S&P 500 wyżej o blisko 2%. Notowania wróciły do 4 150.

J2T Trade

Giełdy w Nowym Jorku zamknęły wczorajszą sesję znacznie powyżej kreski. W czwartek, 28 kwietnia inwestorzy wykazali głęboki optymizm. Pozytywne nastroje niesione były dalszymi publikacjami wyników finansowych spółek. Dane Mety za pierwszy kwartał przekroczyły oczekiwania. Euforia akcjonariuszy z tego powodu pchnęła pozostałe firmy do zysków na trzech głównych indeksach w USA. Amerykańskie S&P 500 zakończyło sesję o blisko 2% wyżej. W wyniku wczorajszego ruchu notowania dużego indeksu wróciły do 4 150. Co pokaże indeks S&P 500 w piątek? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 i najlepszy wynik od stycznia

Wczoraj byliśmy świadkami prawdziwej euforii na głównych rynkach akcji w Stanach Zjednoczonych. Popularne indeksy giełdowe wyraźnie zyskiwały, notując bardzo wysokie zmiany. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 wylądowało wyżej o blisko 2% (dokładny wynik +1,96%). W przypadku tego indeksu był to wzrost o 80 punktów. Był to najlepszy wynik S&P 500 od stycznia tego roku. Warto również dodać, iż dzięki czwartkowemu wzrostowi indeks wymazał straty z dwóch poprzednich sesji.

Zielono na dużym indeksie

Spoglądamy już w stronę tablicy rozliczeniowej wczorajszej sesji. Przedsiębiorstwa budujące duży indeks opowiedziały się w czwartek za wzrostami. Na S&P 500 było wyraźnie zielono, a najmocniej świeciły się akcje firmy Hasbro (NASDAQ:HAS). Notowania spółki wzrosły o 14,63%. Wysokie zmienności notowały również META (NASDAQ:META) oraz Comcast (NASDAQ:CMCSA), które odpowiednio zyskały 13,93% oraz 10,27%. Po stronie strat wyróżniło się Align (NYSE:ALGN) kończące sesje z wynikiem -10,39%.

Przypływ kapitału w ostatnich dniach kwietnia

Kwestię, którą dziś należy dodatkowo poruszyć, jest wolumen. Obroty na S&P 500 wyraźnie spadły w kwietniu (względem marca). Jednak w ostatnich trzech dniach obserwujemy przypływ kapitału. Wiele wskazuje, iż w kończącym się dziś dla rynków akcji miesiącu odnotowany zostanie najniższy obrót od końcówki 2021 roku. Za nagłym przypływem kapitału wydaje się stać zbliżający się miesiąc. Powszechnie panuje powiedzenie: „sell in may and go away”. Jednak, czy powinno to mrozić krew w żyłach inwestorów?

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 wróciły do 4 150

Wczorajsza wspinaczka indeksu S&P 500 rozpoczęła się już w pre-markecie. Po otwarciu giełd za oceanem euforia została jedynie wzmocniona. Indeks przed godziną 17 (czas w Polsce) dobił poziomu TDP (4 099) i po niej przebił ten ważny zakres. Jednocześnie przełamał zakres średniej SMA 88. Re-testując średnią od góry w godzinach wieczornych wystrzelił. Do końca sesji notowania S&P 500 wróciły do 4 150.

Co na dziś ?

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy w piątkowe południe. Dziś, na kilka godzin przed ostatnią sesją w kwietniu, rynek traci. Notowania znajdują się w rejonach 4 120. Indeks ma szanse kontynuować podczas dzisiejszej sesji wzrost.

Scenariusz = zejście do SMA 88–>zebranie siły popytowej—>ruch do TFR (4 148)—>próba skoku do 4 170

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 28.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: rynek wychodzi ponad 4 130, szansa na wzrost

Indeks spółek dużych nie wypełniał scenariusza dokładnie tak, jak chcieliśmy. Niemniej podąża za scenariuszem tygodniowym. Teraz zdaje się, że ruszy do właściwego ruchu w górę.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 28.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy oczekują danych dotyczących wskaźnika PCE. Kluczowy indeks obserwowany przez członków Rezerwy Federalnej może wywołać skrajne nastroje na Wall Street. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.