S&P 500 wykonało zejście. Ruch indeksu będzie kontynuowany?

J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się we wtorek delikatnie na czerwono. Po przedłużonym weekendzie inwestorzy wrócili do walki, nie określając swojego nastawienia. S&P 500 wykonało jednak planowe zejście i sięgnęło 4 370. Obserwatorzy rynku przygotowywali się wczoraj raczej do kolejnych sesji, które zapowiadają się ciekawiej. Taką może być dzisiejsza, podczas której miejsce będzie miało przesłuchanie Jerome Powell. Indeks S&P 500 znajduje się w ciekawym położeniu. Wczorajszy ruch indeksu będzie kontynuowany? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 obniżył kurs we wtorek

Amerykański indeks spółek dużych obrał wczoraj kierunek, choć nie był co do niego przekonany. W godzinach wieczornych odwrócił swoje nastawienie. Niemniej S&P 500 obniżył ogólnie kurs we wtorek. Notowania spadły o zaledwie 0,47%. Tym samym indeks przedłużył zejście z poprzedniej sesji.

Czerwono na dużym indeksie

Podczas wczorajszej sesji indeksowe spółki w większości wybrały jedną stronę. Tablica notowań wyraźnie podkreśla, że czerwono było na dużym indeksie. Najgorzej poradziła sobie spółka SolarEdge Technologies (NASDAQ:SEDG). Jej wycena spadła o 7,71%. Wśród wzrostowej części wyróżniło się Generac (NYSE:GNRC). Akcje spółki skoczyły w górę o 7,91%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 wykonał zejście

Indeks S&P 500 wykonał wczoraj zejście, o którym pisaliśmy w analizie. Przypomnijmy treść: Scenariusz = brak powrotu ponad średnią SMA 88–>zebranie podaży z jej zakresu–>ruch do 4 350-4 370”. 

FP Markets

Patrząc na wczorajsze zachowanie, faktycznie odnaleźć można realizację powyższej projekcji. Rynek nie powrócił powyżej średniej SMA 88. Dokładnie z jej zakresu zebrał podaż i ruszył w dół do 4 350-4 370. Odhaczając przy tym bliższy (4 370) target.

Co na dziś ?

Indeksowi spółek dużych przyglądamy się w środowe południe. S&P 500 odbiło dziś od poziomu TDP (4 385) i próbuje podchodzić. Obecnie znajduje się tuż pod 4 400. Rynek na zejście ma jeszcze miejsce.

Scenariusz = zejście poniżej TDP–>re-test od dołu–>sięgnięcie 4 340 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 21.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: S&P 500 cofnie do 4 290-4 340?

Wydaje się, że indeks nie powiedział ostatniego słowa jeżeli chodzi o cofnięcie. W dalszym ciągu ma do tego miejsce. Zejście do najbliżej strefy jest realne. Czy rzeczywiście S&P 500 cofnie do 4 290-4 340?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 21.06.2023

Konkluzja

Na początku artykułu wspomniałem, iż dzisiejsze nastroje determinować będzie zeznanie Jerome Powella. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 479

TFR : 4 435

TDP : 4 385

TFS : 4 340

TSS : 4 294

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.