważyć, że była to trzecia w tym tygodniu sesja zakończona na plusie. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 ma bardzo dobry wynik tygodniowy, wynoszący 2,01%. Zasadnym wydaje się sądzić, że zdoła utrzymać dodatni rezultat tego tygodnia.

Na indeksie bardziej zielono

Spółki tworzące S&P 500 opowiedziały się w czwartek za wzrostami. Tablica notowań pokazuje, iż na indeksie było bardziej zielono. Liderem wśród zyskujących okazała się Zebra (NASDAQ:ZBRA), której akcje skoczyły o 4,39%. Nie była to jednak najwyższa odnotowana wczoraj procentowa zmiana kursu pojedynczej spółki. Holding finansowy The Charles Schwab (NYSE:SCHW) stracił na wycenie 4,96%.

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 ponad 4 050

Amerykański indeks spółek dużych podjął się częściowej realizacji podanej wczoraj możliwości. Zakładaliśmy w czwartek: „Scenariusz = zejście do strefy 4 038-4 045 (zakres akumulacji)–>zebranie popytu–>pierwszy impuls wzrostowy (do okolic 4 060/70)–>krótka korekta–>atak na 4 080-4 100”.

FP Markets

Zejście opisywane wczoraj pojawiło się po godzinie 16 (czas w Polsce) i rynek wszedł do zakładanego zakresu akumulacji (4 038-4 045). Po godzinie 20 zebrał się w nim popyt i rynek rozpoczął wzrost. Do końca sesji dobił okolic 4 060 i dalsze podejście kontynuował po północy. Najwyżej notowania dobiły rejonów 4 070.

Na wykres S&P 500 patrzymy w piątkowe południe. Duży indeks oscyluje obecnie w rejonach wczorajszych szczytów. Dziś zakładamy przedłużenie wzrostów. Czy rzeczywiście indeks zbierze się do ataku wyższych zakresów?

Scenariusz = podejście do TFR i wybicie–>re-test od góry (wybicie staje się wyłamaniem)–>atak 4 090-4 100

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 31.03.2023

Podany scenariusz wynika z obecnego kontekstu rynkowego. Choć rynek nie wywalczył zakładanych, wyższych rejonów, trwa w pozytywnej strukturze i ma szansę o nie powalczyć.

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na wejście do 4 080-4 100

Podczas dzisiejszej sesji będziemy oczekiwać wejścia do strefy cenowej 4 080-4 100. Jest to zakres oporu, o który rynek może pokazać walkę.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 31.03.2023

Konkluzja

Dzisiejsze nastroje w USA podyktowane będą zapewne danymi dotyczącymi wydatków konsumpcyjnych. Indeks PCE jest głównym obserwowanym przez Rezerwę Federalną. Odczyt przełożony zostanie na nadzieję lub zwątpienie w przerwanie cyklu podwyżek stóp. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 120

TFR : 4 075

TDP : 4 027

TFS : 3 981

TSS : 3 934

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.